Rijkaard 'a sınırsız güven ve kontratı boyunca destek için imza topluyoruz - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard 'a sınırsız güven ve kontratı boyunca destek için imza topluyoruz

Cevap: Rijkaard 'a sınırsız güven ve kontratı boyunca destek için imza topluyoruz

Gio-Jo-Neill devre arasında bu 3lüyü aldırdığında herkes gülmüştü Rijkaard'a. Bugün sahadaki takımı görünce Rijkaard'a saygım bir kat daha arttı.

Cevap: Rijkaard 'a sınırsız güven ve kontratı boyunca destek için imza topluyoruz

Rijkaard hatasız bir teknik direktör kesinlikle değil. Kupalardan elenmemizde sakatlıklarla birlikte Rijkaardın tercihleri ve oyuna müdahale konusundaki tercihleri müdahale etmemesi ve sistemde ısrarcı olması gibi faktörlerde var. Rijkaard kupadan elenmek pahasına koşullar ne olursa olsun rakip kim olursa olsun sisteminden vazgeçmeyeceğini gösterdi. Belki farklı sistemler denesydi kupalardan elenmemiş olacaktık. Oyuncularda bu kararlılık karşısında akıllarından başka bir sistem geçirmemeleri gerektiğini anlamış oldu. Şunuda anladım ki Rijkaard bu yıl sadece ligi hedeflemiş. Ben her ne kadar bu tarz teknik direktörleri sevmesemde sisteme uymayan futbolcuların takımdan ayrılması ve sisteme uyacak oyuncular transfer edilmesiyle seneye daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Devre arası transferlerini de bu kapsamda düşünebiliriz. Her koşulda aynı sistem olayını hazmetmekte zorlansamda bu bir vizyon ve misyon olayıdır diyor, bu saatten sonra farklı sistem olayını rafa kaldırıyor ve Rijkaardı sonuna kadar destekliyorum.

Arkasında olmak başkla hatalarını görmezden gelmek başka körü körüne kimseyi desteklemem. 2 kupanın kaybedilmesinde sonuca etki eden hataları olmuştur.

Ben her şeye rağmen takımda devam etmesini destekliyorum en az 3 yıl.

Üst Alt