# Oussama Assaidi - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Oussama Assaidi

Cevap: # Oussama Assaidi

Ahmet Simsek;

Fizik sana gore nekadar onemli ki ? Fizigi ligimizde tutunmak icin yeterince iyi. Sonucta bu 16 yasinda alt yapidan A takima yukselecek bir oyuncu degil. 23 yasinda, senelerdir ust seviyede futbol oynayan birinden bahsediyoruz. Ben zaten forumda bircok kez belirttim, konu bizim ligimiz olunca bu fizik takintisina katilmiyorum. Bizim ligimiz fizik bir lig degil. Fizik dogru bir seviyede olmak sadece uzun boylu, iri olmakla olmuyor. Milli takimimiz cogunlukla kendi ligimizden olan futbolculardan olussa bile gecmiste Milli takim bircok mac'ta fizik acidan ezildi. Hamit'in Almanya maci sonrasi oyuncularin fizigi ile ilgili yaptigi elestiri vardi.

Biz asla fizik bir lig degiliz. Sadece mucadeleci, top'a yerine ayaga vuran oyunculardan kurulu bir ligimiz var. Fizik bir lig seyretmek istiyorsan, PL, Ligue 1, Serie A. Bunlar fizik lig. Mustafa, Giray ve su Cek sagbekin Mertens gibi kucuk oyuncu karisinda nasil zorlandigini gorduk. Matavz fizik guclumu ? Uzun sadece, ama ciliz bir fizigi var. Yinede cok kola pozisyonlara girdi, zorlanmadi ikili mucadeleler de.

Hollanda liginde fizik acidan bizim takimlarimizdan daha iyi olan takimlar var. PSV fizik acidan Toivonen, Hutchinson, Strootman, Manolev, Marcelo, Pieters gibi oyuncularla fark atar ligimizdeki takimlara. Groningen aynen oyle. Heerenveen'de.

Assaidi takim oyununa gayet uygun. AZ (dususunden once) ile lig'de en iyi takim oyununu oynayan takimdi Heerenveen. Assaidi kivrak, top kontrollu muazam. Sol'da sag ayakli bir oyuncu. Ilk tercihi herzaman iceri girmek olacak. Ama iceri girip, 1-2ler, kombinasyon yapan, pas trafigini saglayan bir isim Assaidi. Ama en buyuk ozelligi zaten bireysel yetenekleri. Narsingh'in Assaidi'yi assist sayisinda katlamasinin sebeblerinden biri bu zaten. Assaidi ile Djuricic Heerenveen'de oyunu kuran isimlerdi.

Ben bu adamı hiç mi hiç izlemedim..Videosuna bile bakmadım.

Şimdi size sorularım var.

1- Bu adam Kanatta yeterince 10 gol 10 asist en az yapabilir mi?

2- Kırılgan yapılı mı yoksa yılmayan yapılı mı var ?

3- Takımla birlikte oynabilir mi? Yoksa kendi başına mı takılır ?

4- Klasik bir soru.Sormayacaktım ama..TSL de ayağını eline verirler mi ?

Basligi okusaydin gardas millet zaten bunu konusuyor.

1. evet

2. kırılgan gibi ama inatçı

3. Takımla oynar takım güçsüzse kendine oynar

4.Tsl de ayağını yakalayabilirlerse verirler. Ama yakalayanıda ayrıca tebrik etmek lazım gelir:coffee:

CEVAPLAR

1-Kanat da 10 asist yapar da 10 gol kanattan zor atar.

2-Turp gibidir

3-Arada bir yanındakine pas verebilir.

4-Onu kazmalara sormak gerek

Not : birde sorular kaçar puandı ? her soru aynı puan mı :D

Fizikten kastım iri, uzun veya kısa boylu olması değil. Yere sağlam basıyor mu mesela ? Messi'de çok güçlü sayılmaz ama kolay kolay ikili mücadelelerde yere yapışmaz. Pepe, Khedira gibi azmanlar bile kolay kolay bozamıyorlar Messi'yi. Emre Çolak veya Baros gibi tek bir omuz darbesinde devrilen bir adamsa işimiz var. Elano gibi 60'dan sonra oyundan düşüyorsa yine işimiz var. Ayrıca bizim ligde fizikli bir adam olmak avantajdır, özellikle hücumcular için. Simao'yu görüyoruz işte adam fizik olarak bitmiş. Keita mesela sırtına adam alıp asist yapıyordu, tekme-omuz darbelerine rağmen kolay kolay durduramıyordu adamlar. Melo'yu ikili mücadelede kolay kolay yıkabilicek bir babayiğit göremiyorum bu ligde. Elmander keza öyle sayılır. Bu arada bireysel yetenek dediğine göre Quaresma ve Stoch tadında bir adam.

