Otur Sıfır Terim - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otur Sıfır Terim

İmparator isterse 4.olsun bu sene sıkıntı yok ondan daha iyi bir alternatif olmayacağı için kendisi bırakmak isteyene kadar kalmalı,Bu sezon en azından büyük maçlarda kazanmaya başlarız diye düşünüyorum.

Ya bırakın herkes tartışılsın arkadaşlar. Terim gibi bir teknik direktör taraftarın görüşlerine kulak ardı etmez. Selçuk eleştirileri, Burak eleştirileri, Umut eleştirileri çıkmaya başladığında bunları yedeğe çekmişti. Israr etmiyor bu konularda. Her türlü yapıcı eleştirelim; ki sonuçta kazanan biz oluruz. Bu arada Fatih Terim, Tudor ile kıyaslanamayacak biridir. Sezon sonuna kadar böyle gitmeyeceğini en iyi bilen Terim'dir. Çünkü onu getiren taraftar, göndermesini de bilir. Artık eskisi gibi duygusal davranan bir taraftar gurubu yok.

Mütevaziliğe de gerek yok: Galatasaray taraftarı dünyada futbolu bilen en büyük taraftar topluluğu haline geldi.

Terim tartışılır tabi, yaptıkları hata eleştirilir, eleştirilecek de ama karşılığında gösterilen isim Tudor gibi biri olmamalı.

Dursun o kadar vizyonsuzlaştırdı ki taraftarı Tudor gibi hangi teknik direktörlük vasfıyla Galatasaray'a geldiği belli olmayan bir ismi Terim gibi teknik direktör ile kıyaslayabiliyor.

Ulan Riekerink kim hangi akla hizmet bu takıma geldi? Tudor kim hangi akla hizmet geldi?

Böyle bir rezalet eskiden olmazdı. Gazeteciler bile bu adamlara "sizin bu görev için yeterli kapasiteniz var mı?" diye soracak haddi kendinde bulabiliyor.

Bu Dursun hıyarı öncesinde kendi efsane oyuncularımız hariç gördüğüm en kariyersiz adam Gerets'di. Oda PSV, Wolsburg bizden gittikten sonra Marsilya'da falan görev yapmıştı.

Kalli, Rijkaard, Mancini, Prandelli gibi adamlardan düştüğümüz vizyonsuzluğa bak.

Kalli ye de ikinci gelisinde az bunak denmedi ama hadi onu disarida tutayim , o vizyon denen 3 adami da kovduk .

Mancini deplasman ve ceyhun gulselem
prandelli 7 inci hafta
rijkaard yumusak taban

olmakla itham edilerek gonderildiler

3 kupali hamza
emekli denizli
stajer tudor
bedenci riko

son care terim dendi , gecen sene bugunlerde tudor da tudor diyen taraftardi , getirildi , neden kovulmuyor dendi dendi durdu

terim de boyle giderse "devri gecmis" nagralari ile gonderilecek

onceden tepkiliydim bu seyirci tavrina ama baktim gidim ilerleme yok , artik guluyorum

Kalli ye de ikinci gelisinde az bunak denmedi ama hadi onu disarida tutayim , o vizyon denen 3 adami da kovduk .

prandelli 7 inci hafta
rijkaard yumusak taban

3 kupali hamza
emekli denizli
stajer tudor
bedenci riko

son care terim dendi , gecen sene bugunlerde tudor da tudor diyen taraftardi , getirildi , neden kovulmuyor dendi dendi durdu

onceden tepkiliydim bu seyirci tavrina ama baktim gidim ilerleme yok , artik guluyorum

Tek sorum var herkese.

Patronları her sene iki defa değişse ve sürekli önlerine yeni bir proje koysa diğeri bitmeden ne hissedersin. Bu sürede maaşlarda da sürekli kesinti oluyor. Ve buna rağmen şirket dışarıdan yeni beyaz yakalı kişiler almaya devam ediyor.

