Haber - Rıza Çalımbay'dan Lugano Korkusu: "Ben o maçtan çok korkuyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Rıza Çalımbay'dan Lugano Korkusu: "Ben o maçtan çok korkuyorum"

1701631116087.png

Beşiktaş, Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında konuk olduğu MKE Ankaragücü ile 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'de 1-1 biten MKE Ankaragücü maçı sonrası açıklamalar yaptı.

Rıza Çalımbay: "Puan, puandır. Özellikle deplasmanda ve Ankaragücü ligin en iyi takımlarından biri. Pozisyonlarımızı bulduk ama keşke kazanabilseydik. 3 maç oldu 2 galibiyet 1 beraberlik var kendi adıma."

Rıza Çalımbay: "Önümüzde çok önemli bir maç var yukarılara tırmanabilmek için. Fenerbahçe derbisini kazanmak istiyoruz. Derbiyi kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

Rıza Çalımbay: "Yine aynı şeyi söyleyeceğim. Bizim esas 11'de oynayan oyuncularımız sakat. Bir tane kanat oyuncumuz yok. Muleka'yı kanat oynatıyoruz. Kanat değil. Cenk Tosun kanatta bir yere kadar yapabiliyor. Mesela Club Brugge maçında 4 defansın 3'ü orjinal yeri değildi. Yok işte. Club Brugge maçını konuşuyorlar ama elimizde oyuncu yok. Oyuncumuz olsa böyle bir sonuç zaten olmaz. Mecburen maça çıkmak zorundayız. Şimdi bir tane daha var. İsviçre'ye maça gideceğiz. Ben o maçtan çok korkuyorum."

Rıza Çalımbay: "Sakatlarımız döndüğü zaman daha zengin kadromuz olacak. Rebic şu anda %30 %40'ıyla oynuyor. Kendisiyle de konuştum. Sakatlarımız iyileştiği zaman çok daha iyi olacağız. Çünkü onun dışında problemimiz yok."

Rıza Çalımbay: "Bana göre zamansız bir kongre oldu. Yeni gelen yönetimle çok iyi şekilde çalışacağıma inanıyorum. Her şey bambaşka olacak."

Gerçekten de tam bir küçük takım hocası. Bu adamın 85 yıldır "iyi işler yapıyor" hikayesiyle ligde orada burada görev alabilmesi, skandal.

Bu sözleri söylediyse kendisinden asla büyük takım teknik direktörü olamayacağını kendi ağzıyla itiraf etmiş.

İşte bunları görün ve nankörlük yapmayın ne kadar kalite ve vizyonu sağlam bir teknik adamla çalıştığımızı anlayın. Bir tarafta İddia manyakları hariç adını kimsenin bilmediği bir takımdan "Korkuyorum" diye açıklama yapan Rıza, bir tarafta Manu Bayern gibi Avrupa devlerini dize getiren, hakemlere muhtaç eden Okan Buruk. Kadir kıymet bilmek güzel bir erdem.

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt