Rolando "Gelirim” Dedi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rolando "Gelirim” Dedi

Cevap: Rolando "Gelirim” Dedi

Bi kere benim izlediğim Kolo Toure hava toplarında o kadar etkili bir oyuncu değil 1.78 boyunda.. Rolando hava toplarında gayet iyi 1.89 boyunda ofansif açıdanda kornerlerde vs. bir çok golü var.. Bence bizim savunmamızın en büyük eksilerinden biri bu kafa toplarından çok çekiyoruz.. Melo ve Rolando bu açıdan baya rahatlatır, ilerde de tehlike yaratır.

Onun dışında çok farklı oyuncular değil Toure ve Rolando, ikiside fizik gücü iyi oyuncular, ikili mücadelelerde iyi, topu oyuna sokmalarında da çok fark göremiyorum ben.

Bi kere benim izlediğim Kolo Toure hava toplarında o kadar etkili bir oyuncu değil 1.78 boyunda.. Rolando hava toplarında gayet iyi 1.89 boyunda ofansif açıdanda kornerlerde vs. bir çok golü var.. Bence bizim savunmamızın en büyük eksilerinden biri bu kafa toplarından çok çekiyoruz.. Melo ve Rolando bu açıdan baya rahatlatır, ilerde de tehlike yaratır.

Onun dışında çok farklı oyuncular değil Toure ve Rolando, ikiside fizik gücü iyi oyuncular, ikili mücadelelerde iyi, topu oyuna sokmalarında da çok fark göremiyorum ben.

Toure'yi başkasıyla karıştırıyorsun herhalde. Boyu 1.83 adamın.

Rolando fizik olarak daha iyi ona eyvallah zaten somut bir durum ama diğer özelliklerde Kolo Toure ile yarışamaz ki Toure'nin boyuna rağmen ne kadar atletik olduğu da ortada çok iyi çıkar kafa toplarına.

Onu geçtim top kullanma açısından da Toure >>>> Rolando adam sağ bekte bile harika oynuyor yahu yapmayın etmeyin. :) Toure çok daha iyi bir savunmacıdır bunun yanında.

Neyse bu tür kıyaslamalara girsek yersiz bence ikisi de gelmeyecek zaten.

Toure'yi başkasıyla karıştırıyorsun herhalde. Boyu 1.83 adamın.

Kolo Touré - Vikipedi

Burda da 1.73 yazıyor.. Eboue'den çok uzun bir oyuncu değil.. Çokda fark etmez zaten benim izlediğim Toure kafa toplarında o kadar iyi değil.

Ben kötü oyuncu demedim ki, Ujfa 'nın sakatlığını duyunca aklıma zaten direk o geldi, Kolo Toure 'yi çok istiyen adamlardan biriydim ben her zaman..

Ama şu aşamada Rolando gibi bir oyuncuya da yanlış transfer olur demeyi doğru bulmuyorum.. CL için kadroların verilmesine 2 gün kalmış, Rolando yu 1 yıl kiralık 2 milyon euro ya kapatabilirsek, müthiş bi iş yapmış oluruz.. Demek istediğim başından beri buydu.

Olayı bilmiyorum tam olarak, ama son 2-3 mesaja göz attım Kolo vs Rolando kıyası var.

Rolando bildiğim ve duyduğum kadaroyla hava toplarında etkili. Kolo'ya göre ise tek artısı bu. Kolo Toure diğer her konuda Rolando'dan veya en az Rolando kadar iyi. Geçen sene sık sık sağ bekte oynadı, akıyor adam. :016: Top kullanmada çok iyi bi stoper. Ayrıca çok da sağlam, tecrübesiyle de ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyor. Oldukça da hızlı bi stoper için.

Rolando Porto2nun kilit oyuncularından biri zaten de sürekli daha büyük kulüplerle ismi anılıp, o da gitmek istiyorum dedikçe hocasının gözünden düştü sanırım.

