Pokémon Go Başlığı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Niye haber vermiyon ULAN
Oyuna daldım. :D Arabayla 10 dakkada gittiğim yolu 30-35 dakkada gittim ara sokaklardan dolana dolana. Baya sardı.

Bu arada bazı yerlerde Pokestop var, oraya gidince ekranı kaydırıyosun, Poketopu, Potion, Revive gibi itemler ve Pokemon yumurtası veriyor. (Hepsini her zaman alamayabiliyorsun, yumurta bulana kadar 8 farklı yer gezdim) Yumurtaların çatlaması için yürümen gereken belli mesafeler var, kimi yumurtalar için 2km, kimisi için 3, 5, hatta 10km bile... Arabayla gidince de saymıyor, baya yürümen lazım veya arabanın çok yavaş gitmesi lazım. :D Yumurtalardan çıkan Pokemonların şansa olması biraz saçma olmuş. 7 mi 10mu ne km'lik yumurtadan Caterpie çıkaran var, 2km'lik yumurtadan Charmander çıkaran da...

Genel olarak güzel oyun ama, baya sardı.

Önce 5. levela gelmen gerekiyor. Sonra takımını seçiyorsun, 3 takım var. Sarı [Team Instinct] (Zapdos), Mavi [Team Mystic] (Articuno), Kırmızı [Team Valor] (Moltres). Gym'leri bu takımlar kontrol ediyor. Kırmızı takımı seçtin diyelim, halihazırda kırmızı takımın kontrolünde olan bi Gym'i ele geçiremiyorsun ama eğer o Gym'de 3'ten az Pokemon varsa elindeki Pokemonlardan birini Gym'e bırakabiliyorsun. Bıraktığın her Pokemon günlük 10 Pokecoins veriyor, oyunun para birimi. (100 coins = 20 Pokeball mesela). Farklı bi takım gelip Gym'i ele geçirirse hiçbişey kazanmıyorsun.

Kırmızıyı seçtin örneğinden devam edelim. Mavi'nin kontrolünde bir Gym'e geldin. Oraya tıklayıp Gym'deki Pokemon(lar)la savaşıyorsun. 1 ya da 3 Pokemon olabilir. Atak yapmak için kendi Pokemonunun üzerine tıklatıyorsun, rakibin ataklarından kaçmak için Pokemonunu sağa sola sürüklüyorsun. Gym'deki bütün Pokemonları yendiğinde Gym senin takımının kontrolünde oluyor. 1 Pokemon bırakıyorsun Gym'e, senin takımından olanlar da 2 tane daha bırakıyorlar. O bıraktığın Pokemonlar orada duruyor, meydan okuyanlarla otomatik olarak savaşıyor, sen bişey yapmıyorsun. Öyle yani...

sevimli minik bi glumanda ve taubsi sahibiyim suan, cocugum olmus gibi sevindim asfdghsad

EDIT: pokemon isimleri almanca idare edin

0d975e46df9836e9089702b6ffa20173.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oyunu başarılı bir şekilde yukledim. Charmander aldım başlangıç olarak. Şimdi dolaşmami istiyor dışarı çıkınca bakayım ne tur bi Pokemon ile karşılaşacağım.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt