Otur Sıfır Terim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otur Sıfır Terim

ftnin ilk 2 macindan birinde tercihlerinden yahut degisiklerinden birine sasiran rtaslara hitabeten FTnin her taktiksel karari dogru verecegini dusunmuyorsunuz gibi birsey demistim... 2011-2013 arasinda da kafamizi kasimamiza sebebiylet veren tercihleri olmus idi. fakat bir gercek var ki FT hakk katina varana kadar GS icin en uygun tddir. bunun taktik teknikle alakasi olmadigini da cogumuz biliyoruz, adamin liderlik ve iletisimiyle kulupte yaptiklari 1 nr kiliyor bu is icin. yoksa taktige gelirsek kendisinden oncekiler gibi onun da defolarini pat pat dokeriz. bugun orta sahamiz olmamasina ragmen serdar - donk - eren takasini ve ardinda sirayla feguli ve selcugu cikararak iyice takimi 5-0-5 ya da 4-0-6ya tasimasini anlayamadim. zaten olmus takim son 20 dk sadece top sisirdi bosa. heriflerin bi kontrataginda da en az 5-10 saniye kadraja bizden defansa yardim eden kimse girmedi.

erenle gomisle çift santrafor oynanmaması gerektiğini ne zaman anlayacak acaba

artık ligdeki takımlar kendi evlerinde bu tarz şeyleri affetmiyor hoca, 2 santraforun var diye hücum etmekten tırsıp 10 kişi beklemiyor, boşalttığın orta sahadan kalene hızla geliyorlar

hoş bir takım eren derdiyoktan niye çekinsin o da ayrı bir mesele
Galatasarayı televizyondan seyretmiş bir adam bile Gomis-Eren iklisinin olmayacağını bilir. 10 dakika kala alır şişirirsin ama 45 dakika böyle oynamak akılsızca.

Senin beklerin isabetli orta yapamadı. Beklerimiz iyice yoruldu, sebebi orta sahanın tolga selçukla zaten yok hükmünde olması ve işlevsiz olmasıydı. Pas yapacak adam yok, 5 kişi çalımlayıp isabetli orta yap desen 3-5 bek dışında dünyada kimse yapamaz. Haliyle Nagatomo'nun tek pas opsiyonu Rodrigues'ti. Onun da yine Nagatomo. Linnes'in pas atacağı kimse yoktu. Böyle saçma sapan bir şablonla maçı bitirdik.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

FT boyle devam ederse "FT istifa" tezahuratları yakındır. O zaman anlarsın sorumlu kim??

Ndiaye gitmiş, solbek Japon gelmiş.. Muthiş bir kadro var.. Ve Sivas, K.Pasa gibi takımlara yenilen bir takım var..

Bu işin sorumlusu ben değilim.. Sorumlu FT dir.

Muthis bir kadro mu var?

Bir kere 2 duran toptan birini iceri alan bir kalecin var. Saatli bomba Serdarin var. Orta sahanda daha once maasini odeyerek kiraya verdigin Donk oynuyor. Yaninda (ne kadar son maclarda begensemde) Selcuk. Yedekten girip katki verecek oyuncun yok gibi. Sinan , Eren, Yasin anadolu takimi topculari. Bu kadro sampiyon olabilir ancak neden olamadi diye antrenore yuklenilecek kadro degil. Su kadrodan Gomis, Maicon ve Fernando haric besiktasta 11 e girebilecek oyuncu yok.

Terimin hatalari olabilir ve olmaya devam da edecektir ama yorumlar gitgide teknik direktor adina en cok uzerinde anlasilan kisiyi de yok etme noktasina yaklasiyor , Gs adina sevindirici bir gelisme bu

cunku ben sanirim gerets ten bu yana gelip giden 10'dan fazla td leri kast ederek "hep mi td ler kabahatli" dememin 12-13 uncu yilindayim

bu seyirciye heykens ya da guardiola getir , onu da futbolu bilmemekle itham eder , veya dili ona varmazsa "turkiyedeki sisteme ayak uyduramadi" der ama mutlaka bir sey der

susup , bazen maglubiyetlerin bazen sampiyonluklarin , bazen iyi oynanan maclarin kaybedilirken , bazen ise 1/250 ihtimal verilen bir takimin avrupa kupasi kazanmasini beyninde cozumleyemez

neyse , sahsen gelmesine hep muhalif durdugum terim artik teknik direktorlugun ve elestirinin turnusol kagidiydi , o da renklenmeye basladi

zaten soyluyorduk , 95% terim terim diyorsunuz , 3 mac ust uste kaybetsin goruruz forumu diye , sasirtmadi ...