Toure'yi zaten City bırakmaz artık 4 stoperleri var şu an kadroda, bıraksa da ben olsam her türlü Toure yerine Rolando'yu tercih ederim. Uzun yıllar Semih ve Dany'le beraber stoper sıkıntısı çekmeyiz.

Olayı bilmiyorum tam olarak, ama son 2-3 mesaja göz attım Kolo vs Rolando kıyası var.

Rolando bildiğim ve duyduğum kadaroyla hava toplarında etkili. Kolo'ya göre ise tek artısı bu. Kolo Toure diğer her konuda Rolando'dan veya en az Rolando kadar iyi. Geçen sene sık sık sağ bekte oynadı, akıyor adam. :016: Top kullanmada çok iyi bi stoper. Ayrıca çok da sağlam, tecrübesiyle de ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyor. Oldukça da hızlı bi stoper için.

Kolo Toure 'ye asla kötü oyuncu demedim hocam, sadece şu aşamada Rolando yanlış transfer, Kolo Toure 'yi alalım yorumana katılmıyorum kime kusura bakmasın...

Neyse İyi Forumlar.

bu football manager popüler olduktan sonra herkes her oyuncuyu tanır bilir oldu. herkes futboldan, işin tekniğinden taktiğinden anlar oldu.

geçen yaz daha muslerayı almamışız kaleci arıyor kulüp. o zaman başka bi forumda takılıyordum. herkes ochoa alınsın ochoa alınsın diye ortalığı yangın yerine çeviriyor. bende futbolu iyi bilirim iyi takip ederim kendi çapımda. ulan diyorum kendi kendime kim bu ochoa, ben niye tanımıyorum, herkes bu kadar yakından tanıyor benim nasıl gözümden kaçtı bu adam diyorum. kendime yediremedim açtım internette 2-3 dakika araştırdım ki adam meksikanın bilmem ne takımında oynayan football manager efsanesi bi adammış.
:tiphat:

Kiralanmasına laf etmem ama izlediğim kadarıyla ağır bir adam Rolando burada abartıldığı kadar da iyi değil kesinlikle ha Türkiye Ligi için kesinlikle yeterlidir ama Avrupa'da çok baş ağrıtabilecek bir oyuncu.

Haksızlık etme hocam.

2008/2009 da CL çeyrek final, 2010/2011 de UEFA kupasını kazanan Porto'nun banko stoperi bu adam.

Kolo Touré - Vikipedi

Burda da 1.73 yazıyor.. Eboue'den çok uzun bir oyuncu değil.. Çokda fark etmez zaten benim izlediğim Toure kafa toplarında o kadar iyi değil.

Ben kötü oyuncu demedim ki, Ujfa 'nın sakatlığını duyunca aklıma zaten direk o geldi, Kolo Toure 'yi çok istiyen adamlardan biriydim ben her zaman..

Ama şu aşamada Rolando gibi bir oyuncuya da yanlış transfer olur demeyi doğru bulmuyorum.. CL için kadroların verilmesine 2 gün kalmış, Rolando yu 1 yıl kiralık 2 milyon euro ya kapatabilirsek, müthiş bi iş yapmış oluruz.. Demek istediğim başından beri buydu.

1.73 mü?İyice hobbit yaptınız adamı

Haksızlık etme hocam.

2008/2009 da CL çeyrek final, 2010/2011 de UEFA kupasını kazanan Porto'nun banko stoperi bu adam.

Porto neredeyse 10 yıldır bir sistem takımı hüviyetinde gelen gideni kolay kolay aratmıyor çok üst düzey fark olmadığı sürece Falcao - Kleber gibi.

CL Çeyrek Finali döneminde Bruno Alves gibi bir lider vardı savunmada zaten istememe sebebim de o liderlik edebilecek bir oyuncu lazım bize en başında. Maicon ile oynadıkları dönemi çok hatırlamıyorum izlemiştm ama.

Kiralık gelmesine karşı değilim zaten ama Portekizli savunma oyuncuları da bizim ligde hafif kalabiliyor Meira örneğinde olduğu gibi.

Üst Alt