Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Cevap: Platini’den Federasyona Ağır Tehditlerle Dolu Mektup

Ülkecek ceza almamız için çırpınıyor şerefsizler..UEFA'nın uyarı yazısı gönderdiği bile söyleniyor..

Talip Doğan Karlıbel ‏@TDKARLIBEL

FENERE UMDUĞUMDANDA BÜYÜK CEZA GELİYOR HEM 3-5 SENE^MEN HEM LİG DÜŞÜRME. " BRAVO UEFA ".

yolun sonu geldi UEFA Hazirana kadar Şikecileri LİG DÜŞÜR ihtarı göndermiş.

FENERE UMDUĞUMDANDA BÜYÜK CEZA GELİYOR HEM 3-5 SENE^MEN HEM LİG DÜŞÜRME. " BRAVO UEFA ".

yolun sonu geldi UEFA Hazirana kadar Şikecileri LİG DÜŞÜR ihtarı göndermiş.

Lütfen Allah'ım lütfen.

Söz konusu fener olması değil. Söz konusu temizlik. Pisliklerin - kangrenin alınması.

"TFF’nin, Avrupa’ya gidecek takımların isimlerini bugün 17.00’ye kadar UEFA’ya bilrdirmesi de gerekiyor."

Ta geçen sezon başı UEFA'nın ŞL'ye almadığı feneri, böyle daha riskli, rezil bir durum içerisindeyken Avrupa listesine eklerse eğer TFF...

"TFF’nin, Avrupa’ya gidecek takımların isimlerini bugün 17.00’ye kadar UEFA’ya bilrdirmesi de gerekiyor."

Ta geçen sezon başı UEFA'nın ŞL'ye almadığı feneri, böyle daha riskli, rezil bir durum içerisindeyken Avrupa listesine eklerse eğer TFF...

eklesin daha iyi uefa en az 3 yıl men cezası verir. görüceksiniz 2 hafta içinde fener eksi puan cezası alıp avrupadan 1 yıl men cezasını zamanında keşke kabul etseydık diyecek çok pişman olucaklar. UEFA tüm ülkeye ceza verme ihtimali çok az bence.. fener kesinlikle ceza alıcak uefa fenere çok ağır cezalar vericek.

Ahmet Çakar'ın yazısına bakın. Alttan gaz vermeler başlamış.

UEFA Tahkim Kurulu, dünkü kararlarıyla Türk futbolunda otopsiyi başlatmıştır. Bu şu demek: Yıllara yayılmış sportif ve mali her türlü entrikayla sözüm ona marka değerini yükseltmeye çalışan Türk futbolu, artık bir kadavradır ve morgda adli tıp uzmanları şimdi tek tek organları incelemeye başladılar.

İlk tokat çok ağır oldu. Beşiktaş, Bursaspor ve Gaziantepspor bir yıl Avrupa'da olamayacaklar. Daha da kötüsü Gaziantepspor Başkanı şu anda cezaevinde ve mali suçlardan dolayı yargılanıyor. Beşiktaş'ın asbaşkanı ve teknik direktörü şike iddiasıyla yargılanıyor. Bursaspor Başkanı da geçen yıl birkaç günlüğüne Bursa Mali polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

CEZANIN MÜSEBBİBİ İSTİNYE'DE

Daha da vahimi; başkanlığı döneminde yapılmış evrak sahteciliği veya mali disiplinsizlik nedeniyle takımı UEFA'dan bir yıl men cezası almış Beşiktaş'ın eski başkanı Yıldırım Demirören şu anda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı...

Artık UEFA silahı çekti; başladı saydırmaya... Kimse UEFA'yı sorumlu tutmasın. Ne ektiysek onu biçtik. Şimdi Sayın Başbakan ve hükümete düşen çok önemli bir görev var. Herkes defolu. Kulüpler ya şike davasında ya da mali kriterler nedeniyle men almış durumdalar. Devlet ya da hükümet derhal Milli Takım dahil tüm takımlarımızın en az üç yıl uluslararası müsabakalara gönderilmeme kararını almak zorundalar.

G.SARAY DA RIZA GÖSTERECEK

Buna bir tek Galatasaray itiraz edebilir. Onlar da geçmişte yaptıkları bazı yanlışlar nedeniyle bu karara rıza göstermek zorundalar. Mesela Rigobert Song'a verildiği iddia edilen 1 milyon dolarlık makbuz ortada yok. Bu bile başlıbaşına mali disiplinsizliktir.

