Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

1000 wat veya 850watt fazla gelmez mi 750watt kaldırır artar bile
750 yeterli olur ama ,ilerde fantezi yapıp ikinci bir ekran kartı bağlamayı düşünüyorsa bence 1000watt da alınabilir.
ayrıca psu'ları pahalı yapan watt gücü değil daha çok güç verimlilik sertifikalarıdır ( bronze/gold/premium gibi ) ve tabii ki modüler olanlar daha pahalı.

750 yeterli olur ama ,ilerde fantezi yapıp ikinci bir ekran kartı bağlamayı düşünüyorsa bence 1000watt da alınabilir.
ayrıca psu'ları pahalı yapan watt gücü değil daha çok güç verimlilik sertifikalarıdır ( bronze/gold/premium gibi ) ve tabii ki modüler olanlar daha pahalı.

sli yapacam diyorsa tabi güç gerekli ama 2k/4k olayına girmediği sürece tek ekran kartı yeter artar

Sevgili Serdar Demir, pc'ye alışmış bir insan konsol'da oyun oynamayaz... Sen kültürsüzsün diye biz de mi kültürsüz olacağız :D Sana hiç yakıştıramadım... Elitizm'e karşı çıkayım derken elit düşmanlığı yapanlardan ne farkın kaldı :D ...

Eskiden olsa ben de pc'ciydim.. eski inançlarım gibi eski oyun alışkanlıklarımı da değiştirmeye açıkmışım demekki :D

İşin aslı, gerçek bir oyuncu pc ve konsol arası tercih yapmaz.. yerine göre ikisini de oynar.. ama işte iş-güç derken ps dışındaki platformlara bulaşmıyorum..

Eskiden olsa ben de pc'ciydim.. eski inançlarım gibi eski oyun alışkanlıklarımı da değiştirmeye açıkmışım demekki :D

İşin aslı, gerçek bir oyuncu pc ve konsol arası tercih yapmaz.. yerine göre ikisini de oynar.. ama işte iş-güç derken ps dışındaki platformlara bulaşmıyorum..
Aynen, ikisinin de kendine has artıları var...

Islemci: i7-4770K
Anakart: MAXIMUS VI EXTREME
Ekran kart:
GTX 980 "Hall of Fame Edition

Guc Kaynagi:
Seasonic SS-1050XM X-Series 1050W Modular Power Supply 80+ GOLD

Islemci sogutucu: Corsair h100i

Ram: Corsair Memory Dominator Platinum 8GB DDR3 1600 MHz CAS 8 XMP DHX Dual Channel

Klavye: Corsair Gaming CG K70 Cherry MX Blue Mechanical

fare:Corsair Vengeance M95 Performance Laser

Kasa: Corsair Obsidian 750D

belki butceni asabilir ama cok saglam system oldunu soyleyebilirim :)

4 bin tl lik sisteme amd gitmez :) i7 lüx kaçar tabi video/render işi ile uğraşmıyorsan .i5 4690kyeterli oalcaktır. ekran kartında gigabyte g1 980/970 daha iyi diyorlar.

Üst Alt