Rap - Hip Hop - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rap - Hip Hop

İsimler gerçekten çok değişik, anlamsız, açıkçası saçma. Bi insan kendine neden "Norm" der? "Killa" ya da "Ezhel" ne manaya gelir? "Ben Fero" ne demektir, nerden gelir insanın aklına?

Killa Hakan ile Ceza çok önceden beri şarkı yaparlar ve Hakan'ın duyduğum en iyi şarkısı bu, gerisini düşünün.

Türkçe Rap'e gelecek olursak. Önceden çok dinlerdim, hatta sürekli olarak dinlediğim tek müzik dalıydı diyebilirim. Bi ara gelişecek gibi oldu, ama orda kaldı. Bikaç tarz var ve kimse bunların dışına çıkmıyor. Aynı sesler dönüp dolaşıp farklı sözlerle ortaya atılıyor. Amerikanlar cidden işi çok farklı bi boyuta taşımışlar, onları dinleyince gerçekten kaliteli yapımlar olduklarını anlıyorsun.

Şu aralar çok sık dinlediğim bi şarkıyı da paylaşayım madem:

Killa Hakan ile Ceza çok önceden beri şarkı yaparlar ve Hakan'ın duyduğum en iyi şarkısı bu, gerisini düşünün.

Türkçe Rap'e gelecek olursak. Önceden çok dinlerdim, hatta sürekli olarak dinlediğim tek müzik dalıydı diyebilirim. Bi ara gelişecek gibi oldu, ama orda kaldı. Bikaç tarz var ve kimse bunların dışına çıkmıyor. Aynı sesler dönüp dolaşıp farklı sözlerle ortaya atılıyor. Amerikanlar cidden işi çok farklı bi boyuta taşımışlar, onları dinleyince gerçekten kaliteli yapımlar olduklarını anlıyorsun.

Şu aralar çok sık dinlediğim bi şarkıyı da paylaşayım madem:

Asap Rocky'yi İsveç'te gözaltında tutuyorlarmış

Sabah haberlerde gördüydüm.Trump yine olaya el atmış yeni kriz geliyor

bu şarkı daha evvelden tanıtılmıştı ama çıkış tarihi olarak norm'un şarkısından sonra gelince herkes cevap niteliğinde görüp tepki gösterdi. talihsiz bir durum oldu onlar adına. şarkının güzel ya da kötü olmasından bağımsız bir linç yediler. ceza haricinde pek de dinlediğim isimler değil ama ceza'nın kötü reaksiyon almasına üzüldüm açıkçası. zaten bu yaştan sonra bu kavgaların içinde yer almak isteyeceği en son şeydir herhalde.

neyse belki bu sayede kendi albümünü çıkarır. kötü havayı dağıtmak için güzel fırsat. 2015'ten beri 1-2 single harici bir şey yapmadı.

Rap in asıl amacı toplumsal bir mesaj vermek değil miydi ama bizim son zamandaki rapçiler iyice raydan çıktılar anlamsız sözler hiçbir şekilde bir konu bütünlüğü olmayan nakaratlar. Ne bilim insanların bunları dinlemesi saçma geliyor bana İlginç...

Üst Alt