Bahsettigin oyuncular icin kotu ama yonetimleri, kendi basarisizliklari kadar , bu seyirci baskisi da hataya yonlendiriyor

mesela riko hangi sartlarda geldi ? denizli sonrasi . Hadi bir hata yapip hamza yerine denizliyi getirip gonderdin

riko kalsin diyen seyirci degil miydi ? Herkes dedi , hep pahali antrenor , yabanci sevdasi olmasin , hamza ve denizli de denendi , riko nun ne eksigi var dendi

eger riko kayseriye yenildiginde herkes tudor da tudor dediyse , o zaman gonderilmek istendiginde de herkes kadar seyirci de o gunku fevri refleksine bir geri donus yapip hata etmisim diyecek

Başarılı olmayan herkes gider. Bu Terim özelinde daha farklı olur çünkü onun kredisi daha fazla.

Taraftar istedi artık ses çıkaramaz ifadesi saçmalık başka bir şey değil. Taraftar güvendiği isimleri veya potansiyel gösteren isimleri ister, tutmaz ise eleştirir.

Hiç kimsenin geleceği görme yetisi yok, bu yüzden bir şey istendi diye zaman ile işlemediği zaman isteyenler ses çıkaramaz demek saçmalıktır başka bir şey değil.

Ha yok bu saçmalığı savunanlar geleceği görebiliyoruz diyorlar ise bir ricam var, küçük bir şey merak etmeyin. Rica etsem bu saçmalığı savunanlar, geleceği görebilen bu arkadaşlar, hafta sonu sayısal sonuçlarını alabilir miyim. Madem geleceği görebiliyorsunuz biz de nasiplenelim.

Tabii böyle bir saçmalığı savunanların, forumda zaman zaman ifade özgürlüğünden dem vurmaları ayrı bir makara konusu. Siz hayatınızda her şeye itaat ediyorsunuz diye herkes böyle olmak zorunda değil. İstenilen veya istenilmeyen, herkes eleştirilir. Kimisinin kredisi yoktur daha sert eleştirilir kimisinin kredisi vardır daha ılımlı bir ton ile eleştirilir.

Son düzenleme:

prandelli 7 inci hafta
rijkaard yumusak taban

3 kupali hamza
emekli denizli
stajer tudor
bedenci riko

Konuyu gram anlamamışsın bende buna gülüyorum.

Bahsettiğim şey teknik direktör çöplüğüne dönmemiz değil ya da o gelen isimlerin başarılı oldukları iddiası değil zaten. JOR hangi TD geçmişiyle Galatasaray'a geldi, Tudor hangi TD geçmişiyle geldi? Bu saydığım geçmişi kabarık isimler doğru tercihtir, yanlış tercihtir. başarılı olmuştur olmamıştır ama muhabirler geviş getire getire "siz buralara gelmeye layık mısınız?" geyiklerine muhattap olmayacak isimlerdi. Bu zamana kadar hepsi böyleydi. Dursun'u getirene kadar ucuz diye sezona alt yapı hocasıyla başladı. Ucuz diye sezona karabük hocasıyla başladı. Bahsettiğim vizyonsuzluk bu.

kaldı ki Prandelli ve Mancini'ye neler söylediği ortada ama bu isimler geldiğinde kimse bu kalitede teknik direktörler olup olmadığını tartışmadı. Başarılı olur mu, olmaz mı bu konuşuldu. Ok?

Son düzenleme:
Butun sayilan ve td lige getirilen onca futbol adami bu isi bilmiyor , biz forumcu ve 80 milyon anliyor

bu sonuca mi varmaliyiz .

Butun sayilan ve td lige getirilen onca futbol adami bu isi bilmiyor , biz forumcu ve 80 milyon anliyor

bu sonuca mi varmaliyiz .

Kısmen haklı Güray tam okumadım ama ne konuşuldu.

