Riekerink: "İkinci yarıdaki futboldan rahatsız oldum" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "İkinci yarıdaki futboldan rahatsız oldum"

"Galatasaray'da icra makamlari sikayet makamlarina donusmus durumda"

(01/12/2016) - by Sinan Bilgin

(veciz sozlerime bundan boyle timestamp yapmaya karar verdim izninizle sevgili dostlar)

Riekerink'i zaten hiç takdir etmemiştim ayrı konu ama bu kadro yapısıyla bu takımdan daha iyisini beklemek ahmaklıktır. İlk yarıda iyi görünen oyunun 2 sebebi vardı bana göre:

1) Defansı önde kuruyorduk, defans orta saha birleşince alanı daraltıyorduk, top kapıyoduk, rakip topla hareketlenemiyordu ve defolarımız ortaya çıkmıyordu.
2) Elazığ ürkek başlamıştı ve üstümüze zaten gelmeye çekiniyorlardı.

İkinci yarı rakip üstümüze gelince ve biz tırsıp stoperleri geriye çekince ne hale geldiğimizi gördük. Bu oyuncularla (özellikle de defansa yardım etmeyen kanat oyuncularını kastediyorum) Elazığ karşısında bile korkup geriye çekilen ve üstüne hala pozisyonlar verip gol yiyen takımdan beklentisi olan abesle iştigal eder.

Ya bu kanat oyuncularına çok koşmayı ve rakibi kovalamayı, geriye gelmeyi öğreteceksin, öğrenmeyeni postalayacaksın yada hepsini değiştirip farklı karakterde, iki yönlü oyuncular transfer edeceksin. Teşkür edyurum.

Üst Alt