Oyun Monitörü Önerisi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun Monitörü Önerisi

Bu arada marka olarak acer ve samsung öneririm

Özelikle gaming alanında Acer'in 2012 yılından beri aşırı atılım ve yatırımı var. Gaming ürünler konusunda çok başarılılar. Ben bir ara sürekli gaming ürünlerin monitör,notebook filan incelemerini takip ediyor ve izliyordum en yenilikçi ve sağlam acer ürünleri idi. Özellikle monitörleri en iyi renk doğruluğunu ve siyah rengi en başarılı verenler biriydi.

2080 TI düşünüyorsan 2k 144 HZ'den randıman alabilirsin belki ama 4k 144 hz bir monitörden randıman alman imkansız. Gerçi oynayacağın oyunlara göre değişir bu

4k şu an çok fantazik. 144hz'i hissetmen için en az 100 fps üstüne ihtiyacın var. Bunu da unutma.

Ben 1080p 144hz aldım bu yüzden rekabetçi oynadığım için.
O zaman 4K almama gerek yok diyorsun. Ben CS:GO tarzı FPS oyunlarını pek oynamıyorum. Daha çok FIFA, NBA 2K serisi, Lol gibi oyunlar oynamayı seviyorum. 2K yeterse güzel olur gereksiz fazladan para vermeyelim.

Üstat inanır mısın şu an sana yazdığım bu postu Windows XP işletim sistemi olan bir bilgisayardan yazıyorum. Laptobum var Windows 7. İkisinin de miladı bitti artık son demlerini yaşıyorlar. Bilgisayarımı yenilemek bayadır hayal kurduğum bir şeydi, birkaç senedir para biriktirdim bu yüzden. Nihayet almak üzereyim.
Almışken iyi bir şey alayım sonraki yıllarda değiştirmek zorunda kalmayım diye istiyorum. Yoksa şu an için gereksiz ama birkaç sene sonra gerekli olabilir. Tabii bunu iyi araştırmam lazım 4K şu an için aşırı gereksizse 2K işimi görür. Ekran kartı olarak RTX 2080 TI düşünüyorum. 15-20 k civarında bütçem var. 10 bin ekran kartına gitse, 3 bin monitöre gitse, kalan parayla da anakart, işlemci vs. hallederim diye düşünüyorum.
Seni en iyi anlayabileceklerden birisiyim. Daha birkaç ay öncesine kadar Pentium E2180 ve Geforce 210 ekran kartı kullanıyordum. Nasıl bir açlık içinde olduğunu biliyorum.

Ama özellikle ekran kartı konusunda en pahalısını almaya karşıyım. Çünkü en pahalısını da alsan bir iki tık alt modelini de alsan üç aşağı beş yukarı seni aynı süre götürecek. En üst model oyunlarda birkaç FPS daha fazla verecek o kadar. Alacağın ekran kartına karar vermeden önce Techpowerup, Guru3d gibi sitelerden FPS konusunda iyice incele. Fazladan vereceğin paranın hakkını performans olarak ne ölçüde veriyor sorusunu sor kendine. Ben senin yerinde olsam RTX 2070 alır geçerdim. Bir PC'de en hızlı eskiyen parça ekran kartıdır.

GPU tabii ki en önemli bileşen oyun için ama bir noktadan sonra verdiğin fazladan paranın sana geri dönüşü çok fazla olmuyor.

Yatırımı kasa, PSU, CPU soğutucu, monitör, klavye, mouse, kulaklık, gibi bileşenlere yapmak daha mantıklı. Ha git orta seviye bi ekran kartı al parayı bunlara dök demiyorum, yanlış anlama orasını. Ama yukarıda saydığım elemanlar çürüyene kadar değiştirilmeyen bileşenler. Oysa ekran kartı öyle değil.

30-35'i bulur rahat 15-20 yetmez ki bence de gerek yok. Canavar sistem toplanacaksa bence bekle 2000 serisindeki rezaletten sonra rtx 3000'lerin çok iyi olması bekleniyor, ben bu kadar para verip sistem kuracak olsam kesinlikle büyük navi'yi ve yeni nvidia serisini beklerdim. İşlemci cephesinde de ryzen 4xxx'ler çıkacak bekle bence. Sonra pişman olursun aynı paraya %20-30 daha iyi sistem kurabilirsin beklersen.

bende asus vp228 var kullanmıyorum piyasanın 100 tl altına bırakırım

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

30-35'i bulur rahat 15-20 yetmez ki bence de gerek yok. Canavar sistem toplanacaksa bence bekle 2000 serisindeki rezaletten sonra rtx 3000'lerin çok iyi olması bekleniyor, ben bu kadar para verip sistem kuracak olsam kesinlikle büyük navi'yi ve yeni nvidia serisini beklerdim. İşlemci cephesinde de ryzen 4xxx'ler çıkacak bekle bence. Sonra pişman olursun aynı paraya %20-30 daha iyi sistem kurabilirsin beklersen.
Canavar bir sistem olmasına gerek yok abi. FIFA tarzı oyunları yüksek ayarlarda, kasmadan oynasam yeterli olur. Belki arada canlı yayın açarım arkadaşlara onun dışında render performansı vs. gibi detaylara gerek yok sonuçta yayıncı olmayacağım. O zaman dediğiniz gibi RTX 3000 serisini beklesek daha iyi olur. İdareten 1080 Ti almayı düşünüyordum ama baktım fiyatlara 5000 TL diyor. Olmadı 1 sene daha bekleyeceğim ne yapalım :(

Üst Alt