GSC Scout - # Ravil Tagir | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16 yaşında Altınordu'da as oyuncu olarak oynamaya başladı.Çağlar potansiyeli olduğu söyleniyor

Teknik direktör Hüseyin Eroğlu'nun kısa sürede güvenini kazanan Ravil, genç yaşına rağmen soğukkanlılığı ve diri fiziği ile kısa sürede dikkat çekti. Altınordu camiası da özel müsabakalarda izlediği Ravil'i oldukça beğenerek, "Yeni Çağlar Söyüncü'müz yola çıktı" yorumlarını yaptı.Öz kaynaktan gelen Ravil'in 2019-2020 sezonunda düzenli olarak forma giymesi bekleniyor.

hbr3f4b6.jpg

ALTINORDU’muzun A Takım kadrosunda yer alan 16 yaşındaki Ravil Tagir, U21 Avrupa Şampiyonası Grup eleme maçında İngiltere ile karşılaşacak Ümit Milli Takımımızın kadrosuna davet edildi. 2003 doğumlu olan oyuncumuz, 1998, 1999 ve 2000 doğumlu oyunculardan oluşan ay-yıldızlı ekibimiz ile 2 Eylül’de Le Meridien Etiler İstanbul Otel’de kampa girecek. Maç 6 Eylül Cuma günü Kocaeli Stadı’nda oynanacak.

2003 dogumlu, U21 takimina cagrilan ve bu sezon Altinordu'da ilk 11 oyuncusu olan Ravil sol ayakli ve 1.82 boyunda bir stoper. Kazakistan asilli Türk oyuncu cok gecmeden büyük bir transfer yapacaktir.

Sene sonu al, 2 sene Altınordu'ya geri kirala. Yurtdışından almadığın için 18 yaş kural ihlali de yok sanırım.

Ravil Tagir: "10 yaşında futbola başladım. Hayaller kuruyordum. O hayaller, artık hedefim oldu; Real Madrid’de oynamak istiyorum."

Altınordu T.D Hüseyin Eroğlu: "Ravil, U-16 Milli Takımı’nda oynarken, şimdi U-21 oyuncusu. Kendisinden 5 yaş büyüklerle oynuyor."

Türk futbolu bu gidişle avrupanın stoper cenneti olacak. Şunu 10 sene önce deseler herkes güler geçerdi. Yıllarca savunma konusunda yapılan eleştiriler alt yapıda bu tepkisel gelişimi hazırladı.

Üst Alt