Rock - Metal - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rock - Metal

Cevap: Metal/Rock Müzik Sohbet ve Paylaşım Alanı

Gitmeyi düşünmüyordum,isabet olmuş :) Bir kasa bira için Türkiye'ye gelen grup konumunda ki Anathema, Manowar'ın üstünde çıkacak,şaka gibi.

Manowar'ı, ilk geldiğinde ''Yedikule'' de izleme fırsatım olmuştu,sağlam da yağmur yemiştik :) Tarzım'a hitap etmeyen bu festivale katılmıyorum.Her organizatör, kendi sevdiği grubu getiriyor...

Hayır. Benim bildiğim sonisphere ile anlaşmalı gruplar katılıyor bu festivale. Seneye Iron Maiden, Kiss ve Judas gelecek diyorlar.

Hayır. Benim bildiğim sonisphere ile anlaşmalı gruplar katılıyor bu festivale. Seneye Iron Maiden, Kiss ve Judas gelecek diyorlar.

Machine Head gelecekti,organizatörler istememiş.Seneye Iron Maiden'ın geleceğini zannetmiyorum ama,diğer ikisi'nin olabilitesi baya fazla.Organizasyon'da tanıdığın varsa, kendi grubunu bile çıkarabilisin.Örnek;Blacktooth.

Boş gitmeyelim :eek:

Babalar'dan gelsin.

YouTube - NILE - "Sacrifice Unto Sebek" HD

Black Metal efsanesi,muhteşem

YouTube - Dissection - Where Dead Angels Lie(live)

Unirock ve Rock Station'a belirli kitleler gidiyor ama. Bugün en karanlık black grupları İnönü de çıksa iki şov yapsa ülke birbirine girer. :)

Unirock ve Rock Station'a belirli kitleler gidiyor ama. Bugün en karanlık black grupları İnönü de çıksa iki şov yapsa ülke birbirine girer. :)

Orası ayrı tabi :) Darkthrone, Mayhem, Immortal gibi grupların, Sonisphere tarzı festivallerde çıkmaları söz konusu olmaz, zaten kendileri de kabul etmez.O konuda hemfikiriz.

Metal Müzik hakkındaki görüşüm: 4-5 tane genç eline gitar alıp bağrıyor çağrıyor ve müzik diye yutturuyorlar:lol:

Hiçbir zaman sevemedim ne Metal'i nede Rock'ı. Müslüm Gürses, Ümit Besen, Hakan Taşıyan, Sagopa gibileri dururken ne biliyim onları dinlemek tuhaf geliyor bana. Bunların içinden Manga ve Teoman'ı çıkartıyorum sadece.

Metal Müzik hakkındaki görüşüm: 4-5 tane genç eline gitar alıp bağrıyor çağrıyor ve müzik diye yutturuyorlar:lol:

Hiçbir zaman sevemedim ne Metal'i nede Rock'ı. Müslüm Gürses, Ümit Besen, Hakan Taşıyan, Sagopa gibileri dururken ne biliyim onları dinlemek tuhaf geliyor bana. Bunların içinden Manga ve Teoman'ı çıkartıyorum sadece.

Olaya girdiğin yer önemli. 80'ler pop tan başlayıp 80'ler rock'a bağlarsan gerisi geliyor zaten. Yakın çevremde rap hastası olup da benim önerilerimle bugün sonisphere'a bilet alan 3 kişi mevcut :)

Müziği seviyorsan Metal ve Rock müziğin eser niteliğinde ezgiler taşıdığını anlarsın dinleye dinleye :)

Örn. Bu metal ballad'dır. Bunu dinledikten sonra 4-5 tane genç eline gitar alıp bağrıyor çağrıyor ve müzik diye yutturuyorlar diyebilirmisin? :)

https://www.youtube.com/watch?v=atK5LIel9kY

Bu düşüncelerini hiçbir zaman kaybetmemeni dilerim...

O dediğim işin şakası tabi:) Ben yabancı müzik dinlemiyorum genel olarak. Dinlediğim şarkının her cümlesini anlamak istiyorum. Metal ve Rock gibi müzikler hep itici gelmiştir bana. Ama dediğim gibi Manga ve Teoman'ı ayrı tutuyorum. Onları dinlerim sık sık.

Benimde bu tür efsane, müthiş sözleri bu müziklere uyarlamış zeki ve modern adamlar varken, Ümit Besen, Müslüm Gürses ya da Orhan Gencebay gibi adamları dinleyip her an damardan girmenin alemini anlamıyorum. Adam sabah 7'sinde Orhan dinliyor yahu.

Manga ve Teoman da geçmişteki Rock efsanelerini dinleyerek büyümüşlerdir. Şarkılarını yaparkende onlardan ilham almışlardır. :)

Rock bir kültürdür,hayat felsefesidir.... Salt "müzik" babında değerlendirmek eksik olur.Ayrıca şu anki yapıya bakıp da bütün olarak Rock ve bu kültüre bağlı diğer müzik türklerine olumsuz bakmak yanlış olur...Spesifik olarak "metal" içinde death metalden thrash metala kadar her türlü yapı mevcut. Mesela bana death metal itici gelse de metale tamamen olumsuz bakamam.Kapı gibi Iron Maiden var yahu, Judas Priest !

Sagopa Kajmer varken Robert Plant'i falan dinlemek hakikaten tuhaf(!) :rolleyes:

Yine de zevk-renk meselesi diyeyim ve yanına evrensel gerçekler diye not düşüp kapatayim konuyu...

Üst Alt