PC Kapanma Sorunu ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PC Kapanma Sorunu !

Cevap: PC Kapanma Sorunu !

Format attım ama o kayıt defterinde formattan önce yüklediğim daemon tools pro ya da rastladım. Bu nasıl iş? Format attıktan sonra daemon toolsu hemen yüklüyorum zaten o arada deneme fırsatım olmadı yani Daemon toolssuz bilgisayar, kapanır mı diye. Sorunun daemon toolsdan kaynaklandığını bilmemem de bundaki en büyük sebep tabi. İnşallah işe yarar bu..

Your Unistaller programı indir..Kayıtını felan yaparsın..Sonra Super mode da sil..Daemon Tools dan eser kalmasın bilgisayarında..

Yusuf, format at en son çare yine ama bu sefer C sürücüsünü format öncesi biçimlendir. Sende formattan sonra Daemon kalmılşsa eğer (önceden kurmuşsa) windows.old içindedir. Bu şekilde formatlayabilirsin.

Yusuf, format at en son çare yine ama bu sefer C sürücüsünü format öncesi biçimlendir. Sende formattan sonra Daemon kalmılşsa eğer (önceden kurmuşsa) windows.old içindedir. Bu şekilde formatlayabilirsin.

Yok kardeş windows.old olması için format üstüne format atman gerekiyo heralde, yani o klasör yok bende.. Haberler de kötü buarada, söylenen her şekilde temizledim pc yi bugün gene kapandı açıldığında da daha önce çıkmayan şu ekran çıktı.. :(

photo0381j.jpg

Bende şöyle bir okudum,belki sorun çözülmüş olabilir ama bana göre de sorun RAMlerde gözüküyor.

Öncelikli olarak bilgisayarı hareket ettirdiğimde diyorsun.RAMleri yuvasına tam olarak oturtuğundan eminmisin.Onların klipsleri vardır hareket etmesini engelleyen,onları geçirmediysen tam olarak ya da çıkarıp-takma esnasında kırdıysan böyle bir hareket esnasında RAMler hafif oynasa bile bilgisayar mavi ekran verir.

Bu değilse kapsamlı RAM testleri yapan yazılımlar var.RAM'indeki hafıza alanlarını oralara patternlar yazıp okumaya çalışarak test eden bir program.RAMlerinden birinde bozuk bir sektör de olabilir.Bunu da yap.

USB portun ya gelen enerjiyi yeterli bulmuyor ya da USB de takılı olarak başlattığın donanım ne ise sorun yaratmakta. Tüm USB portuna takılı parçaları çıkar(mouse+klavye+yazıcı...) o şekilde başlatır mısın ?

Bu arada laptop mı bu yoksa masaüstü mü ?

USB portun ya gelen enerjiyi yeterli bulmuyor ya da USB de takılı olarak başlattığın donanım ne ise sorun yaratmakta. Tüm USB portuna takılı parçaları çıkar(mouse+klavye+yazıcı...) o şekilde başlatır mısın ?

Bu arada laptop mı bu yoksa masaüstü mü ?

Laptop.. O olay sadece bi kere oldu Emrah, sonra olmadı hiç. Kapanma da bugün bi kere oldu.. Hareket ettiriyorum yani şuan kapanmıyor ama bugün bi kere kapandı işte..

Tamam laptopsa verdikleri cd/dvd varsa eğer, bios için "driver update" dvd si var mı ? BIOS update yapalımk makinaya. Vista ile mi geldi bu alet sana ? ve w7 mi kurdun ?

Bende şöyle bir okudum,belki sorun çözülmüş olabilir ama bana göre de sorun RAMlerde gözüküyor.

Öncelikli olarak bilgisayarı hareket ettirdiğimde diyorsun.RAMleri yuvasına tam olarak oturtuğundan eminmisin.Onların klipsleri vardır hareket etmesini engelleyen,onları geçirmediysen tam olarak ya da çıkarıp-takma esnasında kırdıysan böyle bir hareket esnasında RAMler hafif oynasa bile bilgisayar mavi ekran verir.

