Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri

4000 serisi gelince 3000 serisi de düşer diyorlar.Öyle bir ihtimal var mı?Bir de 4000 serisi işlemcileri b450 anakart destekleyecek mi?
Burası Türkiye olduğu için düşeceğini sanmam malum döviz kurları ortada. B450 ve X470 yongalar Zen 3 mimari desteklemeyecek deniyordu fakat Amd mayısta açıklama yaptı görsel olarak. Bios a güncelleme gelerek destek verecekler. Ama bu destek şöyle olacak. Yani ya bundan sonra yola sırf Zen 3 ile devam edeceksin bios güncellemesi yapıp. Veya bios güncellemesi yapmayip sadece 1.ve 2.nesil ryzenleri kullanacaksın. Biosa bir kere guncelleme yaptiktan sonra misal; zen 3 mimarili bir islemci aldın ve aradan bir süre sonra diyelim ki kelepir Ryzen 9 3950x buldun. Bunu takip kullanamayacaksın. Olay bu hocam

Burası Türkiye olduğu için düşeceğini sanmam malum döviz kurları ortada. B450 ve X470 yongalar Zen 3 mimari desteklemeyecek deniyordu fakat Amd mayısta açıklama yaptı görsel olarak. Bios a güncelleme gelerek destek verecekler. Ama bu destek şöyle olacak. Yani ya bundan sonra yola sırf Zen 3 ile devam edeceksin bios güncellemesi yapıp. Veya bios güncellemesi yapmayip sadece 1.ve 2.nesil ryzenleri kullanacaksın. Biosa bir kere guncelleme yaptiktan sonra misal; zen 3 mimarili bir islemci aldın ve aradan bir süre sonra diyelim ki kelepir Ryzen 9 3950x buldun. Bunu takip kullanamayacaksın. Olay bu hocam
Dün qp de 2600x 1200 liraya satılıyordu.Sırf şu 4000 serisi çıktıktan sonra 3000 serisinin fiyatları düşecek mi düşüncesi olduğu için almadım.

Dün qp de 2600x 1200 liraya satılıyordu.Sırf şu 4000 serisi çıktıktan sonra 3000 serisinin fiyatları düşecek mi düşüncesi olduğu için almadım.
Eğer acelen varsa gaming gecesinden ryzen 5 3600 kovalamaya çalış hocam. Ha bu arada ilerde ekran kartımı çok üst düzey bişey yapmayı düşünüyorum diyorsan ryzen 5 2600x önermem. Yok ben oyun için işlemci alıcam yoluma bakıcam diyorsan ryzen 3 3300x alıp keyfine bakıcaksın. Bu işlemciyi araştırdın mı bilmiyorum ama oyun performansı ryzen 5 3600den üstün bir bak derim. Ama genel manada 4-5 yıllık yatırım yapmayı düşünüyorsan daha kaliteli işlemci bak tabi

Ulan incehesap da 2 ay önce 1400 liradan kaçırdığım 3600 işlemci aklıma geldikçe deliriyorum.Şu an ki fiyatı 2000 liraya dayandı.Haliyle 2000 serisine bakıyorum şimdi :(
2600 ve 3600 var bende.

2600'ü 1.5 yıldır, 3600'ü ise Mayıs ayından beri kullanıyorum ara ara.

Hangi ekran kartı ile kullanacaksın? Oynadığın oyunlarda da çok deli fark yaratmaz.

Bana kalırsa sinerji'den 1200'e 3500 al geç.

5000-6000 tl masaüstü oyun bilgisayarı önerebilecek var mı ?
Hazır sistem düşünürüm dersen bunu öneririm. Ayrıca tüm pc parçalarımı bu mağazadan topladım gayet güvenilir bir yer. Aynı işlemciyi kullanıyorum mayıstan bu yana memnunum.

Üst Alt