GSC Haber - Roma, Zaniolo'nun Galatasaray'a Transfer Olduğunu Duyurdu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Roma, Zaniolo'nun Galatasaray'a Transfer Olduğunu Duyurdu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben hic birşey anlamadım. şimdi biz bu herifi aldık mı almadık mı. aldıysak hic bir resim yokmu istanbulda imza atarken formalı falan.
aldıysak kac paraya aldık. kiralık mı aldık ne ettik.
kim kimi kazıkladı bu transferde ?

bu durumda
1-zaniolo tekrar patlama yaparsa 35 e gidecek 3-5 milyon kar edeceğiz
2-zaniolo yatarsa gitti 23 milyon euro(artı yıllık 3,5 milyon euro maaş)

çok riskli ve 1. ihtimal gerçekleşse bile çok mutlu olmayacağız

umarım bilmediğimiz detaylar vardır

ben hic birşey anlamadım. şimdi biz bu herifi aldık mı almadık mı. aldıysak hic bir resim yokmu istanbulda imza atarken formalı falan.
aldıysak kac paraya aldık. kiralık mı aldık ne ettik.
kim kimi kazıkladı bu transferde ?
Neyini anlamadin tam olarak? Rakamlar ilk mesajda belirtildi. Roma da transferi duyurdu.

Bizimkiler biraz yavasca o da malum sebeplerden dolayi olabilir suan ulke gundeminden dolayi. Oyuncu sabah saglik kontrollerden gecti diger konuda da bunu paylastik aslinda. Kulup bilerek resim paylasmiyor hassas gunlerden geciyoruz ama yazili aciklama gelecektir. Oyuncunun lisansi TFF'de gozukuyor sozlesmesi de 2027 yilina kadar.

Erden'in bir bildiği vardır ile bir zamanlar Tayyip reisin bir bildiği vardır diyenler aynı kişiler mi?

Örnek çok uç olmuş olabilir ama doğru yerden eleştirdiğimizde bu şekilde cevap vermeyin diye yazdım.

Biz suyun öbür tarafı gibi her gelene ooo büyük transfer, başganım çok yaşa çekersek....

Bir bakmışsınız 2-3 sene sonra Fatih Hoca gelmiş, FFP başımızda ve Romanya'dan, Davila'dan oyuncu kovalıyor oluruz...

Değerli arkadaşlar bizim bu seneki gelirimiz zaten 30 m euro civarı olacak çünkü Avrupa yok. Transferde de eksideyiz yani önemli bir eksi bilançomuz olacak oteli saymazsak.

Benfica’nın geliri 200 m euro civarıdır muhtemelen geçen sezon, olayı gelir gider ekseninde değerlendirmelisiniz. Taraftar ve camia büyük evet ama gelirlerimiz küçük.

Biz de ne diyoruz kulübün kasasından çıkmamıştır herhalde diyoruz gidip de otel parasını bu adama vermemişlerdir diyoruz yani mantık arıyoruz, bu Galatasaray’ın kötülüğünü istemek mi oluyor şimdi?

Hesap basit, defalarca bu transfer Türk futbol tarihinin oyuncu seviyesi anlamında en büyük transferi de dedim ama arkadaşlar da anlatmışki 35e dahi satsan kar edemiyorsun neredeyse, ee risk var risk de büyük.

Ha arkasından sponsorluk çıkar, birilerinin hediyesidir vs o bizi ilgilendirmez. GS ödeyince de ben cebimden vermiyorum ama yarın bunun acısını yine kulüp yani biz çekiyoruz, bu muhasebecilik değil. 4 sene transfer yapamadık, millet 10 m eurolara adam alırken biz 500 bin euro veremiyorduk, bunları tekrar yaşamak istemiyoruz.

Umarım durum anlaşılmıştır.
Erden Timur ve başkanın maliyeti her fırsatta söylerken ekstra bir gelir veya yardım olmdaan böyle bir maliyete gireceğine bek inanamıyorum. Kolay denilen bonusların da 6 ayda gerçekleşecek bonuslar olduğunu düşünmüyorum bu arada ama benim takıldığım bonuslar değil zaten onlar olmasa bile bir oyuncuya ekstra bir sponsor veya GS'li işadamları yardımı olmadan 16.5 milyon euro verecek gücü de olduğunu düşünmüyorum. Bu üzücü olaylar olmasa biz spor haberlerinde ciddi detaylar hatta belki yönetim balarısı tarzında haberler okuyacaktık belki de. Örnek:16.5milyonun 12'sini yönetimden şu isimler veya yönetimin bulduğu şu sponsorlar karşılayacak gibi yada GS'den büyük iş birliği anlaşması gibi haberler görecektik belki de. Yoksa dediğin gibi anlaşılır bir tarafı yok.