Bu değilse kapsamlı RAM testleri yapan yazılımlar var.RAM'indeki hafıza alanlarını oralara patternlar yazıp okumaya çalışarak test eden bir program.RAMlerinden birinde bozuk bir sektör de olabilir.Bunu da yap.

Bildiğin bi program varsa özelden gönderir misin Kansu

Tamam laptopsa verdikleri cd/dvd varsa eğer, bios için "driver update" dvd si var mı ? BIOS update yapalımk makinaya. Vista ile mi geldi bu alet sana ? ve w7 mi kurdun ?

Evet emrah vistayla geldi windows 7 kurdum aynen. Ama cd'si neredeyse kullanılamaz halde artık.. Benim cd-reader dakötü biraz. Ben Windows7'yi flash diskten kuruyorum zaten.. Bunun biosunu nasıl update edicez?

pc nin altına bak. model no'yu al. sitesine gir ve son "bios driver" olacaktır. Onu kur. PC'yi flashtan kurdun ama sonra tekrar aldın mı DVD'den başlata ? Buda önemli. BIOS update yap önce. Bu sorun devam ederse bir çözüm daha var. Eğer çözülmezse onuda öneririm.

Passmark BurnInTest Professional Edition v5.3.1034 sürümünü indirip, test et; donanımda problem varsa bu program sayesinde öğrenebilirsin.

pc nin altına bak. model no'yu al. sitesine gir ve son "bios driver" olacaktır. Onu kur. PC'yi flashtan kurdun ama sonra tekrar aldın mı DVD'den başlata ? Buda önemli. BIOS update yap önce. Bu sorun devam ederse bir çözüm daha var. Eğer çözülmezse onuda öneririm.

Anladım kardeşim sağolasın.. İyisimi ben bi daha format atiyim pcye, (C'yi biçimlendirerek) Ondan sonra bios update ini de yapiyim, devam etmez sorun inşallah ondan sonra.. Hem daemon toolsun hiç bulaşmadıgı bi bilgisayar olursa onun üzerinden konuşmamız daha mantıklı olur demi

Disklerini formatla o şekilde kur. Üstüne kurma direkt yani.

Sonra BIOS Update almayı unutma.

Emrah format attım biçimlendirerek. Daemon toolsu yüklemedim. İlk başlangıçta rahat hareket ediyordum her türlü kaldırıp indiriyodum,sallıyordum bilgisayarı bişe olmuyodu. Alakası var mı bilmiyorum ama windows update yaptım; Tak gitti, şimdi de laptopu kaldırınca gidiyo gene.. "Crash dump hatası mavi ekran" geliyor gene yani, Bios update ini yapacağım siteyi de bulamadım. Anakartım phoenix heralde sitesinde alakasız şeyler var.. Ne yapabilirim bu aşamada?

Valla Yusuf Windows için öyle bir program vardır ama ismini bilmiyorum.Benim makinede Ubuntu'da yüklü olduğundan RAM'de bir sorundan şüphelenirsem Ubuntu'da bunu yapan araç var.Ama yine memory test,RAM test diye arattır eminim vardır programlar.

Valla Yusuf Windows için öyle bir program vardır ama ismini bilmiyorum.Benim makinede Ubuntu'da yüklü olduğundan RAM'de bir sorundan şüphelenirsem Ubuntu'da bunu yapan araç var.Ama yine memory test,RAM test diye arattır eminim vardır programlar.

+

Passmark BurnInTest Professional Edition v5.3.1034 sürümünü indirip, test et; donanımda problem varsa bu program sayesinde öğrenebilirsin.

Dediğimi yaptınmı?Windows kurtarma diskiyle vistayı tekrar döndür.Laptop açıldı ama update yapınca tekrar kapanıyor veya sorun çıkıyor dersen ekran kartına elveda de

Windows 7 yi de kaldırdım Xp yükledim aynı sorun oldu gene? Şuanda harekete bile bakmıyor artık hep kapanıyor bilgisayar :( Bi bilgisayarcı baktı bugün chipset hatası var dedi 200 milyon masrafı olur dedi. Hata o mu acaba gerçekten.. Belki küçük bişeydendir o yüzden o kadar para bayılmak istemiyorum...

Üst Alt