Özbek: "Avrupa kupası zaferinden sonra niye istifa denildiğini anlamış değilim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özbek: "Avrupa kupası zaferinden sonra niye istifa denildiğini anlamış değilim"

dursunozbek-600_O6F31.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, NTV Spor'dan Evren Göz'ün sorularını yanıtlarken camiaya umutlu mesajlar verdi.Avrupa kupalarına katılmamalarına ihtimal vermediğini söyleyen Özbek, "Oyuncular, Galatasaray'ın neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi biliyorlar" dedi. Yeni teknik direktör konusunda ser verip sır vermeyen Özbek, "İş bittikten sonra kesin açıklamayı yapacağım" diye konuştu. Galatasaray'ın EuroCup şampiyonluğu sonrası taraftarın istifa davetlerinin nedenini bilmediğini kaydeden Özbek," Taraftar ve camia şundan emin olsun, onlar da Galatasaray ile iftihar edecekler." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Avrupa Kupalarına katılamama ihtimalini "Böyle bir ihtimali hiç düşünmüyorum" diye yanıtlayan Dursun Özbek, "Takıma güveniyorum. Onlar Galatasaray'ın şu anda neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi biliyorlar." dedi.

Teknik direktör arayışları konusunda ser verip sır vermeyen Özbek, "Şu manada çalışmalarımız son derece ciddi bir şekilde devam ediyor. Sonuçlanmadan açıklama yapmak istemiyorum. Bir kaç gün daha beklemek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"Teknik direktör Alman ekolünden mi gelecek?" sorusu üzerine ise Özbek, "Hiçbir şekilde açıklama yapmak istemiyorum. Bu Galatasaray'ın menfaatlerine zarar verir. Anlaşma yapıldıktan sonra açıklama yapacağım." yanıtını verdi.

Sportif AŞ'deki yeni yapılanma konusunda ise Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Futbolda bu sene çok başarılı olamadık. Bu başarıyı getirmek üzere futbolun patronu Sportif A.Ş için kendi içimizde de görüşmeler yapıyoruz. Bize katkı verecek kişilerle görüşmelerimiz devam ediyor. Galatasaray'a fayda verecek insanlarla görüşüyoruz. Onları da bünyemize alacağız" demekle yetindi.

"SPORTİF AŞ'YLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAKINDA..."
Deneyimli isimler mi Sportif A.Ş'nin yönetimine gelecek sorusu üzerine ise Özbek, "Fazla detayı sorma. Camia şundan emin olsun, önümüzdeki sezon Galatasaray çok farklı bir şekilde sahaya çıkacak. Son derece iyi hazırlanıyoruz. Kısa zamanda görüşmeler bittikten sonra açıklamaya yapacağım. Çarşamba günkü basketboldaki şampiyonluğumuz bütün camiayı etkiliyor. Futbolcuları da etkilemiş durumda. Bu rüzgarlar arzuladığımız yere geleceğimize inanıyorum." yanıtını verdi.

"GALATASARAY İLE İFTİHAR EDECEKLER"
Galatasaray taraftarının Abdi İpekçi'de EuroCup şampiyonluğunun kazanılmasından hemen sonraki "yönetim istifa" şeklindeki tezahüratları da sorulan Dursun Özbek umutlu mesajlar verdi ve şu ifadeleri kullandı, "Taraftar benim taraftarım. Galatasaray'ın taraftarı. Onların söylemlerini saygıyla karşılıyoruz; ama bir Avrupa kupası zaferinden sonra bunu niye söylediklerini anlamış değilim. Taraftarla hiçbir zaman tenakuza düşmem. Onlar başımızın tacı. Galatasaray varsa onlarla beraber var. Onlar da belki bizim performansımızı yükseltmemizi bekliyor. Biz de yükselterek onların istediği Galatasaray'ı vermekle yükülmüyüz. Bu yükümlülüğü biliyorum bunu da hissediyorum. Biraz sabırlı olsunlar. Onlar da Galatasaray'la iftihar edecekler. Bunu da hissediyorum."

Ntvspor

Ozbek: “Avrupa Kupası Zaferinden Sonra Niye Istifa Denildiğini Anlamış Değilim”

Bu salaga yatma taktikleri bir ise yaramaz o ayri ama bu dursun gibilerin hep 2 sansi olur, ilkini batirdi , belli ki gitmeyecek , seneye son zari atacak ,iki senaryo var

1- sonuclar gelir , herkes bu kez "adam ilk sene futbolcularin da sermesi ile tecrubesizliginin kurbani oldu ,isi ogrendi simdi toparladi....."

2- zaten ne oldugu ilk seneden belliydi ,bosuna 1 sene daha kaybedildi

Simdi o da seneye avrupa olmayacagi icin tr kupasini da cok onemsemeyip her maci final ciddiyetinde oynayan bir takimi gazlamaya calisacak. biraz 2008 sezonunu andiracak seneye takim .. Birlik butunluk kurarlarsa belki bir sansimiz olur ama bu kez rakipler sert ve 2 tane

Verdiğin sözleri tutsan zaten bu taraftar senin arkanda dururdu kim haklı haksız herkes görebiliyor bu borcların senin sucun olmadıgınıda bilşyor ama resmen yalan konusuyorsunuz.
Yaptıklarınızla dedikleriniz bir birine uymuyor .

Verdiğin sözleri tutsan zaten bu taraftar senin arkanda dururdu kim haklı haksız herkes görebiliyor bu borcların senin sucun olmadıgınıda bilşyor ama resmen yalan konusuyorsunuz.
Yaptıklarınızla dedikleriniz bir birine uymuyor .