Riekerink
Tudor

gibi risk işlerine giriliyorsa organizasyonun çok sağlam olacak. Rijkaard, Enrique gibi hocalığı vasat altı isimler de o organizasyon ile başarılı oldu. Bizde ise aynı dönemde Dursun vardı, liseci zihniyet vardı, borçlar vardı. Borçlar vardı diyerek bir çözüm üretmeyen, ürettiği çözümü pazarlayamayan ve uygulayamayanlar vardı.

Taraftarın sistem sistem diye hayran olduğu isimleri bu yüzden getirsen de batırıp gidiyorlar. Açık konuşayım taraftar da dahil (kendimi de katarak tabi ki) mevcut kulüp üyeleri arasında futboldan gram anlayan insan yok. Futboldan anlamayı geçtim, kendi işlerinde kurduğu düzeni futbola entregre edebilecek zekaya sahip üye bile çok az.

Kısmen haklı Güray tam okumadım ama ne konuşuldu.

Riekerink
Tudor

gibi risk işlerine giriliyorsa organizasyonun çok sağlam olacak. Rijkaard, Enrique gibi hocalığı vasat altı isimler de o organizasyon ile başarılı oldu. Bizde ise aynı dönemde Dursun vardı, liseci zihniyet vardı, borçlar vardı. Borçlar vardı diyerek bir çözüm üretmeyen, ürettiği çözümü pazarlayamayan ve uygulayamayanlar vardı.

Taraftarın sistem sistem diye hayran olduğu isimleri bu yüzden getirsen de batırıp gidiyorlar. Açık konuşayım taraftar da dahil (kendimi de katarak tabi ki) mevcut kulüp üyeleri arasında futboldan gram anlayan insan yok. Futboldan anlamayı geçtim, kendi işlerinde kurduğu düzeni futbola entregre edebilecek zekaya sahip üye bile çok az.

Bizde anlamak degil sorun , bir baska deyisle alman , hirvat ya da japon cok anliyor degil

problem tamamiyle basari hastaligi, virusu ile enfekte olmak

yani dunyanin kabul ettigi onca hoca burada neredeyse futbolu bilmemekle ihtam edilerek kovuldu

hadi bu zaten her kosulda yanlis da , bir brezilya arjantin ulkesi bunu yapsa , "yanlis ama bir mantigi var" derim

ama futbol seviyesi dunya olceginde bizim oldugumuz yerdeki bir ulkenin 80 milyon futbol ulemasi, mancini, del bosque , tigana , aragones, rijkaard, prandelli gibi adamlarin hemen hepsini sozlesme suresi bitmeden ulkelerine gonderiyorsa , kusura bakmayin avrupadan bakan biri olsam , bu ulkenin futbol seyircisine zeka ozurlu yakistirmasi yapardim

Bizde anlamak degil sorun , bir baska deyisle alman , hirvat ya da japon cok anliyor degil

yani dunyanin kabul ettigi onca hoca burada neredeyse futbolu bilmemekle ihtam edilerek kovuldu

hadi bu zaten her kosulda yanlis da , bir brezilya arjantin ulkesi bunu yapsa , "yanlis ama bir mantigi var" derim

ama futbol seviyesi dunya olceginde bizim oldugumuz yerdeki bir ulkenin 80 milyon futbol ulemasi, mancini, del bosque , tigana , aragones, rijkaard, prandelli gibi adamlarin hemen hepsini sozlesme suresi bitmeden ulkelerine gonderiyorsa , kusura bakmayin avrupadan bakan biri olsam , bu ulkenin futbol seyircisine zeka ozurlu yakistirmasi yapardim

Türkiye'deki taraftar kitlesinin büyük bir bölümünün aptal ve zeka özürlü olduğu konusu bence tartışmaya açık bile değil.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Türkiye'deki taraftar kitlesinin büyük bir bölümünün aptal ve zeka özürlü olduğu konusu bence tartışmaya açık bile değil.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Neyse artik geri kalan kategorileri de tukettik sayilir , hadi onca td anlamiyordu

hamza irkci , senol sehir krosu , aykut futboldan anlamaz , denizli emekli diyerek yerlileri de bitirdik , zaten onun disindaki sifo , samet , hikmet gibiler de eski camialarina yatma gorevlileri .