1. evet

2. kırılgan gibi ama inatçı

3. Takımla oynar takım güçsüzse kendine oynar

4.Tsl de ayağını yakalayabilirlerse verirler. Ama yakalayanıda ayrıca tebrik etmek lazım gelir:coffee:

CEVAPLAR

1-Kanat da 10 asist yapar da 10 gol kanattan zor atar.

2-Turp gibidir

3-Arada bir yanındakine pas verebilir.

4-Onu kazmalara sormak gerek

Not : birde sorular kaçar puandı ? her soru aynı puan mı :D

Peki.Videolardan mı bu kanaate vardınız? Yoksa Maçlarını izlediniz mi? İzlediyseniz tahminen kaç tane izlediniz?

Puan felan yok.Beğenirsem cevapları geçersin:)

Fizikten kastım iri, uzun veya kısa boylu olması değil. Yere sağlam basıyor mu ? Messi'de çok güçlü sayılmaz ama kolay kolay ikili mücadelelerde yere yapışmaz. Pepe, Khedira gibi azmanlar bile kolay kolay bozamıyorlar Messi'yi. Emre Çolak veya Baros gibi tek bir omuz darbesinde devrilen bir adamsa işimiz var. Elano gibi 60'dan sonra oyundan düşüyorsa yine işimiz var. Ayrıca bizim ligde fizikli bir adam olmak avantajdır, özellikle hücumcular için. Simao'yu görüyoruz işte adam fizik olarak bitmiş. Keita mesela sırtına adam alıp asist yapıyordu, tekme-omuz darbelerine rağmen kolay kolay durduramıyordu adamlar. Elmander keza öyle. Bu arada bireysel yetenek dediğine göre Quaresma ve Stoch tadında bir adam.

Saglam adam. Oyle kolaylika yere dusmuyor. Zimba gibi :ka21: Dar alanda cok iyi olmasinin avantaji var. Cok cabuk, dusurulse bile buyuk ihtimal faul'le olur.

Simao ornegi olmamis. Simao ligin en kotu oyuncularindan biri. Kotu fiziginin yani sira teknik 0, top kontolu 0, orta 0, istek 0.

Peki.Videolardan mı bu kanaate vardınız? Yoksa Maçlarını izlediniz mi? İzlediyseniz tahminen kaç tane izlediniz?

Puan felan yok.Beğenirsem cevapları geçersin:)

Ligtv de Bas dost un attığı golleri günde 3 kez veriyo ve assaidinin tüm asistleri orada net..Ayrıca narsingh i de orada gördüm..:)..neyse sonra youtube den milli maç ve herenvendeki diğer görüntülerine baktım.Aynı ligde oynayan Amrabatın hollanda ligindeki görüntülerine baktım sonra kıyas yaptım..

İyi performans gösterir, kötü performans gösterir orasını bilmem ama boş adam olmadığı kesin.

Bakınız...

[video=youtube;KLebOIDBGeA]https://www.youtube.com/watch?v=KLebOIDBGeA&feature=player_embedded[/video]

tanımam etmem ama bildigim kadarı ile milli takımda amrabatı yedek bırakan oyuncu..transferde her zaman şu mantıgı savunurum;herhangi bir mevkiye oyuncu aldıgın zaman o oyuncu imkanların dogrultusunda alabilecegin en iyi oyuncu olmalı..yani amrabat bunun yedegi ise evet gündeme assaidi gelsin ama assaidi'den daha iyi bir oyuncu varsa ve imkanlarımızda bu adama yetiyorsa onu isteyelim,mesela heverenli luciano narsing,hollanda asist kralı ve hiç gündeme gelmedi,bence assaidi'den daha kaliteli futbolcu ve max. 10 m euro'ya alabilecegimiz bir futbolcu..

Videolardan gördüğüm kadarıyla çok bencil, ayrıca bizdeki sert futbolda sıkıntı yaşar maçtan çok kopar.Beğenmedim.

Çok yanlış transfer olur kanımca. Zira haberlerin medya ve menajer balonu olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

hoilett - assaidi karşılaştırması yapınca cık ara hoilett öne cıkar..

assaidi iyidir hoşdur ama biraz özer hhurmacıya benzer ,aynı takımdaki narsing assaididen cok daha iyidir ,hoilett hepsinden iyidir..

hoilett - assaidi karşılaştırması yapınca cık ara hoilett öne cıkar..

assaidi iyidir hoşdur ama biraz özer hhurmacıya benzer ,aynı takımdaki narsing assaididen cok daha iyidir ,hoilett hepsinden iyidir..

Adamı canlı olarak takip etmedim, fakat videolardan görünen Engin bile bu adamdan 2 gömlek üstün.

raul%2Bmeireles.jpg

"Çok çelikmsiz Türkiyede iş yapmaz"

Bi bitmediniz...

Üst Alt