# Robinson Zapata - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Robinson Zapata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Robinson Zapata

Zenci onlar da. Güney Amerika'da Afrika kökenlisi de var, yerlisi de var, Alman kökenlisi de var, melezi de var.

Güney Amerikanın Kolombiasında
images
bu renkte çok insan vardır, ve bunlar zenci ırkından değildir.. Latin dediğimiz ırktır. Biraz genel kültür lütfen..

Bu adama hiç kanım kaynamadı inşallah düşündüğümüzün aksine çok iyi bir kaleci çıkar bu kadar transferin üzerine bide Sergio Romero'nun bize geldiğini düşünüyorum'da süper ötesi olurdu heralde. :)

4-5 maçına denk geldim Zapata'nın hepsinde de gayet başarılıydı. Ortalıkta bazı videolar dönüyormuş onlara pek kulak asmıyorum açıkcası. Kaldıki bikaç şey hatırlatmak isterim özellikle efsane olmuş son 2 kalecimiz Mondi ve Taffarel hakkında;

- Mondragon biri Villareal ile yapılan hazırlık maçı birisi de Hoojdonk'tan olmak üzere 2 defa orta sahadan gol yemedi mi?

- Aynı Mondragon ilk geldiği sene meşhur Liverpool maçına kadar hiç kimseyi tatmin etmemişti kova kaleci olarak tanımlanmışdı. Hatta ve hatta Kerem'e 2-3 maç formayı kaptırmıştı.

- Spesifik olarak maç veremeyeceğim ama kapattığı köşeden yediği gollere de biçok defa şahit olduk mesela Psv maçı

- Taffarel son senesinde özellikle St Gallen'e karşı yediği gollerle nerdeyse Şampiyonlar ligine girmemize mani oluyordu. İlk maçta uzun atılan bir top ıslak sahada sekip üzerinden geçmiş, ikinci maçta da elindeki topu sektirirken ( basketboldaki gibi sektirmekten bahsediyorum :) ) Asamoah'a topu kaptırmıştı.

- Yine Taffarel'in 3-0 kaybettiğimiz Rosenborg maçında yediği goller hala hatırımda.

Bunlar ilk etapda aklıma gelen hataları, muhtemelen benim hatırlamadığım birçok hataları daha vardır. Peki bu hatalar onları kötü kaleci mi yapar, maç izlerken bize ve muhtemelen takım arkadaşlarına verdikleri güveni etkiler mi? Hiç sanmıyorum

Cech örneği gözümüzüm önünde ( Sadece Türkiye maçından bahsetmiyorum daha sonra da devam etti bu tarz hataları), Volkan Demirel keza öyle. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Zapata neden 6 aydır kadro dışı, neden bizden başka ciddi bir talibi yok beni ilgilendirmiyor açıkcası. Ben izlediğim oyuncuyu bilirim ve benim izlediğim Zapata çok başarılı maçlar çıkaran bir kaleci.

Özellikle hazırlanmış videolardan yorum yapmayıp gerçekten başarısız olduğu bir maça denk gelen varsa buyursun onu da dinleyelim. 20 sayfa yazı okudum kayda değer 2-3 yazara anca denk geldim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt