Riera Forvet Arkası Nasıl Olur? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riera Forvet Arkası Nasıl Olur?

Cevap: Riera forvet arkası nasıl olur?

Kotu olur . Kendisi zaman zaman iceri kat etmesine ragmen cizgi oyuncusudur . Stili cizgi oyununa yatkindir . Messi gibi Arda gibi Robben gibi bir oyuncu degildir . Calim stili bunu gostermektedir .

Çizgi oyuncusu ne demek bilmiyorum? Yoksa orta sahada pozisyon almayı bilmeyen bu yüzden arkası çizgiye dönük top alan ve oynayan oyuncu mu oluyor? Cidden soruyorum.

Elmander'in arkasında Pino mükemmel olabilirdi. Riera'da olur, sonucta iyide sut cekiyor. Ama suan en uygun isim Engin.

Engin solda oynasın Riera kaleye yakın oynasın.Engin o bölgede iyi oynuyor ama skorer bir oyuncu değil,kanatlarımızda skorer değil yük öndeki forvete düşüyor.En azından Engin'i sola atarsa Riera'yı daha fazla kaleye yakın serbest bir şekilde oynatır Fatih hoca.

forvet arkası amc diye tabir edilen futbolcuda olması gereken temel ana esaslar

madde ;

1-oyun görüşü

2-pozisyon bilgisi

3-sezme

4-bitirici tek vuruş

5-üst düzey futbol aklı

ve extra

6-dribling

7-uzaktan şutlar vs..

mesala en basitinden hemen akıllara bu saydığm ilk 5 maddeyle kim gelmiştir??

tabiki şaşa iliç ;)

riera işte bir iliç olabilir mi hayır olamaz .

riera da bulunan temel özellikleri sayacak olursak

1-defansa yardım

2-uzaktan şut

3-kavisli kenar ortaları

4-pozisyon bilgisi

5-top sürme

bu özelliklerde ki adamı forvet arkasına koyupta nolacağını merak edenler vardır elbbette tabi onunda çözümü bizde.

mevcut football manager oyununda son güncellemerle bir kariyer açıyorsunuz ve istediğiniz fantazilerinizi orda gerçekleştirme şansına erişebiliyorsunuz bol şanslar başarılar

Fm oynadığın belli bu kadar saçma özellikler görmemiştim,Üst düzey futbol aklı dediğin futbol zekası.Ondan Riera'da var.

Sezgi stoperde ve forvette olması gereken özellik.Topun nereye gideceğini önceden tahmin edip ona göre pozisyon alması için.

Bitirici tek vuruş yine forvette olması gereken özellik.Ofansif orta saha oynayan bir oyuncunun bitiriciliği yüksek olması önemli değil,şut tekniği iyi olsun yeter.

Tek katıldığım nokta pozisyon bilgisidir.Yani nerede topu alacağını bilmesi.Çizgiye yakın oynayan oyuncularda genellikle bu özellik fazla yoktur.

Geri kalanlar saçma.

Özel olarak dikkat ettim kendisine, oynadığı yaklaşık 200 dakika da atabildiği 1 tane çalım yok.

Böyle kanat oyuncusu kalmadı artık, 10 numaraya koysan orada da oynayamaz.

Umarım Kewell'in verdiği katkıyı verebilir önümüzdeki maçlarda.

Çizgi oyuncusu ne demek bilmiyorum? Yoksa orta sahada pozisyon almayı bilmeyen bu yüzden arkası çizgiye dönük top alan ve oynayan oyuncu mu oluyor? Cidden soruyorum.

Cizgi oyuncusu topu kaleye arkasi donukken alip verimli kullanamaz kolay kolay. Mesela bizdeki Eboue. Onunde kim var kim yok gormek ister top daha ayagina gelmeden. Cizgide oynayinca'da sirtini cizgiye verebildigi icin oyuna ve rakibe yuzu donuk olarak top alma sansi hep oluyor adamin. Ortada oynayinca sirtini donup rakibinle vucut vucuda oynaman gerekebiliyor ki bu tamamen bambaska bir oyun.