genc nesil tudor , riko gibiler icin de staj yeri de degil buralar

yakinda bursa da le guen i bir sey bilmiyor diye sutlar , ozumuze doneriz

son nokta terimdi , 2-3 maglubiyet gelse bizim zeki seyircimiz , 2 ay evvel kapisina gittigi terimi de satar olur biter

Yanlış zaman ve yanlış doku diye de bir şey var.

Yöneticinin görevi baskıda kalmadan en doğru hocayı seçip en rahat ortamı sağlamaktır. Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda kazanamayacağız diye teslim olanlara karşı peşinden gittiyse hedefinin,onlar da gidemiyorsa kendileri gidecek.

Kendi aldığı karara güvenmeyen, o isimlere o ortamı sunamayan adam niye o koltukta oturuyor.

Mali şartlar kem küm denecek buna da. Ama o şartları da değiştirebilirsin. Tekalif-i-Milliye'yi bile göze alacak kadar kemik de bir kitlen (taraftar) var arkanda. Ama bunu 1 kere yapabilirsin. Lider olan kişi o şansı alır ve değerlendirir. Oradan çıkar.

Galatasaray genel kurul üyelerini yıllardır beğenmeme nedenim de bu. Kaliteli insanlar, demokrat kişiler var ama asla çözüm üretemiyorlar.

Dediklerini anlamadim . Ben burada turk futbol iklimindeki beyin terk tutumu ozetliyorum

bir ulkenin futbolcusu isine saygisiz , teknik direktorleri is bilmez , yonetimleri yetersiz hatta hirsiz ama seyircileri muthis bilgili , olabilir mi boyle bir sey

ayni gemideyiz

piramit gibi .. tabanda ne varsa yukari cikarken de aynisi var .

Bir ara ispanyada "dunya sampiyonuz ama daha iyi futbolla olmaliyiz" haberi ciktiginda gulmustum , daha ne istiyorsunuz diye

ama kendi ulkemde bir zirnik basarisi olmayan kluplerin taraftarlari masallah her seyi herkesten iyi biliyor

Neyse artik geri kalan kategorileri de tukettik sayilir , hadi onca td anlamiyordu

hamza irkci , senol sehir krosu , aykut futboldan anlamaz , denizli emekli diyerek yerlileri de bitirdik , zaten onun disindaki sifo , samet , hikmet gibiler de eski camialarina yatma gorevlileri .

genc nesil tudor , riko gibiler icin de staj yeri de degil buralar

yakinda bursa da le guen i bir sey bilmiyor diye sutlar , ozumuze doneriz

son nokta terimdi , 2-3 maglubiyet gelse bizim zeki seyircimiz , 2 ay evvel kapisina gittigi terimi de satar olur biter

Bence ülkenin mentalitesi türk futbolu yansitiyor. Begenmemezlik, kisa vade başari arzusu, uzun vadeyi önemsememek.

Saydigin hocalar salak biz zekiyiz demek de dogru olmadigina katiliyorum eger bunu demek istiyorsan - lakin profesyonel futbolda bir teknik direktörün başarili olmamasi için bir sürü sebep olabilir. Alişkin oldugu taktik bilgisi türk takima uymayabilir, medya baskisini kaldiramaz, oyuncu tercihleri dogru olmaz, yönetimle arasi iyi olmaz, transferleri iyi olmaz, vs. vs. Taraftar - hele sosyal medyadaki taraftarin hoca degerlendirmesi bunu göstermese de bir hoca gönderiliyorsa bunun için çogu zaman geçerli bir sebepten dolayi gönderiliyor.

Son düzenleme:
Üst Alt