🎗Özhan Canaydın | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Özhan Canaydın'ın adına ayrı forum bile var ama başlığı yok sanırım. Bulamadım.

77bf9510df6d439184804c2dbae7ac9c (1).jpeg

1594746581936.png

Özhan Canaydın 1943 yılının Ocak ayının 23'ünde Bursa'da dünyaya geldi. 14 yaşında Galatasaray'ın okulunun kapısından girdi. 1950'lerde Türk sporunda Yenilmez Armada olarak ün yapan Galatasaray'ın basketbol takımından çok etkilendi ve basketbolcu olmaya karar verdi. Galatasaray’da A takıma kadar yükseldi. 5 kez genç milli takımda yer aldı, 1963'te ise Galatasaray'ın Türkiye şampiyonu olmasına da katkı sağladı.

Özhan Canaydın tekstille uğraşıyordu ancak Galatasaray sevdalısıydı. Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren yönetimlerinde çeşitli kademelerde görev aldı. Camiada herkesin "Özhan abi" olarak hitap ettiği sevilen biriydi.

Üçüncü yıldızın kazanıldığı 2002 yılında bu kez başkanlık için adaylığını koydu. Sarı-kırmızılı kulübün 33. başkanı oldu. 2004 yılı Mart ayındaki bir kez daha Galatasaray başkanlığına seçildi. Yeni dönemde, Galatasaray Türkiye Kupası finalinde ezeli rakibini 5-1 mağlup etti; Canaydın ve yönetimi Türkiye Kupası sevincini yaşadı.

Canaydın başkanlığı boyunca didindiği Seyrantepe Projesi’ni tamamlamadan ayrılmak istemiyordu. 2006 Mart ayında 3. kez başkanlığa seçildi. Aynı dönemlerde Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı için kulüplerin saygın kişiliğiyle seçtiği tek isimdi.

Canaydın ve ekibinin en önemli sportif başarısı 14 Mayıs 2006'da geldi. Galatasaray Kayseri'yi 3 golle geçti, Fenerbahçe'nin Denizli'ye takılmasıyla da unutulmaz şampiyonluğu kazandı.

Özhan Canaydın 13 Aralık 2007 günü en büyük düşünü gerçeğe dönüştürdü. TOKİ ile birlikte Aslantepe'nin temel atma törenini yaparak stadın startını verdi. Canaydın, 23 Şubat 2008’deki mali genel kurulda camiaya yeniden başkanlığa aday olmayacağını duyurdu ve “Sıhhatim yerinde, her görevi yapmaya hazırım. Hatalarımızla sevaplarımızla üç dönem geçirdim. Yönetim kurullarıma, eski ve yeni hepsine teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin'' dedi ve görevi Adnan Polat'a devretti.

Özhan Canaydın, pankreas kanseri ile uzun süre mücadele ettikten sonra Türk futbol tarihinin en saygın, en centilmen kişilerinden biri olarak 22 Mart 2010'da aramızdan ayrıldı.

Spora sadece başarı ve mücadele anlamı yüklemeyen; saygı, dostluk ve sevgi içinde olması gerekliliğini ortaya koyan Galatasaraylıların hiçbir zaman unutamayacağı abisi Özhan Canaydın, nadir görülen bir duruşun temsilcisi olarak taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

Bu adam 2006'da Yiğit Şardan'ı nasıl yenmiş yaw. Şardan'ın liste Şampiyonlar Ligi gibi tüm oy deposu orada. Canaydın'ın listesinden daha sağlam gibi geldi bana.

Özkan Olcay , Sedat Doğan Ünal Aysalın da yönetimindeydi galiba
Albayrak desen öyle. Burak Elmas , divan başkanı vs.
Baya iddialıymış o zamana göre gerçekten

Takim iyi gidiyor diye heroid

Haznedaroğlu adayken Canaydın'ın listesine girmiş. 2004'te de başkan adayı Turgay Kıran Canaydın'ın listesine girmiş. 2 seçimi de az farkla almış Canaydın.

Özhan Canaydın'ın yönetim kurulu listesi şöyle: Semih Haznedaroğlu, Cengiz Özyalçın, Mehmet Helvacı, Şükrü Ergün, Adnan Polat, Işın Çelebi, Celal Gürcan, Engin Akçakoca, Ali Gürsoy, Atilla Kınay, Ahmet Dadehayır, Haldun Üstünel, Tuncay Hazinedaroğlu, Fatih Gökşen, Vedat İrdel.

Bu arada Refik Arkan da başkan danışmanı olarak gösterildi.

Galatasaray tarihinin en kötü başkanı. İyi bir Galatasaraylı olması, kulübü iyi yönettiği anlamına gelmiyor.

6-0 faciası
5 senede 1 şampiyonluk
Lucescu'nun gönderilmesi
Alınan bir sürü rezil oyuncu
Ekonomik buhran
Amatör branşların küme düşmesi
Tromso'lere elenmek
Ribery olayı
Mecidiyeköy'ü bırakıp dağın başına stat yapmak

Daha çok faciası var, hiç iyi hatırlamıyorum başkan olarak. Mekanı cennet olsun.

Maalesef iyi hatırladığım bir başkan değil kendisi.

Liseli/alaylı tartışmasını yaratanların bayrak sallayanlarından birisi de bu adamdı ayrıca.

Badem gözlü yapmaya hiç gerek yok.

Allah rahmet eylesin.

Tarihin en kötü başkanı. Küçülerek büyümekten ziyade küçülürken kaybolmak yolunda önemli adımlar atmıştı.

İyi adamdı ancak terimle beraber Gs ın ipini çektiler oysaki lucescuyla 6-7 sene daha gitseydik bir avrupa kupası daha gelirdi lige ambargo koyardık, terim geldi takımda dağıldı bir sürü çöp futbolcu geldi bir ton borç kaldı 2003 2006 yılları Gs tarihinde büyük travma yıllarıdır

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt