Üye Görüşü - Prim Çantaları Dolaşırken Süper Lig'den Yerli Futbolcu Transferi Hakkında Düşünceleriniz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Prim Çantaları Dolaşırken Süper Lig'den Yerli Futbolcu Transferi Hakkında Düşünceleriniz?

Süper Lig'den Yerli Futbolcu Transferi Hakkında Düşünceleriniz?

• Uygun maliyetli yerli futbolcu alınmalı

Kullanılan: 23 46.9%
  • Ne olursa olsun Süper Lig'den yerli futbolcu alınmamalı

Kullanılan: 26 53.1%

• Kullanılan toplam oy
    49
1713217205054.png

Süper Lig'de bu sene öne çıkan yerli oyuncular:

Kasımpaşa: Yasin Özcan, Gökhan Gül
Başakşehir: Emirhan İlkhan, Berkay Özcan
Adana: Yusuf Sarı, Yusuf Barası
Pendik: Erencan Yardımcı
Karagümrük: Can Keleş, Levent Mercan
Alanya: Oğuz Aydın, Yusuf Özdemir, Furkan Bayır
Rize: Emirhan Topçu, Taha Şahin
Ankaragücü: Ali Kaan Güneren

Sizce yaz dönemi planımız nasıl olmalı?

Yasin ozcan ve emirhan ilkhan dışında kimseyi almam , başka beğendiğim hiçbir turk oyuncu yok benim.Emirhani özellikle mutlaka almalıyız uygun maliyete.

Bundesliga 2 > tsl terli topcu
Fransa 2 > tsl yerli topcu

Altyapı eğitimleri bile 3 gömlek büyüktür. En büyüy örneği kerem A,

Top kontrolu 20/8

Apo bardakci transferine kadar yerli topçu alınmamalı derdim ama apo önyargılarımi yıktı
Abdülkerim gelirken açıkçası ben fazlasıyla güveniyordum Giresunspor maçında hata yapmasına rağmen güvenim azalmamıştı çünkü Konyaspor'da İlhan Palut dönemi önde top oynuyordu stoperler orta alana kadar çıkıyordu orada başarılı olduysa bizim oyun yapısınada direk uyacaktı.

Biraz daha yerli oyuncu havuzuna bakarken rakiplerin oyun sistemi ve taktiğine bakmak gerekiyor.

Kasımpaşa'dan mesela oyuncu almam topu rakibe bırakıp direk geçiş oynayabiliyorlar kim transfer edilse beklenti altı kaldı çünkü büyük takıma ters bir oyun yapıları var.

Yasin hem sol stoper hem sol bek oynayabiliyor olabilir birazda Hakan Balta'ya benziyor katkı sağlayabilir.
Boey ve Köhn gibi atletik oyunculari seyrettikten sonra yerli bekleri izlemek iskence oluyor ama eldeki oyuncu havuzunda daha iyileri yok maalesef. Ridvan Yilmaz milli takimda sakatlandiktan sonra hala dönememis. Bizim birden fazla mevkide oynayabilen oyunculara karsi alerjimiz var, kan cekiyor bir kere. Hepsi listemizde oluyor.

Boey ve Köhn gibi atletik oyunculari seyrettikten sonra yerli bekleri izlemek iskence oluyor ama eldeki oyuncu havuzunda daha iyileri yok maalesef. Ridvan Yilmaz milli takimda sakatlandiktan sonra hala dönememis. Bizim birden fazla mevkide oynayabilen oyunculara karsi alerjimiz var, kan cekiyor bir kere. Hepsi listemizde oluyor.
Rıdvan konusunda demiştim beşiktaş dönemide çok sakatlanıyordu iyi ki olmadı Köhn oldu biraz geç oldu ama yapacak bir şey yok.

Aslında Yasin'i alıp 1 sene kiralık olarak Avrupa'ya yollasak sonraki sene ciddi anlamda katkı sağlayabilir.

gurbetçi genç bir çocugun adı geçiyordu berkay mıydı neydi?

1 sene daha beklemek lazım bence.Isı haritamıza bakarsak neden etkili olduğu ortaya çıkıyor bence;
6 oyuncu ile ortayı tutmuşuz...
Ekli dosyayı görüntüle 240160
Eren Dinkçi olsa onu alalım diyecektim ama o fırsatta kaçtı sene sonu en az 3-4 kulüp isteyecek bu sene aldık aldık çünkü beklemelik durum yok karar vermemiz gerekecek.

Yabancı sayısı 12'ye düşüyor Barış satılacak mı belirsiz Kerem performansı istikrarsız rotasyonda en azından +1 yerli fena olmayabilir ama kalan haftaları takip etmek lazım.

Bizim pres futboluna uygun diye düşünüyorum ama sene sonu tekrardan bakmak lazım.

Eren Dinkçi olsa onu alalım diyecektim ama o fırsatta kaçtı sene sonu en az 3-4 kulüp isteyecek bu sene aldık aldık çünkü beklemelik durum yok karar vermemiz gerekecek.

Yabancı sayısı 12'ye düşüyor Barış satılacak mı belirsiz Kerem performansı istikrarsız rotasyonda en azından +1 yerli fena olmayabilir ama kalan haftaları takip etmek lazım.

Bizim pres futboluna uygun diye düşünüyorum ama sene sonu tekrardan bakmak lazım.
Eren treni kaçtı maalesef...

Kimler gidecek buda önemli, 5 oyuncumuz var kanatlarda hepsi ayrılabilirde kalabilirde.

Mesela zaha ve tete giderse yabancı tercih edebiliriz yerlerine keza ziyech.Ama kerem veya Bay giderse mecbur kalabiliriz dediğin gibi 12 yabancı olacak ve yerli rotasyonu önem kazanacak.

Üst Alt