PC Kapanma Sorunu ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PC Kapanma Sorunu !

Cevap: PC Kapanma Sorunu !

Windows 7 yi de kaldırdım Xp yükledim aynı sorun oldu gene? Şuanda harekete bile bakmıyor artık hep kapanıyor bilgisayar :( Bi bilgisayarcı baktı bugün chipset hatası var dedi 200 milyon masrafı olur dedi. Hata o mu acaba gerçekten.. Belki küçük bişeydendir o yüzden o kadar para bayılmak istemiyorum...

Dostum 750 kere söyledim. Allah rızası için şu programı; (Passmark BurnInTest Professional Edition v5.3.1034) yükle ve donanımını test et. Çok zor olmasa gerek, biraz hazırcı yaklaşıyorsun, çabala ve dediğimi yap; donanımda problem yoksa işimiz daha kolay olacak(Ki %90 donanımında problem var)

Bak sana linklerini de veriyorum: RapidShare AG, Cham, Switzerland

Not : Warez değildir.

Dostum 750 kere söyledim. Allah rızası için şu programı; (Passmark BurnInTest Professional Edition v5.3.1034) yükle ve donanımını test et. Çok zor olmasa gerek, biraz hazırcı yaklaşıyorsun, çabala ve dediğimi yap; donanımda problem yoksa işimiz daha kolay olacak(Ki %90 donanımında problem var)

Bak sana linklerini de veriyorum: RapidShare AG, Cham, Switzerland

Not : Warez değildir.

Ben bunu deneyeli baya oluyor Adem. İlk söylediğinde denedim bi sonuç vermedi. Gene deniyim.. Sağolasın

Genelde bu kapanmalar bilgisayarın ısındıktan sonra mı oluyor? Yani uzun süre bilgisayarı açmadın, açtıktan belirli bir süre sonra mı kapanmalar meydana geliyor? (Bu süre 1 saat ile 3 saat arasında değişir)

Genelde bu kapanmalar bilgisayarın ısındıktan sonra mı oluyor? Yani uzun süre bilgisayarı açmadın, açtıktan belirli bir süre sonra mı kapanmalar meydana geliyor? (Bu süre 1 saat ile 3 saat arasında değişir)

Yok hayır. Uzun süre kapalı olunca açıyorum hemen de kapanabiliyori çok uzun süre kapanmadan da durabiliyor bilgisayar.. Sadece kapanma değil sorun donuyor herşey birden, bu durumda da güç düğmesinden ben kapatıp açıyorum.. Bu arada benim bilgisayar rapid de açmıyor, başka linki varsa gönderir misin programın

Yok hayır. Uzun süre kapalı olunca açıyorum hemen de kapanabiliyori çok uzun süre kapanmadan da durabiliyor bilgisayar.. Sadece kapanma değil sorun donuyor herşey birden, bu durumda da güç düğmesinden ben kapatıp açıyorum.. Bu arada benim bilgisayar rapid de açmıyor, başka linki varsa gönderir misin programın

https://www.dosyaupload.net/4511450.html

Dene bakalım, olmazsa başka çözüm yolları deneriz.

Edit : Link 5 dakika sonra aktif olacaktır, bekle...

Herşey için artık çok geç :( Artık hiç açılmamaya başladı bilgisayar, baktırdım ve heryer chipset sorunu var dedi.. 200 lira masrafı çıktı.. Yaptırmayıp parça parça satmayı düşünüyorum.. Yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler...

Herşey için artık çok geç :( Artık hiç açılmamaya başladı bilgisayar, baktırdım ve heryer chipset sorunu var dedi.. 200 lira masrafı çıktı.. Yaptırmayıp parça parça satmayı düşünüyorum.. Yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler...

Yusuf ram ya da anakartın bazı devreleri patlamış olabilir bu sık resetlerden falan sorna. Benim ilk pc toplama serüvenime benzemiş durumun. Anakart değiştirmiştim ve çözülmüştü. Umarım halledersin.

ilk defa bu konuyu okudum aynı sorunlar benim arkadaşın bilgisayarı veriyodu sorun ram diye söylenmişti fakat tamire gidip geldiğinde komple değiştirip verdiler kasayı oyüzden sorun bir hayli ciddidir galiba geçmiş olsun

ilk defa bu konuyu okudum aynı sorunlar benim arkadaşın bilgisayarı veriyodu sorun ram diye söylenmişti fakat tamire gidip geldiğinde komple değiştirip verdiler kasayı oyüzden sorun bir hayli ciddidir galiba geçmiş olsun

Dediğim gibi anakart belli süre res atıldığında devrelerde enerji yüklemesi sonrası yanma-hasar oluşuyor. Bana 145dolara mal olmuştu P yonga seti almıştım sonunda ve sorun çözülmüştü. Sebebi ise yanmış bazı devreler eskisini üretici firmaya götürmüştüm.

benimde kasanın fanı çok ses çıkarıyor hani normalde hissetmezsiniz bile ilk kullandığım yıllar öyle değildi, sonrada sesde artış oldu tozdan falandır dedim her türlü bakımını yağlamasını falan yaptırdım yine aynı ne yapmalıyım acaba bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevincem yoksa çekilmiyor böyle..

benimde kasanın fanı çok ses çıkarıyor hani normalde hissetmezsiniz bile ilk kullandığım yıllar öyle değildi, sonrada sesde artış oldu tozdan falandır dedim her türlü bakımını yağlamasını falan yaptırdım yine aynı ne yapmalıyım acaba bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevincem yoksa çekilmiyor böyle..

İşlemci fanınada baktın mı ? İşlemci chipi ile fanın oturduğu metalik göbek arasındaki macunun ömrü kısadır. Bu macun ısıyı iletir ve soğumaya yardım eder aynı zamanda sürtünmeyi azaltır. Normal fanlar ise eğer, ya tozdur ya da yüksek devirde çalışıyordur. Bunun için bazı bios ayarları olması yanında benimde kullandığım fan ayarlayıcısı var. Yük bindirdiğimde ayarı arttıyorum (bildiğin çevirme butonu var +- yönde) Yük olmadığında ise en düşük hıza alıyorumki kafam şişmesin şuan olduğu gibi.

Genelde uyanık bilgisayarcıların acemi kullanıcıları kazıklamak için başvurduğu bir yol olabilir, bu tür işlerde herkese güvenmemek lazım. Bir arkadaşın da buna benzer bir problemi vardı; adama ana kartın yanmış, bütün parçalarını değiştirmemiz lazım dediler; bana getirdi ramini değiştirdim ve canavar gibi çalışmaya başladı.

Bu tür reset ve kapanma sorunlarında ilk olarak RAM'e bakmanızı öneririm.

Ram de değiştirdik baktık, hard disk de değiştirdik baktık, işlemci de değiştirdik baktık. Chipset sorunu çıktı.. Bi de tamire de garanti vermiyorlar.. Neyse zaten 2.5 yıllık bilgisayardı. Şimdi 3gb. ram, 1 gb ekran kartı, intel i3 370m 2.40 ghz işlemci, 320 gb hard disk bi Acer aldım uçuyorum :)

Üst Alt