Rock - Metal - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rock - Metal

Cevap: Metal/Rock Müzik Sohbet ve Paylaşım Alanı

BFMV'nin yıllardır yediği "emo" damgası üst seviyeye çıkmalarını engelledi bence. Scream Aim Fire albümü harikaydı çünkü. Last to know o albümün en bomba şarkısıydı taramalı rifleriyle.

İtiraf ediyim bende o yüzden uzun süre yaklaşmadım ama önyargımı aşınca gayet de hoşuma gitti.Hafif duygusalımsı olaraktan güzel şarkıları var ama aynı zaman paylaştığım gibi gaz olanlar da var.Mesela Avenged Sevenfold'da da aynı durumu yaşadım,önyargılı baktım ama şu an gayet dinliyorum.Bateristlerini de bir kez daha anıyım burdan. :(

Slash önümüzdeki sene Velvet'le Sonisphere'a katılabilir. Maiden, Judas, Kiss diyorlar. Heavy metal ağırlıklı geçecekmiş.

2. gün manowar'dan sonra çoğu kişi çıktı. Ben o gün Accept için ordaydım. Benim gibi olanların sayısıda 400'ü geçmezdi. Katılamadılar şarkılara hiç. Mecbur yırttık biryerlerimizi. Bu arada abilerimiz Heavy Metal dersi niteliğinde bir konser verdi. Hakettiği değeri görmemeleri üzücü.

2. gün manowar'dan sonra çoğu kişi çıktı. Ben o gün Accept için ordaydım. Benim gibi olanların sayısıda 400'ü geçmezdi. Katılamadılar şarkılara hiç. Mecbur yırttık biryerlerimizi. Bu arada abilerimiz Heavy Metal dersi niteliğinde bir konser verdi. Hakettiği değeri görmemeleri üzücü.

Semih, diğer sonisphere'ları izlediğim de bizimki'nin ne kadar yavan olduğunu anladım.Bu tarz organizasyonlara adapte olmamız için biraz zaman gerekiyor bence.Yabancı ülkelerin festival ve müzik kültürü oturmuş.Nerde nasıl davranmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlar. ''Bu benim sevmediğim grup buna eşlik etmeyim'' gibi tavırlara girmiyorlar.Hepsine destek verip ufak da olsa mırıldanmasını biliyorlar.Bunun oturması biraz zaman alacaktır.

Aynen. Ama Metallica'yı ayıralım. James'den "konser verilecek en iyi şehirlerden biri olduğunu kanıtladınız" cümlesini duymak gurur vericiydi.

IronMaiden-TheFinalFrontier-1.jpg

1. "The Final Frontier"

2. "El Dorado"

3. "Mother of Mercy"

4. "Coming Home"

5. "The Alchemist"

6. "Isle of Avalon"

7. "Starblind"

8. "The Talisman"

9. "The Man Who Would Be King"

10. "When the Wild Wind Blows"

Müthiş bir albüm yaptılar. Kalınlaştırdığım şarkıların bazıları uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak kalitede. Ama bir tanesi (onunda altını çizdim) gerçekten müthiş bir şarkı.

rock pek dinlemem fakat rammstein hayranıyım müthiş adamlar, özellikle sahne showları dünyada 1 numara.

Bir çok grubu dinlerim ama özel olarak dinlemekten haz aldığım bir Iron Maiden vardır, bir de Amon Amarth.

Üst Alt