Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar

4000 lira bütçe ile oyun bilgisayarı toplamak istiyorum.
Sadece kasa olacak monitör ben de var.

işlemci için stok fan yerine işlemciye uygun bir soğutucu fan düşünüyorum
Ram 16 gb düşünüyorum
SSD dahil olan bir sistem olursa benim için daha iyi olur.
Sizlerinde eklemek istediği önerilere açığım.

Bilgili kişilerden bu paraya kurulabilecek en iyi sistemi yazmalarını rica ediyorum.
Bütçeyi ufak farklarla aşabiliriz yeter ki bu parayı en verimli şekilde kullanabileceğim bir sistem olsun.
Oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabileceğim ve ısınma sorunu yaşamayacağım bir sistem için önerilerinizi bekliyorum dostlar

Şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

PS oyunları çok pahalı.
Kaliteli bir bilgisayar toplayıp uzun süre idare ederim böylesi bana göre daha mantıklı.

PS oyunları çok pahalı.
Kaliteli bir bilgisayar toplayıp uzun süre idare ederim böylesi bana göre daha mantıklı.

pahalı mı?

ps4 sahibi olanlar oyunlara sürekli 250 tl mi veriyor sanıyorsun?..

4000 liraya ps4 ile 10 sene oyun oynarsın.. tabi oyunları çıkar çıkmaz disk olarak alıp hiç değiştirmeden koleksiyon yapma peşinde değilsen..

4000 oyun PC'sine verilir mi ya.. çılgınlık.. işin acı tarafı en kral özellikleri bile toplasan 2-3 sene sonra çöp olacak bir pc'den bahsediyoruz..

git gözünü kırpmadan ps4 al.. oyunları düşündüğünden çok daha ucuza oynayacaksın takas usulü veya psn'den indirerek.. ki yakında gelecek hizmet ile muhtemelen aylık uygun bir ücrete bütün ps1-ps2-ps3 koleksiyonu avucunda olacak..

Oyun oynayacaksan PC'de oynayacaksin zaten. PS'deki grafikler daha kotu.

Eger parali biriysen sistemini 2-3 senede bi guncelleyip oyunlari hakkini vererek oynayacan.

Mesele para meselesi değil.. ps4 4000 tl olsa yine ps4 alırım..

Pc başında klavye ve mouse ile 2 büklüm oyun mu oynanır.. ben buna paranla rezil olmak derim :)

Yok ben controller alıyorum ps4 gibi oluyor diyorsan zaten niye pc alıyorsun..

Grafik mevzusu da abartılıyor.. Sanki ps4'teki grafikler kötüymüş gibi aktarılıyor..

bir doku 2 gıdım daha cilalı olacak diye 2700 tl fazla verilmez..

Yorum yaparken kendimiz milyoner, diğer üyeler gariban varsayımı yapmaya gerek yok..

ben 90'larda pc'de oynardım ve kollarla oyun mu oynanır derdim.. sonra ps1 geldi ve bütün fikrim değişti.. bi daha da arkama bakmadım..

rahat koltuklarda yayıla yayıla oynamanın gözünü seveyim :)

Pc başında klavye ve mouse ile 2 büklüm oyun mu oynanır.. ben buna paranla rezil olmak derim :)

Grafik mevzusu da abartılıyor.. Sanki ps4'teki grafikler kötüymüş gibi aktarılıyor..

Yorum yaparken kendimiz milyoner, diğer üyeler gariban varsayımı yapmaya gerek yok..

ben 90'larda pc'de oynardım ve kollarla oyun mu oynanır derdim.. sonra ps1 geldi ve bütün fikrim değişti.. bi daha da arkama bakmadım..

klavye veya kontrolör zevk işidir kimisi klavye fare ile döktürür gibi kontrolör ile. Konsolun dalgası sadece özel oyunları

Oyun laptopu düşünür müsün? şu açıdan soruyorum , mesela ben nöbet tutuyorum sürekli oraya buraya gidiyorum yada vde ufaklık olduğu için salonda çalışmam gerekiyor vs vs..

eğer böyle ihtiyaçları yoksa tabii ki masaüstü daha iyi bir sistem kurarsın.

bir sonraki sorman gereken soru : tasarım önemli mi senin için yoksa şahin görünümlü olsun ama içinde porsche motor mu olsun istersin?

Sessizlik önemli mi? Corsair'in sessiz su soğutucuları çok başarılı.

Kaç senelik bir sistem kurmayı düşünüyorsun?

yüksek işlemci gerektiren renderlama 3d tasarım gibi işlerle uğraşacak mısın? işlemciyi çok üst düzey almayıp parayı ekran kartına yatırabilirsin.

benchmark overclock gibi takıntıların var mı yoksa ben sistemimi kurayım tıkır tıkır çalışsın mı istersin?

sistemi aynı zamanda download cihazı olarak kullanmayı planlıyor musun? 7/24 çalışacak bir sistem ise elektrik faturasından tasarruf etmek için bileşenler ona göre seçilebilir.

online oyun oynar mısın? ping lag gibi kavramlar senim için değerli mi?

bilgisayar kasasına özen gösterip arada bir açıp temizler misin yoksa 2 sene dursun içine bile bakmam mı dersin? eğer sık temizlik yapmıyorsan kasa alırken toz filtreli ve iyi havalandırmalı bir kasa alman mantıklı olacaktır.Corsair , coolmaster , silverstone kasalara para kıyıp 10 sene gidecek bir kasa sahibi de olabilirsin.

bluray yazıcı ihtiyacın var mı ? ( bluray depolamak şu an HDD arşivinden daha hesaplı ve daha uzun ömürlü)

multimedya gereçlerine değer verir misin? ( oyuncu mouse klavyeleri , oyuncu kulaklıkları)

iyi bir ses kartı tercih eder misin yoksa standart onboard mu olsun?

aklıma gelmeyen başka sorular da vardır kesin.

bu kadar çok para harcayacaksan bu sorulara cevap verip öyle bir sistem kurman gerek.

ps4 ten bi 500 tl daha fazla vererek aynı ebatta daha güçlü bir kompakt pc kasası kurabilir aynı kontroller yada xbox one kontrolcüsü ile steam aracılığıyla ister tv'de ister tablette ister cep telefonunda ( konsol exclusive oyunlar dışında ) tüm oyunları ister daha ucuz ister beleş olarak , istersen de online arkadaşlarına kanepede yayıla yaıla oynayabilirsin.Biraz donanım bilgisi sahibi olmak gerek sadece..

extra olarak tam işlevli 4k destekli bir medya oynatıcın olur ve tüm işlerini bu sistem üzerinden yapmaya devam edebilirsin , torrent kurup 7/24 download yapabilir xbmc , netflix igibi servislerle dizi ve filmlerini takip edip arşivleyebilirsin.

Üst Alt