UEFA, bugün isterse TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i tanımayabilir. Zira men cezasına konu olan evrak sahteciliği ya da mali disiplinsizlik onun döneminde gerçekleşti. Hatta daha ileri gidip, PFDK ve Tahkim Kurulu kararlarını da tanımayabilir. Sayın Başbakan'a düşen çok önemli görev, ülkemizi UEFA'da artık daha fazla ezdirmemesidir. O, eski bir futbolcu ve futbol adamı. Spor dünyasında yıllardır neler olup bittiğini en az bizler kadar biliyor. Derhal, ama derhal men kararı alınıp UEFA ve FIFA'ya bildirilmelidir. Sonra da polis, savcılar, maliye ve TFF tüm kulüplerin her şeyini en ince ayrıntısına kadar mercek altına almalı ve her şeyi yeniden başlatmalıdır.

3 SENE BOYKOTTA TEMİZLİK

Yıllar önce bankacılık sistemimiz çetelere, hırsızlara, her türlü yolsuzluklara uygunken şu anda dünyanın en güçlü bankacılık sistemleri arasına girdi. Üç senelik bir boykot sonrası da futbolumuz, kulüplerimiz, spordaki iffetimiz ve mali disiplinimiz yeni bankacılık sistemi gibi olup tüm dünyada örnek gösterilebiliriz.

Türk futboluna otopsi başlıyor - AHMET ÇAKAR - Sabah

Bildiğin malmış lan bu adam.

Ben 2 yıldır ısrarla söylüyorum. Burada herhangi biri çıkıp A.Çakar iyi yorumcudur derse heleki şu yazının üstüne hışmıma uğrar. Şu açıklamaya bak omurgasızca. Sen git hastalarınla ilgilen. Kendi işini yap !

eklesin daha iyi uefa en az 3 yıl men cezası verir. görüceksiniz 2 hafta içinde fener eksi puan cezası alıp avrupadan 1 yıl men cezasını zamanında keşke kabul etseydık diyecek çok pişman olucaklar. UEFA tüm ülkeye ceza verme ihtimali çok az bence.. fener kesinlikle ceza alıcak uefa fenere çok ağır cezalar vericek.

Benim korkum böyle bir durumda tüm ülkeye ceza vermesi işte. Ha eğer dediğin gibi sadece fenere patlarsa o zaman eklesinler.

bu haberde bi yanlışlık var bence beyler.bundan 10 gün kadar önceydi sanırım,bizim devrik federasyon avrupaya gidecek takımları bildirmemişmiydi UEFA'ya...?

umarım ihtar mektubu doğrudur. ben açıkcası bekliyordum böyle birşey

İBB - FB maçında İbrahim Akın maç sonucunu etkilemekten ceza aldı. Hala şike yok diyenler var. Bu ney peki?

Şikenin cezası da küme düşmektir, bu bu kadar basittir. Avrupa kupalarından takımlarımızı çekelim diyen insanların(!) takımlarının nerede olduğunu şimdi daha net görüyoruz, amaç zaten belli idi. Bjk kurtarmak ayağına futbolu ziyan etmek, bu kadar ucuz düşünceli insanların elinde futbol.

Benim korkum böyle bir durumda tüm ülkeye ceza vermesi işte. Ha eğer dediğin gibi sadece fenere patlarsa o zaman eklesinler.

biz neden ceza alalım? iddianamede adımız bile geçmiyor mali konulardada sıkıntımızda yok ee? UEFA tüm klüplere ceza veremez vermez.. ceza alıcak takımlar belli artık sürecin sonuna gelindi uefa 1 hafta içinde cezaları verir sifonu çeker kuşlarda ağlamaya devam eder yıllarca avrupaya gidemezler. fenere verilicek en az 3 yıl avrupadan men cezası feneri 10 15 yıl geriye atar. kendim ettim kendim buldum şarkısını yıllarca dinlerler.

umarım ihtar mektubu doğrudur. ben açıkcası bekliyordum böyle birşey

bence palavra.platini mektubu hazirana bir yada iki gün kala mı göndermiş?2 günde kim kimi lig düşürür.avrupaya göndermemek kolay ama lig düşürmek hangi takım olursa olsun çat diye verilecek bir karar değil.

Bugün Avrupa'ya katılacak takımların listesi verilecek.

bence palavra.platini mektubu hazirana bir yada iki gün kala mı göndermiş?2 günde kim kimi lig düşürür.avrupaya göndermemek kolay ama lig düşürmek hangi takım olursa olsun çat diye verilecek bir karar değil.

disiplin komitesi 2 gün önce toplandı .5 hazirana kadarda süre verdiği söyleniyor yaklaşık 1 hafta. bence gayet olası görülüyor

Üst Alt