Dursunun futbol yonetimi anlaminda berbat otesi olduguna katilmakla beraber siyahlastirdigim bolum hayal bence (verdigin sozleri tutsan demeyim de ,yani tutabilecegi sozler verseydi diyim)

Bugun bir baskan ciksa ve dese ki 2 sene hic bir sekilde basari vaad etmiyoruz, borc odemek adina mali durumu duzeltme adina tamamen kuculecegiz , bu gerekiyor ... dese asla destek bulamaz

Nice takimlar bazi sezonlarda sirra kadem basiyorlar ama bu olcude sabirsiz taraftar yok , milan ,chelsea, almanyadan tonla takim ,daha eskilerde leeds ler vs

Hepsi ne dususler yasadi ,bazisi hic kalkamadi ama biz 4 senede 3 sampiyonluktan sonra bile daha ilk senede kazan kaldiriyoruz

Bu yonetim basarilidir filan soylemi degil asla fakat katiyen ulkemiz seyircisinde de basarsizliga tahammul filan yok

Dursunun futbol yonetimi anlaminda berbat otesi olduguna katilmakla beraber siyahlastirdigim bolum hayal bence (verdigin sozleri tutsan demeyim de ,yani tutabilecegi sozler verseydi diyim)

Bugun bir baskan ciksa ve dese ki 2 sene hic bir sekilde basari vaad etmiyoruz, borc odemek adina mali durumu duzeltme adina tamamen kuculecegiz , bu gerekiyor ... dese asla destek bulamaz

Nice takimlar bazi sezonlarda sirra kadem basiyorlar ama bu olcude sabirsiz taraftar yok , milan ,chelsea, almanyadan tonla takim ,daha eskilerde leeds ler vs

Hepsi ne dususler yasadi ,bazisi hic kalkamadi ama biz 4 senede 3 sampiyonluktan sonra bile daha ilk senede kazan kaldiriyoruz

Bu yonetim basarilidir filan soylemi degil asla fakat katiyen ulkemiz seyircisinde de basarsizliga tahammul filan yok

Doğru başarısızlıga tahammülümüz yok ama beni düşüncemde şudur taraftarlar aslında takımlarına sevgilerini zor günlerde daha cok gösterirler bu böyle olmalı iyi günde sevelim mutlu olalım Galatasaraylı oldugumuzla hava atalım ama kötü günde de bu takıma sırt cevirmeyip iyi gündekinlerden daha fazla katkı vermeliyiz.
Dursun Özbeğin hataları cok büyük dediğim gibi borc onun eseri değil ama taraftarı beklentiye sokup resmen insanların rüyalarıyla oynaması ve inanılmaz derecede vizyon eksikliği.

Buna başarısızlığa tahammül yok diye bakamayız, çok ayrı olaylar. Başarısızlık nedir; sen o alandaki sahip olduğun tüm imkanları ve avantajları (taraftar ve 4. yıldız misal) kullanırsın doğru atılımlarla, proje çerçevesinde hareket edersin ha aldığın parçalar planladığın gibi yerleşmez sezon içerisinde dersin böyle düşündük ancak orda beklediğimizden azını alabildik bu da planlarımızı sekteye uğrattı biz elimizden geleni yaptık mevcut şartlarla ancak olmadı. Olan nedir geldi en büyük sponsorluk anlaşması filan zırvaladı komik bir rakam çıktı, stadın çatısı en büyük vaadi idi durum ortada, geldi para yok gibi masallar anlattı sen başkansın para yok demek için başkan olmana gerek yok bunu yoldan çevirdiğimiz adam da söyleyebilir kaynak yaratacaksın, çözüm üreteceksin o yüzden ordasın sorunu halkla paylaşmak için değil. Üstüne olmayan paramızı saçma sapan isimlere harcadı ve hala harcıyor bunun neyi başarısızlık düpedüz çuvallamak başka izahı yok yumuşatmaya da gerek yok.

Yumusatmiyorum ama simdi hic kendimizi de elestirmeyecegiz diye bir kural yok ,mesela fenerliler ,3 aydir naniye persie ye giydiriyorlar, takim 3 haftadir costu sesleri kesildi, diego son 2 mac sampiyon yapsa mesela "acaba uzatsak mi sozlesmesini" derler

Biz belki saha icindeki hata denen seylere daha tahammuluyuz ama yonetimsel basarisizlik da zaten senin ilk dedigin gibi "dogrulari yapamamak" ... Yani tum herseyi dogru yaparsin da top kaleye girmez lafi sadece saha ici basarisizligi aciklar. Bir de yonetsel basarisizlik var, mesela bu yonetim yonetsel basarisiz

Ama biz her tur basarisizliga karsi tahammullu muyuz acaba ?

Ataman kac kere elestirildi bu forumda, simdi futbol takimi da ona emanet edilsin filan deniyor. Ben hep ayni ornegi veriyorum , arsenal-wenger , biz 13-14 sene tahammul eder miydik ? adam bize uefayi kaybetti , CL finaline cikti 1-2 kere onlari kaybetti , leicster sampiyon oluyor o olamadi 10 kusur senedir

Gayet sakince soruyorum , herseyi dogru yapsaydik bile bu seyirci 14 sene bir kez daha bekler sakince takimini full gise destekler miydi arsenal seyircisiz gibi , lutfen durust olalim

botoxlu 7. mactan evvel takimi sahadan cekip oyuncularin 50 maclik emeginin icine z.ctiginda istifa diye bagirmayanlar oyuncular sahada sampiyonlugu kutlarken yonetim istifa diye bagirmak gibi bir adiligi kendilerine layik gormekte hakli olabilir. well done GSFans

Gercekten bilmiyormusun Dursuncum? Ulan seni oraya oturturana dua et ben bu kadar vasifsiz bir Baskan 30 yillik hayatimda gormedim vallah..

Üst Alt