Benim gordugum Riera yuzu donuk oynamayi seviyor, rakip daha ona hamle yapamadan kacmayi seviyor. Ortada oynayabilecek adam ozellikleri degil bunlar. Ama zeki eleman dogrudur oyun gorusu falan da iyi.

Hem zaten biz neyi konusuyoruz forvet arkasi diye birsey yok ki bizim sistemde =)

Özel olarak dikkat ettim kendisine, oynadığı yaklaşık 200 dakika da atabildiği 1 tane çalım yok.

Böyle kanat oyuncusu kalmadı artık, 10 numaraya koysan orada da oynayamaz.

Umarım Kewell'in verdiği katkıyı verebilir önümüzdeki maçlarda.

Biraz daha dikkat etseydin, bir calimindan sonra gol geldi, digerinden sonra da 90'a yapistiriyordu. Nasil dikkat abicim bu :D Hem golu hem de en guzel pozisyonlardan birini kacirmisin.

Fm oynadığın belli bu kadar saçma özellikler görmemiştim,Üst düzey futbol aklı dediğin futbol zekası.Ondan Riera'da var.

Sezgi stoperde ve forvette olması gereken özellik.Topun nereye gideceğini önceden tahmin edip ona göre pozisyon alması için.

Bitirici tek vuruş yine forvette olması gereken özellik.Ofansif orta saha oynayan bir oyuncunun bitiriciliği yüksek olması önemli değil,şut tekniği iyi olsun yeter.

Tek katıldığım nokta pozisyon bilgisidir.Yani nerede topu alacağını bilmesi.Çizgiye yakın oynayan oyuncularda genellikle bu özellik fazla yoktur.

Geri kalanlar saçma.

topu görsen bomba zannedip kaçıcan demek renk taş :ays:

hiç mi sokak arasında bile olsa topa ayak sürtmedin yahu???

ben sana 5 madde sayıyorum ve iliç diyorum hatta hadi alex ve kewellda diyeyim

sen sezgi sadece stoperde forvette olan özellik diyon :eek: aloooo iliç alex kewell nasıl attılar bi ton gol o zaman bu adamlar forvet mi???

keza bitirici tek vuruş ?????

bu 3 adamın da en önemli 2 özelliği forvet olmamalarına rağmen bu

rierayı forvet arkasında oynatıp sen skor üretmeye çalışalım diyosun ee bende diyorum bu adamda o tür özellikler yok sende gerek bile yok diyosun e peki hadi driblingi olsa kıvrak olsa yine eyvallah hiç biri olmadan o adamın orda hemde çizgiye nazaran daha dar bir alanda hapsetmeye kimin hakkı var??

Alex'te bitiricilik var son vuruşta var.Ama bunlar birofansif orta saha oyuncusunda olması gereken birinci özellik değil.Alex zaten forvet.Mesut'ta varmı bu özellikler?

forvet arkası amc diye tabir edilen futbolcuda olması gereken temel ana esaslar

madde ;

1-oyun görüşü

2-pozisyon bilgisi

3-sezme

4-bitirici tek vuruş

5-üst düzey futbol aklı

ve extra

6-dribling

7-uzaktan şutlar vs..

mesala en basitinden hemen akıllara bu saydığm ilk 5 maddeyle kim gelmiştir??

tabiki şaşa iliç ;)

riera işte bir iliç olabilir mi hayır olamaz .

riera da bulunan temel özellikleri sayacak olursak

1-defansa yardım

2-uzaktan şut

3-kavisli kenar ortaları

4-pozisyon bilgisi

5-top sürme

bu özelliklerde ki adamı forvet arkasına koyupta nolacağını merak edenler vardır elbbette tabi onunda çözümü bizde.

mevcut football manager oyununda son güncellemerle bir kariyer açıyorsunuz ve istediğiniz fantazilerinizi orda gerçekleştirme şansına erişebiliyorsunuz bol şanslar başarılar

okumadım

Cevap: Riera Forvet Arkası Nasıl Olur?

