Riva ve Florya ile İlgili Şok Gerçek: "Dursun Özbek parayı kırdıracak!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva ve Florya ile İlgili Şok Gerçek: "Dursun Özbek parayı kırdıracak!"

Arsalar uzerine proje uretilmek uzere emlak konuta devredildigi icin ve arazi bedelleri ciplak halde 500 milyon TL olarak hesaplandigi icin bu para her halukarda GS ye ait olacak

Ardindan , uzerinde evler yukselmeye basladigi zaman ise , bu evler satildikca once klube bir para girmeyecek cunku insaat maliyeti karsilanacak emlak konutun .

Bunun ardindan insaat maliyetinde basa basa gelinince , o nokta sonrasindaki tum satistan 80% klube , 20% emlak konuta para kalacak

Anlasma bu kadar basit. Anlamanin zor olmadigini dusunuyorum . Su an alinacak para ile artik arazilerin mulkiyeti emlak konuta geciyor, bunun hangi doviz cinsinden oldugunun bir onemi yok cunku zamana yayilan bir odeme degil bu , zaman icinde deger kazanimi kaybi olacak bir durum yok

Sozlesmeye imzayi atiyor ve o an parayi aliyorsun , istersen sen dovize cevir , istersen kirdir ... Fakat bu para da elbette nakit bir meblag olarak sana aksettirilmiyor , belli bir odeme periyodu var , fakat biz faizlerin onunu kesmek icin o 500 liralik alacak hakkini zamanini beklemeden nakite cevirebilmek icin iskonto degeri ile bir sirkete kirdiracagiz

Burada da ters faiz gibi anlasilabilecek bir durum var , nasil bankaya 350 milyon yatirirsan 3-4 sene sonra bu para 450-500 oluyorsa , bugun elinde olmayan zamanla 500 e tamamlanacak odemeyi de bugun almak istediginde 350-370 neyse piyasa sartlari ,ona gore dusuyor

Bu bir karardir , borcun var ve faiz oduyorsan , bekleyip ileride 500 alabilirsin zaman icinde , ama bugunden kesemedigin borca faiz odersin , ya da bugun 350 ye tamah edersin , kisa vadeli veya buyuk faizli borclarini kapatirsin , kirdirmaktan para kaybeder ama faiz odemekten karli cikarsin

1-2 milyon Euro için adam almayan kendini adam sananlar 168 milyon TL'yi parayı yok sayacak öyle mi?

Adamı 168 kere severler ne olduğunu anlamaz, hayatında hiç cebinde 168TL taşımış mı acaba küçük esnaf kılıklı vizyonsuz herif?

Babasının parası sanki 168 milyon TL hayatında göremeyeceği bir rakamla kompleks yapıp oynama derdinde.

Aysal'ın servetinin 47'de biri kadar ufak bir meblağ.

Arsalar uzerine proje uretilmek uzere emlak konuta devredildigi icin ve arazi bedelleri ciplak halde 500 milyon TL olarak hesaplandigi icin bu para her halukarda GS ye ait olacak

Ardindan , uzerinde evler yukselmeye basladigi zaman ise , bu evler satildikca once klube bir para girmeyecek cunku insaat maliyeti karsilanacak emlak konutun .

Bunun ardindan insaat maliyetinde basa basa gelinince , o nokta sonrasindaki tum satistan 80% klube , 20% emlak konuta para kalacak

Anlasma bu kadar basit. Anlamanin zor olmadigini dusunuyorum . Su an alinacak para ile artik arazilerin mulkiyeti emlak konuta geciyor, bunun hangi doviz cinsinden oldugunun bir onemi yok cunku zamana yayilan bir odeme degil bu , zaman icinde deger kazanimi kaybi olacak bir durum yok

Sozlesmeye imzayi atiyor ve o an parayi aliyorsun , istersen sen dovize cevir , istersen kirdir ... Fakat bu para da elbette nakit bir meblag olarak sana aksettirilmiyor , belli bir odeme periyodu var , fakat biz faizlerin onunu kesmek icin o 500 liralik alacak hakkini zamanini beklemeden nakite cevirebilmek icin iskonto degeri ile bir sirkete kirdiracagiz

