GSC Haber - Riva İhalesi El Değiştirdi! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Riva İhalesi El Değiştirdi!

Bu da olasılıklar dahilinde. Belki bugün alevlenen tartışmanın ardında yatan ana sebep de buydu.
Ya adamlar salak mı :) ekstradan bize para öderler mi.Araya paravan bir firma koyarlar.Bu firma bütün projede yapılanları piyasa değerinin çok altına kapatır.Sonra kendisi fahiş fiyattan bütün aldıklarını satar.Biz de avcumuzu yalayıp bir yerimize baka baka el sallarız

Ben izninle açıklayım.

İhale sonucuyla garanti 3 milyar ödendi.
Ama alan inşaat şirketi rivada şimdi villa bilmem avm artık neyse inşaat edip satacak. Satıştan sonra beklenen tahmini gelir 6milyar TL olarak söyleniyor.

millet ağlıyordu burada 3 kuruşa riva gitti diye. eğer 6 milyar gelir olursa bize düşen payla uzaya gideriz . insanlar nasıl işine geliyorsa öyle yorumluyorlar ve komik oluyorlar.

millet ağlıyordu burada 3 kuruşa riva gitti diye. eğer 6 milyar gelir olursa bize düşen payla uzaya gideriz . insanlar nasıl işine geliyorsa öyle yorumluyorlar ve komik oluyorlar.
Uzaya nasıl gideceğiz? 6 milyar olduğunu düşünsek çeyreği yaklaşık 1,5 milyar ediyor ki vergiler vs düşünce belki 1 milyarın altına inecek bize kalan. Bizim zaten borcumuz 1 milyarın üstünde değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

İyi para alacağız yine ama ihaleyi kazanan teklifine ziyade baya kayıp edeceğiz gibi duruyor ikinci firmaya geçtiği durumunda.
Moral bozukluğu oldu şahsen kendi adıma konuşmam gerekiyorsa.

Benim düşüncem ihaleye katılan firmalara 1 nci firma şartlarından sözleşme sunalım kabul edilirse yapılsın edilmezse tekrardan ihale yapılsın

o dediğin 3800 üzerine olan extra değil mi?
1. Firma 3.100.000.000.00 / %38 = 1.178.000.00 ihale sonunda tahmini gelir 6.000.000.000.00 / %38 = 2.280.000.00 TL
2. Firma 3.808.000.000.00 / %25 = 952.000.000.00 ihale sonunda tahmini gelir 6.000.000.000.00 / %25 = 1.500.000.00 TL
3. Firma 3.484.000.000.00 / %25 = 871.000.000.00 ihale sonunda tahmini gelir 6.000.000.000.00 / %25 = 1.500.000.00 TL

Bu hesabın doğru olduğunu varsayarak söyledim. 3800 dediğin nedir?

dursunla ne alakası var yeaa :)) bağzılarına dursunu kötülemek yetiyor yeaaa (:)

doğru benle alakası var yangından mal kaçırır gibi ben hiç ettim rivayı floryayı

ihalenin 2. firmaya verdiği teklif verilmesi çok saçma. Bunun uygun görülmemesi ve ihalenin tekrarlanması gerekir. TOKİ nin Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı Yönetmeliği`nin 31. maddesi gereği

MADDE 31 – (1) İhale üzerinde bırakılan istekliye 23’üncü madde uyarınca yapılan tebliği müteakip on gün içinde sözleşmeyi imzalaması hususu tebliğ edilir. Verilen süre içinde ihale üzerinde kalan isteklinin kesin teminatı yatırarak sözleşme imzalaması zorunludur. Aksi takdirde, protesto çekmeye ve hüküm almaya gerek kalmaksızın ihale üzerinde kalan isteklinin, varsa, geçici teminatı gelir kaydedilir. Bu durumda İdare, en uygun ikinci teklif fiyatının ihale yetkilisince uygun görülmesi kaydıyla, bu teklif sahibi istekli ile de sözleşme imzalayabilir. İkinci en uygun teklif sahibine yine yukarıdaki usulde yapılacak tebligatın ardından, ikinci en uygun teklif sahibi de sözleşmeyi imzalamazsa, bu teklif sahibinin de geçici teminatı gelir kaydedilerek ihale iptal edilir.

Toki 2. teklif fiyatını uygun görmezse ihale iptal edilir. Yani kamuoyu baskısı oluşturmak lazım. Herkesin dikkatine.

Evet arkadaslar suclu benim. Dursun ile uzaktan yakindan alakasi yok bu isin, onun masum cocuksu bakislari bile yeter bunu anlamak icin.

Üst Alt