Rijkaard'sınız ve 50 milyonunuz var...


Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Komple defansi degistirirdi bence. Kaleciyi degistirmezdi. Valdes orneginden bildigimiz gibi kotu kalecileri seviyor Rijkaard :)
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Bir ön libero alır ve defans örgüsünü değiştirip birde forvet alırdı.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve �50 milyonunuz var...Forvet: Santa CruzOrta Saha: Hamit, RomaricDefans: Godin, MarquezUfuk

Sabri - Godin - Marquez - Caner

Hamit - Elano - Romaric

Keita - Santa Cruz - Arda​Uefa'yi Banko kazanir bu kadroSampiyonlar Liginde en az Ceyrek Final olur :2_thumbs_up_-_anima
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Kadrodan para kazanabileceğimiz oyuncular, bu bütçenin dışında tabiki.Ben ne yapardım ? ;Komple defansı değiştirmeden çok, 2 pahalı full-back alırdım, ilk olarak... Bu takımın gerçekten ihtiyacı olan şey. Tüm defansı değiştirmeye kalkarsak, rayları baştan dizmek zor olur...Yine Sabri, Hakan, Caner gibi isimleri tutardım.Sarp, Topal, Servet, Zan, Nonda, Linderoth. Bu isimleri hemen elden çıkarırdım. Buradan gelecek var bir €20 milyon.Liverpool Arda'yı mı istiyor ? Verdim, 25 milyona.Ne oldu €95 ?Bu para'nın bir kısmıyla, 2 full-back, 2 süper orta saha, 1 de forvet, bir kısmıyla oyuncu ücretleri.Bu arada neden mi €50 dedim ? Sezon sonu böyle bir para'nın transfere ayrılacağına dair duyumlarım var... ; )Dipnot : Galatasaray'a gelmek isteyecek oyuncuları, ya da öyle böyle imza attırabileceğimiz oyuncuları yazarsanız, bu topik daha mantıklı hale gelir.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Ben Rijkaard olsaydım, yönetime derdim ki: sen al kardeşim bu parayı; başka bir teknik direktör bul, bugüne kadar kazandıklarım bana yeter, bir tekne alıp dünya turuna çıkıcam, tüm bu karmaşadan alıp başımı gidicem derdim.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Servet giderse en babasından 2 stoper(böylece Neill yedeğe), bir sol bek, Linderoth 'u gönderip teknik ve savaşçı bir ortasaha bir de potansiyeli olan genç forvet alırdım(Sercan, Batuhan). 50 milyon dolar bütçe varsa aldıklarım piyango isimler değil kendilerini kanıtlamış adamlar olurdu.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Herkesin yorumları gayet güzel olmuş bende birçoğuna katılıyorum. Ön libero alırdım bende güçlü ve sert bir adam bunun içim birçok isim var tektek yazmayalım. Defans ortasına "bir lider" alırdım. Forvetede 2 potansiyel genç alırdım. Bazı oyuncuları gönderip alt yapıdan oyuncu çekerdim ayrıca.Gelebilecek oyunculara gelince : Durumu nasıl bilinmez ama Emana veya hali hazırda Biglia,Kallstorm orta saha için.

Juan-Marquez'den biri yada beğendiğim bir oyuncu olan Mathijsen defansa.Forvete ise, Louis Saha yada Sercan.

Kale için ise aklıma fazla düşünmeden "durumu nedir bilmiyorum" Dudek.Bu oyuncuların gerekli paralar sunulduğunda alınabileceğini düşünüyorum.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...İyi Türk oyuncuları toplamaya çalışırdım. Hamit, Nuri yada Gökhan İnler gibi bir isim.

Forvete Sercan'ı almaya çalışırım. Ama 4 milyondan fazla vermem. Aslında 3 ama 1 de Bursa'nın hatrına. Bize Hakan Şükür'ü hediye ettikleri için zamanında.Bir tane çok iyi orta saha oyuncusu alırım. Miguel Veloso, Moutinho yada Baptista tarzı.Defansta Lucas Neil'e teşekkür eder ve takımla ilişkisini keserim. Vincent Kompany yada Ezequiel Garay'dan birini alırım.Caner'i takımda tutarım.Bir Türk, bir yabancı 2 orta saha oyuncusu, Sercan, bir yabancı defans aldım şimdiye kadar. 4 adam eder. Caner'i de takımda tuttum. Beş. Kewell, Linderoth, Nonda gidebilir. Sol bekte de eksik var ama sanırım önümüzdeki sezon orda Çetin'i görücez.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Soru genel sanırım,

o zaman gerçek cevabımı vereyim.

Parayı alıp kaçardım heralde.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Godin ve Diakhateyi savunmanın ortasına alırdım.Hamit Altıntop ve Moussa Sissokoyu ortasahaya alırdım.Tunay Torun ve Sercan ya da Muhammeti de forvete alırdım.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...Stopere ve Forvete kalitesi tartışılmaz birer yabancı alırdım. onlara alternatif olarakta birer genç futbolcu alırdım. göbegede Aurello gibi birini bulurdum.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...yapilacagin en onemlisi Nuri Sahin gibi, Hamit Altintop gibi tartisilmaz turk futbolculari takima dahil etmek.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...O nasıl bir soru öyle Emir? Hani o kadar parayı bana verseler ve yap şu Galatasaray'a transferleri deseler reislerin kralı olarak bir seni seçerdim, sonra da Hayri başganı başkan yapardım. :)Şaka bir yana, 1996-2000 yılı dönemi başarısını getiren asıl şey Galatasaray'ın yerli oyuncularının Türkiye'nin bir nevi en iyisi olmaları ve bu en iyi yerli oyuncuları üst düzey ve takımdaş olma özelliği yüksek olan yıldızlarla beslemesiydi. Bu kadro uzun yıllar bir arada olunca başarı kendiliğinden gelmişti.Son 2 yıldır tam tersi bir durum söz konusu. Bu sefer elimizde çok iyi yabancı oyuncular var. Takıma büyük katkıları var ama yerli oyuncular konusunda sıkıntı çekiyoruz. Elimizdeki yerlilerin çoğu için ülkenin en iyisi de diyemiyoruz. Arda, Mehmet Topal, Servet gibi oyuncuları ayırabiliriz ama mesela bir Hakan Balta bile Hakan Ünsal etkisi yapamıyor. Sabri Rijkaard ile birlikte cidden çok iyi mertebesine yükselmeye başlamıştı. Bizim elimizdeki çok iyi yabancıları çok iyi yerlilerle birleştirmemiz lazım. Bu uğurda gözüm kapalı koyacağım ilk adam Hamit olurdu.Yabancı meselesine gelince Rijkaard Leo'dan vazgeçmez bence. Defansta ayağına hakim taş gibi bir stoper, forvette hareketli, bitirici ve yıpratıcı bir adam, orta sahaya box to box'ın kralını oynayan bir adam bu takımı uçururdu. Hamit olmazsa olmazlardan ama. O adamı almak farz.
 
Cevap: Rijkaard'sınız ve €50 milyonunuz var...50 milyon çok büyük para! hayali bile güzel olan bu kadroyu kurardım;)sinan bolathamit kompany serdar taşçı bokaelano alou diarra nuri şahinkeita baros arda
 
Üst Alt