Burada da ters faiz gibi anlasilabilecek bir durum var , nasil bankaya 350 milyon yatirirsan 3-4 sene sonra bu para 450-500 oluyorsa , bugun elinde olmayan zamanla 500 e tamamlanacak odemeyi de bugun almak istediginde 350-370 neyse piyasa sartlari ,ona gore dusuyor

Bu bir karardir , borcun var ve faiz oduyorsan , bekleyip ileride 500 alabilirsin zaman icinde , ama bugunden kesemedigin borca faiz odersin , ya da bugun 350 ye tamah edersin , kisa vadeli veya buyuk faizli borclarini kapatirsin , kirdirmaktan para kaybeder ama faiz odemekten karli cikarsin

Bunda bir sıkıntı yok zaten.Burada ki çoğu arkadaşın finans ile alakası yok sanırım.3.5 yıl sonra gelecek 500 milyon için 350 almamız kötü bir anlaşma değil.Bunun ile faiz giderleri azaltılacak önce.Daha sonra başka para gelmeyecek sandı sanırım arkadaşlar.

Daha net ifade etmek gerekirse garanti verilen para kırdırılıyor.Sözleşmede Galatasaray en az 500 milyon gelir elde eder bu devlet garantisinde yazacak muhtemelen,bu madde ile o parayı alacağız hemen.Daha sonra satış durumuna göre maliyet çıktıktan sonra %80 i daha gelecek gelirin.

Peki bu kirdirilan paranin tamami da borca gideceginin garantisini kim veriyor? verdik dedik ödeyecegimiz yillik faiz tamamen bitmis mi oluyor? artik sirf ana borcumu ödiyecegiz faizsis?

Normalde 5 yılda gelecek olan 500ü kırdırıp, 340 olarak peşin alacak işte. Üçte birini Denizbank bozdurma parası olarak alıyor.

{taptap}
bu 340 çok mu önemli para knk. Bilmediğimden soruyorum, 340 Milyonla ne yapacaklar? Banka borcuna mı aktaracaklar bu parayı? 168 Milyondan vazgeçecek kadar önemli mi durum.

Bu Rivaya yapılan inşaatların bitim tarihi ne zaman? Satışa ne zaman sunulacak? Çünkü o zamana kadar elimize hiçbir şey geçmeyecek ve sanırım ödediğimiz paraya yakın bir borç faizi yine birikmiş olacak. Ben mi yanlış düşünüyorum

bu 340 çok mu önemli para knk. Bilmediğimden soruyorum, 340 Milyonla ne yapacaklar? Banka borcuna mı aktaracaklar bu parayı? 168 Milyondan vazgeçecek kadar önemli mi durum.

Bu Rivaya yapılan inşaatların bitim tarihi ne zaman? Satışa ne zaman sunulacak? Çünkü o zamana kadar elimize hiçbir şey geçmeyecek ve sanırım ödediğimiz paraya yakın bir borç faizi yine birikmiş olacak. Ben mi yanlış düşünüyorum
340 milyon liraya 30 tane falan villa alınır.Levent'te şişli'de bir rezidans tek başına kaç milyon ediyor.En baştan alisami yen'den çıkmayacak stad altına ve etrafına inşaat yaparak değerlendirecektik.

Galatasaray bu anlayışla batmaya mahkumdur

beyler artık gelecekte karanlık riva florya doğru değerlendirilseydi borçlar silindiği gibi maddi olarak çok güçlü tek türk kulübü olarak yolumuza devam etme şansımızda vardı bunlar bu imkanı sağa sola kendilerine peşkeh çekerek mahvedecekler

Parayi 2020 de aliyoruz bu sekilde

Ayrica bildigim kadariyla arazi satisi degil gayrimenkuller dikecek emlak konut satilacak evlerden yuzde 80 bizim

simdi ilk etapta araziyi satiyoz 500 milyon lira o, bu kirdirma isiylede beklemek yerine kisa vadede bazi borclardan yani buyuk ihtimalle faizi yuksek borclardan kurtulmus olacaz. sonra da binalar dikilip satilmaga baslayinca %80 alacaz diye anladim ben

Üst Alt