Muthis bir kadro mu var?

Bir kere 2 duran toptan birini iceri alan bir kalecin var. Saatli bomba Serdarin var. Orta sahanda daha once maasini odeyerek kiraya verdigin Donk oynuyor. Yaninda (ne kadar son maclarda begensemde) Selcuk. Yedekten girip katki verecek oyuncun yok gibi. Sinan , Eren, Yasin anadolu takimi topculari. Bu kadro sampiyon olabilir ancak neden olamadi diye antrenore yuklenilecek kadro degil. Su kadrodan Gomis, Maicon ve Fernando haric besiktasta 11 e girebilecek oyuncu yok.

bu kadro sampiyon olamayacak kadar kötü aslında
rakiplerin istikrarsızlığı bizi zirvede tutuyor
aklı başında bir takım olsa bize farkı çoktan basmıştı
alınan puanlara bakılırsa her şey ortada

Terim iyidir, kötüdür.

Doğru tercihtir, yanlış tercihtir.

Ama burada Tudor gibi takıntılı bir manyak, başakşehir maçında sırf kendi hatası ve inadı yüzünden 5 yedirmiş bir manyak sırf terim nefretinden savunuluyorsa, Allah bizim belamızı vermiş zaten.

Terim'i savunmak için söylemiyorum dün hataları vardır ama size Tudor, Prandelli gibi hocalarla anadolu takımlarına karşı bile hezimetler yakışır.

Sezon başı 8 ilk 11 oyuncusuyla sezona başladık Muslera Maicon Mariano Fernando N'diaye Belhanda Feghouli Gomis, Rodriguez ve Tolga ekstra performans ortaya koydu. Linnes ve Serdar sırıtmadı götürdük. Sonra o çok beğendiğiniz şimdi olsa liderdik dediğiniz mal herif bir derbi öncesi takıma çomak soktu ve takım çuvalladı yok 3'lü savunma, yok çift forvet.

Rodriguez'in sonradan artan performansını da sayarsak bu takımda 9 tane ilk 11 oyuncusu var. O manyak sanki bütün sezon hepsi sağlam oynayacakmış gibi diğerlerine hiç şans vermedi ikinci değişikliğini 90. dakikada yapacak duruma geldi. Noldu Gomis sakatlandı, Belhanda ve Feg kırmızı yedi, Mariano sakatlandı ve formsuz döndü, Fernando sakatlandı. N'diaye satıldı.

Zannediyorsunuz ki Dursun kalsa, Tudor kalsa N'diaye satılmayacaktı hay aklınıza s.çayım.

Terim dün hatalıdır veya değildir mevzu bu değildir. Mevzu sırf ona olan nefretten malın birini savunmaktır. Tudor kalsaydı Maicon, Fernando, Gomis'in olmadığı bir Kayseri deplasmanından çıkamaz lige havlu atardık zaten saçma sapan konuşmayın.

Saçma olmuş hocaya bunkarar acımasızca laf söylemek hadsizlik bence

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Marianoyu oynatmaması çok garip açıkçası bu hatasından dönmeli

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tudor mu? Yahu hala anlamadınız mı, o ilk 7-8 hafta bile Tudorun teknik direktörlük eseri değil idi. Sezonu erken açmanın avantajı ile rakipler bizim seviyemize gelene kadar iyi göründük. Ondan sonra ki bütün maçlar zorlandık, buna kazanılan ve kazandıktan sonra şampiyonluk yakın meşaleleri yakın diye bayram edilen Gençlerbirliği maçı dahil. Bunun üzerine Tudor da tuz biber ekercesine takım ile oynamaya başlayınca teker tamamen patladı. Hatta oyunculardan birinin bile bu ilk haftalar ve sonraki haftalar hakkında bu minvalde açıklamaları var.

Evet Fatih Terim ile iki deplasman kaybettik ama birinde kötü oyuna rağmen oyuncular biraz daha dikkatli olsa idi maç dönecekti, dün ise kaybetmeyi hiç bir şekilde hak etmedik.