Alex aslen forvettir, tek forvet oynayamadığı için başka bir forvetle oynuyor.İlic yine yardımcı forvettir.

Benim bahsettiğim oyuncu tipi Mesut gibi,Snejder gibi oyuncu tipi.

Alex'te bitiricilik var son vuruşta var.Ama bunlar birofansif orta saha oyuncusunda olması gereken birinci özellik değil.Alex zaten forvet.Mesut'ta varmı bu özellikler?

mesutta da var tabi ki madridde oynamasının ana sebebi zaten :eek: kakayı boşunamı kesti adam

kastettiğin ofansif orta saha ne bilmiyorum tipik bir 10 numara playmaker diyorsan geç onları rierayı zaten öyle kullanmak daha büyük fiyasko

ama eğer ofansif oyuncunu skora yönelik kullanıyorsan bu özellikler 1.kıstasdır zaten dünya üzerinde hangi takıma bakarsan bak kanat oyuncuları olsun göbek oyuncuları olsun forvete yakın oynayan her adam skora katkı yapmalıdır diyor .

Riera çizgide ileri geri gitmesi, orta kesmesi, top taşımasıyla faideli bir kanat oyuncusu.

Takım olarak tempolu oynayamıyoruz hala. Eskişehir maçında gole kadar kontrollü, yavaş golden sonra 10-15 dk ise çok tempolu oynamaya başladık. Hala pozisyon üretmekte sıkıntı yaşıyoruz bu yüzden. Ama takımda bir dağınıklık, başıboşluk yok özellikle son 2 maçtır.*

Takım birbirini tanıdıkça, Fatih Terim oyuncu kadrosunu ve takımın iskeletini oturttukça düzelecek gibiyiz.

Sürekli arayış içinde olmak doğru değil artık. Bekleyelim görelim umudum var benim.

şuan takımımızda 10 numara oynayacak kapasitede adam yoktur,10 numeroluk bambaşka bir ZANAAT tır,boşuna kasmayın

Fazla pozisyon üretemiyoruz çünkü kanatlar çizgilere yakın oynuyorlar.

Eskişehir macinda Riera ve Kazım içeri girdikleri icin diğer maclara göre daha fazla pozisyon bulduk.

Mac icinde Riera-Kazim ikilisi yer değiştirse ikiside ters ayaklı oldukları icin mecbur kalacaklar içeri doğru girmekte,hem toplu hemde topsuz.

mesutta da var tabi ki madridde oynamasının ana sebebi zaten :eek: kakayı boşunamı kesti adam

kastettiğin ofansif orta saha ne bilmiyorum tipik bir 10 numara playmaker diyorsan geç onları rierayı zaten öyle kullanmak daha büyük fiyasko

ama eğer ofansif oyuncunu skora yönelik kullanıyorsan bu özellikler 1.kıstasdır zaten dünya üzerinde hangi takıma bakarsan bak kanat oyuncuları olsun göbek oyuncuları olsun forvete yakın oynayan her adam skora katkı yapmalıdır diyor .

Mesut teknik kapasitesi,oyun zekası ve saha görüşü iyi olan bir oyuncu.Bitiriciliği ve sezgileri yüksek değil pozisyon takibi ve şut tekniği iyi olduğundan çoğu pozisyonun içinde oluyor ve atıyor.Zaten çok gol atan bir oyuncu değil.

Golü sadece sezgileri ve bitiriciliği iyi olan atmaz.Pozisyonun içinde olan ve şut tekniği iyi olan her adam gol atar.

Ve ofansif orta saha oyuncusunda birinci aranan özellikler bitiricilik ve sezgi değildir.

Üst Alt