RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal!

Bence yanlış değil kardeş.Bu adamın 10 tane rg şampiyonlugu var.2 tane de Wimbledon şampiyonlugu var ayrıca çimde.Çimde iyi denilen Djo nun 3 şampiyonluğu var.Toprakta 1 kere olabilmiş.Ayriyetten Amerika açıkta nadalla 3 kere final maçına çıktılar 2 sini nadal kazandı.Oradada Djokovicten daha başarılı.Djokovic bu seneki performansıyla gs kazanamaz.1 konuya daha değinirsek Nadalın 15 gs şampiyonlugu federerin 18 şampiyonluğu var.Yaşlarınıda ortaya koyarsak nadal büyük ihtimal geçer Federeri.Ondan dolayı Djokovic kesinlikle bu 2 sinin seviyesinde bir adam değil.

Hocam hiç yapmadığım bir şeyi yapıyorum ve resmen tenisçiler arasında kıyas yapıyoruz. İşin aslında buna hiç gerek yok, hepsi birer iyi oyuncu. Tenis görsel zevki yüksek bir spor. Kim oynarsa oynasın, göze hitap eden bir oyun oynasın yeter. Dün akşamki muller - nadal maçı. Seyirci için o güzel maçın kimin kazandığı çok önemli miydi!. Benim için değildi. Dolu dolu 4 buçuk saat tenis seyrettik.

Rakamlara gelince. Grand Slamler tenisin en prestijli turnuvalarıdır. Ancak tenis sadece grand slam değildir. ATP1000 Masters turnuvaları vardır ki tenisçiler en iyi puanlarını orada toplarlar. Dünya sıralamaları genel olarak orada şekillenir. Total kupalara baktığımız zaman Nadal'ın sadece 4 kupa daha fazla aldığını görebiliriz. Djokovic'in yaş olarak nadal'dan bir yaş küçük olduğunu ve profesyonel kariyerine nadal'a göre daha iki sene geç başladığını da ekleyeyim. Başta belirttiğim gibi kıyasa gerek yok. İkisi de çok iyi. Ama Nadal ondan çok daha iyi değil. Sadece daha popüler.

Federer ve Nadal'ın uzun süren sakatlıkları olmasaydı daha az kazanırdı. Geçen sene ikisi neredeyse bütün sezon yoktu.

2008 - 2011 arası Djokovic'in rahatsızlığını neden konuşmuyoruz? Adam kortta bayılıp duruyordu. Çölyak rahatsızlığı vardı ve teşhis edilmemişti. O seneki amerika açıktaki roddick maçından sonra o maçı tesadüfen izleyen bir doktorun teşhisiyle adam toparlandı ve 2011'den sonra bomba gibi döndü. kayıp giden koca bir 7 yıl vardı. farkında mısınız. 2015 yılı sonunda da bir sakatlık durgunluk yaşadı. Federer de bu durgunluğu yaşayan djokovic için "sonunda aramıza döndü. Djokovic yıllardır uzay tenisi oynuyordu" demiştir.

Hocam hiç yapmadığım bir şeyi yapıyorum ve resmen tenisçiler arasında kıyas yapıyoruz. İşin aslında buna hiç gerek yok, hepsi birer iyi oyuncu. Tenis görsel zevki yüksek bir spor. Kim oynarsa oynasın, göze hitap eden bir oyun oynasın yeter. Dün akşamki muller - nadal maçı. Seyirci için o güzel maçın kimin kazandığı çok önemli miydi!. Benim için değildi. Dolu dolu 4 buçuk saat tenis seyrettik.

Rakamlara gelince. Grand Slamler tenisin en prestijli turnuvalarıdır. Ancak tenis sadece grand slam değildir. ATP1000 Masters turnuvaları vardır ki tenisçiler en iyi puanlarını orada toplarlar. Dünya sıralamaları genel olarak orada şekillenir. Total kupalara baktığımız zaman Nadal'ın sadece 4 kupa daha fazla aldığını görebiliriz. Djokovic'in yaş olarak nadal'dan bir yaş küçük olduğunu ve profesyonel kariyerine nadal'a göre daha iki sene geç başladığını da ekleyeyim. Başta belirttiğim gibi kıyasa gerek yok. İkisi de çok iyi. Ama Nadal ondan çok daha iyi değil. Sadece daha popüler.
Katiliyorum, mesela wawrinka bu finalde iyi bir performans ortaya koyamadi, o yüzden kötü bir mac oldu.
Iki oyuncuda ortaya iyi bir performans koydugu zaman gercekten müthis maclar ortaya cikiyor.

Bu çimde neyin ne olacagı pek belli olmuyor.Murray, Nadal, Djokovic erken elendiler.Saçma salak adamlar yarı finale çıktı.

İyi rekabetti de bitti artık Nadal eski Nadal değil, Federer ise yaşına rağmen tekniğiyle hala kafaya oynayabiliyor gerçi artist olmasa ve biraz hırslı olsa Federer neler yapardı bilemiyorum. Ronaldo - Messi rekabetine benzetiliyordu bu rekabet çoğu zaman.

Gerçi Djokovic denilen bir suratsız geldi sonradan, Nadal'ın toparlayıp ondan liderliği almış olması güzel.

Bütün iyi tenisçileri barındıran Avrupa karması, zayıf tenisçilerden oluşan Dünya karmasını yeniyor tabi ki de. Üstelik daha Djokovic, Murray, Wavrinka gibi top seviye tenisçiler de Avrupa takımında olabilirdi. Madem böyle değişik bir organizasyon yapılıyor. Avrupa-Dünya diye ayırmak yerine daha dengeli takımlar kurulabilirdi..

Del Potro'yu 3-6, 6-3 ve 6-3'lük setlerle 2-1 mağlup eden Roger Federer, Shanghai Masters finalinde Rafael Nadal'ın rakibi oldu.

Üst Alt