Terim hatalar yaptı, yapmaya devam edecek. Ancak ben Tudor döneminde kaleye dahi gidemediğimiz deplasmanlar ile kötü oyuna rağmen nerede ise 2-0 sonrası çevirdiğimiz ve kaybetmeyi hak etmediğimiz deplasman maçları sonrası fark görüyorum. Üstelik iki dönem arasında en kilit noktada oluşan eksikliğe rağmen.

Tudora zor deplasmanlar denk geldi argümanı ise neye dayanıyor? Trabzon deplasmanı, bugün Trabzon deplasmanı Sivas deplasmanından daha mı zor? Yeni Malatya deplasmanı, bugün Kasımpaşa deplasmanından daha mı zor?

Bir tek Beşiktaş deplasmanı ve Başakşehir deplasmanı. Ama geçen hafta ne gördük, Başakşehire önde bastığın zaman hiç bir şey yapamıyorlar. Biz Başakşehir maçında rakibin kalesine dahi gidemedik! Yine Beşiktaş deplasmanı, her ne kadar zor olmasına rağmen o maçta kısa bölümlerde Beşiktaşın üzerine gidince neler olabileceğini gördük. Peki Tudorun o maçta düşündüğü oyun mentalitesi ne idi, rakibi kendi sahamızda beklemek, yani üzerine gittiğinde zor anlar yaşatabileceğin rakibin üstüne gitmemek.

Son düzenleme:
Refikin ilkel lafına katılmamak elde değil...Hala nasıl 2000li yıllardaki gibi düşünebilir hıca bunu aklım almıyor... Gerçi Elmanderli sezonda da bunu yaptı ama o zamanki forvetlerle bunları tarz olarak kıyaslmaka saçmalık ötesi olur...En azından Hocanın bir B planı olamlı her yenilgide beraberlikte 2.forvet alınmaz oyuna...Nefret ettiğim sinanı alması bile Eren hamlsinden çok daha mantıklı olurdu en azından adamın tarzı second striker ceza alanı etrafında alıp vurur falan diye düşünmüş olabilir derdim.. Devamında ise işler çığrından çıktı yasin sinan eren garyy gomis 5lisiyle maçı çevireceğimizi düşünmesi bile üzücü...Orada taş gibi top taşıyabilecek Mariano varken en alakasız adamlar giriyor oyuna..

1. Mariano varsa öyle veya böyle o oynar..Linnesin uçuk bir formu da yok idare ediyor ama ekstrasını göremiyorum.. Mariano büyük oyuncu hatalar yapar ama tek pasyla sana maçı getirir

2. Değişiklik konusuna acilen çeki düzen vermesi lazım saçma sapan forvet yığılmaları istemiyoruz

3. Donkun Garrynin formu nasıl arttıysa Feghouli'nin Mairanonun formu gitgide düşüyor.. İyi hoca bu adamları kazanmalı öncelikle fark yaratacak oyuncularımız bir elin parmağını geçmiyor..

bu 3 konuya çözüm bulmamız şart..Terimin puansal olarak Tudordan hiçbri artısını göremiyorum sadece takım biraz daha huzurlu ve iştahlı gibi geliyor.. Şenol-Terim-Avcı 3lüsü son yılların en vasat fenerini çalıştıran Aykuta şampiyonluk verirlerse bir daha bu işi yapmasınlar o kadar net söylüyorum

Tudor mu? Yahu hala anlamadınız mı, o ilk 7-8 hafta bile Tudorun teknik direktörlük eseri değil idi. Sezonu erken açmanın avantajı ile rakipler bizim seviyemize gelene kadar iyi göründük. Ondan sonra ki bütün maçlar zorlandık, buna kazanılan ve kazandıktan sonra şampiyonluk yakın meşaleleri yakın diye bayram edilen Gençlerbirliği maçı dahil. Bunun üzerine Tudor da tuz biber ekercesine takım ile oynamaya başlayınca teker tamamen patladı. Hatta oyunculardan birinin bile bu ilk haftalar ve sonraki haftalar hakkında bu minvalde açıklamaları var.

Evet Fatih Terim ile iki deplasman kaybettik ama birinde kötü oyuna rağmen oyuncular biraz daha dikkatli olsa idi maç dönecekti, dün ise kaybetmeyi hiç bir şekilde hak etmedik.

Terim hatalar yaptı, yapmaya devam edecek. Ancak ben Tudor döneminde kaleye dahi gidemediğimiz deplasmanlar ile kötü oyuna rağmen nerede ise 2-0 sonrası çevirdiğimiz ve kaybetmeyi hak etmediğimiz deplasman maçları sonrası fark görüyorum. Üstelik iki dönem arasında en kilit noktada oluşan eksikliğe rağmen.

