Oyun Monitörü Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun Monitörü Önerisi

Arkadaşlar oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Eğlencesine yayın bile açabilirim. Bu yüzden çok iyi bir monitöre ihtiyacım var. 1ms tepki süresi, +144 ekran yenileme hızı ve 4K görüntü kalitesinde bir monitör var mıdır? Ben birkaç gündür araştırdım bulamadım. Teknik olarak imkansız mı böyle bir şey? Bir de hangi marka önerirsiniz? Ben Samsung ve Asus arasında kaldım. Teşekkürler.

Sağlam para bayılacaksan Asus'tan şaşmayacaksın. Tabii bunu alıyosan RTX 2070-2080'lere bakıcaksın ki hakkını versin.

Ben bunu almıştım 3-3.5 yıl önce. 4ms pek etkilemiyor PUBG,CS:Go oynamadığımdan ve IPs panel istediğimden bunu tercih etmiştim.

4k gereksiz monitörde

4k nabacan? Hangi ekran kartıyla kullanacaksın?

Almışken iyi bir şey alayım sonraki yıllarda değiştirmek zorunda kalmayım diye istiyorum. Yoksa şu an için gereksiz ama birkaç sene sonra gerekli olabilir. Tabii bunu iyi araştırmam lazım 4K şu an için aşırı gereksizse 2K işimi görür. Ekran kartı olarak RTX 2080 TI düşünüyorum. 15-20 k civarında bütçem var. 10 bin ekran kartına gitse, 3 bin monitöre gitse, kalan parayla da anakart, işlemci vs. hallederim diye düşünüyorum.

Almışken iyi bir şey alayım sonraki yıllarda değiştirmek zorunda kalmayım diye istiyorum. Yoksa şu an için gereksiz ama birkaç sene sonra gerekli olabilir. Ekran kartı olarak 2080 TI düşünüyorum. 15-20 k civarında bütçem var. 10 bin ekran kartına gitse, 3 bin monitöre gitse, kalan parayla da anakart, işlemci vs. halledirim diye düşünüyorum.
Herhangi 2k veya 1080p monitörde seni üzmez gelecek senelerde

Almışken iyi bir şey alayım sonraki yıllarda değiştirmek zorunda kalmayım diye istiyorum. Yoksa şu an için gereksiz ama birkaç sene sonra gerekli olabilir. Tabii bunu iyi araştırmam lazım 4K şu an için aşırı gereksizse 2K işimi görür. Ekran kartı olarak RTX 2080 TI düşünüyorum. 15-20 k civarında bütçem var. 10 bin ekran kartına gitse, 3 bin monitöre gitse, kalan parayla da anakart, işlemci vs. halledirim diye düşünüyorum.
2080 TI düşünüyorsan 2k 144 HZ'den randıman alabilirsin belki ama 4k 144 hz bir monitörden randıman alman imkansız. Gerçi oynayacağın oyunlara göre değişir bu

4k şu an çok fantazik. 144hz'i hissetmen için en az 100 fps üstüne ihtiyacın var. Bunu da unutma.

Ben 1080p 144hz aldım bu yüzden rekabetçi oynadığım için.

Hem 4K hem 144 Hz bi monitor ben herhangi bir üreticinin çıkardığını henüz duymadım. Senin istediğine en yakın bulabildiğim ürün şu ama fiyatı ortada zaten.

Kaldı ki, monitörde 4K gereksiz zaten. 4K'da oyun oynatacak sistemde kallavi iki ekran kartı şart olur. Fakat SLI / CF düzenekleri de oyun sistemlerinde çok mantıklı değil. Hem oyunlara CF / SLI desteklerinin gelmesi zaman alıyor, hem de verdiği deneyim tek ekran kartı gibi pürüzsüz olmuyor. Bununla alakalı videolar var internette. Çoklu grafik kartlı sistemlerde FPS yüksek olmasına rağmen takılma vs gibi sorunlardan bahsediyorum. İşin maliyet boyutu da bir tarafa zaten.

1 ms 144 Hz Full HD bi monitör yeterli.
Marka konusuna da gelirsek, marka marka değil model model kıyaslaman lazım. Atıyorum Asus'un üst segment ürünleri rakip markalara kıyasla daha iyi oluyorken, Acer'in orta seviyedeki ürünleri rakip markalara kıyasla daha iyi olabiliyor. Yoksa Acer, Samsung, AOC, Asus, MSI, Benq (pek bilinmez ama F/P oranı çok iyi, kaliteli bir markadır) filan hepsi kaliteli zaten. Burda sundukları modeller önemli.

Almışken iyi bir şey alayım sonraki yıllarda değiştirmek zorunda kalmayım diye istiyorum. Yoksa şu an için gereksiz ama birkaç sene sonra gerekli olabilir. Tabii bunu iyi araştırmam lazım 4K şu an için aşırı gereksizse 2K işimi görür. Ekran kartı olarak RTX 2080 TI düşünüyorum. 15-20 k civarında bütçem var. 10 bin ekran kartına gitse, 3 bin monitöre gitse, kalan parayla da anakart, işlemci vs. hallederim diye düşünüyorum.
Böbreği falan mı sattın üstad?

Hem 4K hem 144 Hz bi monitor ben herhangi bir üreticinin çıkardığını henüz duymadım. Senin istediğine en yakın bulabildiğim ürün şu ama fiyatı ortada zaten.

Kaldı ki, monitörde 4K gereksiz zaten. 4K'da oyun oynatacak sistemde kallavi iki ekran kartı şart olur. Fakat SLI / CF düzenekleri de oyun sistemlerinde çok mantıklı değil. Hem oyunlara CF / SLI desteklerinin gelmesi zaman alıyor, hem de verdiği deneyim tek ekran kartı gibi pürüzsüz olmuyor. Bununla alakalı videolar var internette. Çoklu grafik kartlı sistemlerde FPS yüksek olmasına rağmen takılma vs gibi sorunlardan bahsediyorum. İşin maliyet boyutu da bir tarafa zaten.

1 ms 144 Hz Full HD bi monitör yeterli.
Marka konusuna da gelirsek, marka marka değil model model kıyaslaman lazım. Atıyorum Asus'un üst segment ürünleri rakip markalara kıyasla daha iyi oluyorken, Acer'in orta seviyedeki ürünleri rakip markalara kıyasla daha iyi olabiliyor. Yoksa Acer, Samsung, AOC, Asus, MSI, Benq (pek bilinmez ama F/P oranı çok iyi, kaliteli bir markadır) filan hepsi kaliteli zaten. Burda sundukları modeller önemli.

Üst Alt