Tudora zor deplasmanlar denk geldi argümanı ise neye dayanıyor? Trabzon deplasmanı, bugün Trabzon deplasmanı Sivas deplasmanından daha mı zor? Yeni Malatya deplasmanı, bugün Kasımpaşa deplasmanından daha mı zor?

Bir tek Beşiktaş deplasmanı ve Başakşehir deplasmanı. Ama geçen hafta ne gördük, Başakşehire önde bastığın zaman hiç bir şey yapamıyorlar. Biz Başakşehir maçında rakibin kalesine dahi gidemedik! Yine Beşiktaş deplasmanı, her ne kadar zor olmasına rağmen o maçta kısa bölümlerde Beşiktaşın üzerine gidince neler olabileceğini gördük. Peki Tudorun o maçta düşündüğü oyun mentalitesi ne idi, rakibi kendi sahamızda beklemek, yani üzerine gittiğinde zor anlar yaşatabileceğin rakibin üstüne gitmemek.

2fc0a452e6a1b6f05fcc9f119c42afd5.gif

şöyle diyonuz böyle diyonuz,takımda futbolcu yok,istediklerinizi yapabilecek.bunu bi idrak edin önce.sinan gümüş katkı verir diye düşünüldü olmadı,tolga ortada oynasın diyosunuz...rezaleti gördük.bunu sivas maçında oyundan cıkmasın diyenler için söylüyorum.sadece feghouli 90 dk sahada kalabilirdi.

düşündüklerinizi yapabilcek kimse yok ne yazıkki,malzeme bu.fernando,ndiaye yok.belhanda yoktu.denayer sakat.mariano formsuz...takımın yarısı yok bu şekilde bakarsan.çok zor ..
5 adam saydım size ya.

yedek kulübende eren,sinan ve yasinden başka adam yok.dün stopere geçen donk yine bikaç pozisyona engel oldu.çok kısıtlı bi kadro var.ortasaha yetersiz.kaldı ki hoca zaman zaman parlayan gevseklere güvenmek istedi,bariz.

kadro ilk 11 dısında iyi değil.o ilk 11de de 2-3 eksik var.şu an yarışta olmamız hala mucize bence.hakem dogramalarına ragmen büyük basarı.

Son düzenleme:
Transferin kapanmasına 1 gün kala orta sahadaki bir oyuncu sakat durumdayken takımın diğer alternatifsiz oyuncularından birini gönderip, yerine transfer yapılmazsa Terim naapsın. Takım kaybetse bile en azından mücadele ederken kaybediyor. Üstelik soyunma odasına önde gireceğimiz sırada uyduruk bir penaltı golü yiyoruz. 10 numara diye aldığımız adam 3-0'lık maçın son dakikasında durduk yere kırmızı kart görüyorsa Terim naapsın. Terim'in yanlışı Mariano'yu durduk yere takımdan kesmek.

Elbette hoca tartisilacak, sene olmus 2018 herkes herseyi goruyor.

1. Eren - Gomis bir arada oyniyamaz, belki son 5 10 dakika olur ama koca 45 dakika olmaz, cok statik kaliyoruz.

2. Tolga - Selcuk blok'u ile oyniyamayiz. Gecen sezon gelen gecen orta sahamizi kolay gecip pozisyona giriyordu, bu selcuk'un defanskf olarak -1 katki verdigi ve Tolga'nin tek basina herseyi yapmasi gerekiyor diye oluyor.

3. Belhanda'ya nasil ayar cekildiyse Feghouli'yede boyle ayar cekilmesi lazim. Bursaspor ve karabuk maclarinda yedek otursun, azicik kendine gelsin fazla kilolarini kaybetsin.

4. Belhanda cezasiz oldugu her mac'ta oynamali, kendisi takima direnc katiyor ve gayet iyi oynuyor, sadece 10 numara altindan eziliyor zaman zaman.

Bundan sonra Belhanda ve Fernando donecek, resmen orta saha evrim gecirecektir ve islerimiz daha kolay olacaktir.

Mariano artik takima donmeli, linnes'i cok seviyorum lakin takima biraz futbol akli lazim, mariano bunu getirir gene, sakatligini atlatmistir umarim.

Muslera
Mariano Maicon Serdar Nagatomo
Fernando Donk
Feghouli Belhanda Garry
Gomis

Üst Alt