Kısa bir hesap yapsak. 16.5+6.5=23m

Diyelim ki 35'e sattık. Bir 2m daha +35-23=12x0.2=2.4m daha. Toplamda 27.4m ediyor. 35'e satsak kasamıza 7.6m giriyor. Tabi diğer bonuslar devreye girmezse.

Bu mantıkla en az 45-50m bandına satmamız lazım kasaya iyi para girmesi için. Değişik bir transfer olmuş. Kafa kafaya kasadan para çıkmadan oyuncudan yararlanma hamlesi olarak yorumladım şuanda. Ama satamazsak işte o zaman vay halimize
yaw arkadaş galerimiyiz biz araba alım satımımı yapıyoruz
adam mükemmel oynasın satmasakta olur 4 sene boyunca şampiyonluk gelse
ucl de yarı final hersene gruplardan cıksak yeter de artar bile

Erden Timur ve başkanın maliyeti her fırsatta söylerken ekstra bir gelir veya yardım olmdaan böyle bir maliyete gireceğine bek inanamıyorum. Kolay denilen bonusların da 6 ayda gerçekleşecek bonuslar olduğunu düşünmüyorum bu arada ama benim takıldığım bonuslar değil zaten onlar olmasa bile bir oyuncuya ekstra bir sponsor veya GS'li işadamları yardımı olmadan 16.5 milyon euro verecek gücü de olduğunu düşünmüyorum. Bu üzücü olaylar olmasa biz spor haberlerinde ciddi detaylar hatta belki yönetim balarısı tarzında haberler okuyacaktık belki de. Örnek:16.5milyonun 12'sini yönetimden şu isimler veya yönetimin bulduğu şu sponsorlar karşılayacak gibi yada GS'den büyük iş birliği anlaşması gibi haberler görecektik belki de. Yoksa dediğin gibi anlaşılır bir tarafı yok.

ekstra bir gelir, yardım veya sponsor olsa bile daha iyi bir yatırım yapılabilirdi en azından 35 milyon serbest kalma maddesi olmazdı madem bu kadar potansiyelli oyuncu 23 milyon euro veriyorsun 50-60 a satma ihtimalin olması lazım

Tam hesabı yapmak gerekirse yaz transfer dönemi 35 milyon euroya satarsak;

-3.300*5 bonsevis taksidi
-6.5 m bonuslar gerçekleşirse

9.8 m ödemiş oluruz ilk sene ayrıca 2 m ödeme yapılacak.Toplam 16.5+6.5+2=25 35-25=10 m den de 2 m %20 kardan.

27 milyon uzun vade ödeme oluyor.35 m alıcaz peşin direk maddeden giderse sanıyorum 8 milyon euro net kar oluyor.

Ödeme planına bakarsak;

-İlk yıl 13.8 milyon euro
-ikinci yıl 3.3 m
-Üçüncü yıl 3.3 m
-Dördüncü yıl 3.3 m
-Beşinci yıl 3.3 m

Vade farkı olarakda epey kar ederiz bu hesap gerçek olursa.35 e satıp 13.8 m ödersek ilk yıl sonrası,13.2 milyon euro elimizde kalıyor.Tabi 35 m nakit satarsak farklı durumlarda değişir hesap.

onumuzdeki 4 ay icinde futbol hayatını bitirecek bir olay olmadıgı takdirde zarar etme ihtimalimiz yok. diger taraftan cok fazla kar etme ihtimalimiz de yok. yani dusuk risk dusuk getiri. gerek var mıydı tartısılır ama cok kotu bir karar oldugunu dusunmuyorum. hayırlı olsun kulubumuze.

Sakatlık yaşamazsa sahada Hagi’den sonra en çok etkiyi yapabilecek potansiyelde bir oyuncu burası doğru.

Ama ben yetkili olsam transferini gerçekleştirmek istemezdim.

Umarım bir Avrupa kupası ile taçlanır kariyeri bizde.

ekstra bir gelir, yardım veya sponsor olsa bile daha iyi bir yatırım yapılabilirdi en azından 35 milyon serbest kalma maddesi olmazdı madem bu kadar potansiyelli oyuncu 23 milyon euro veriyorsun 50-60 a satma ihtimalin olması lazım
23 vermiyorsun. 16.5 veriyorsun. 6.5 kolay gerçekleşebilen bonus 6.5 ise gerçekleşmesi çok zor olan bonus. Oyuncuyu ne zaman satacaksın sattığın zaman o bonuslar gerçekleşmiş olacak mı bunlar daha belli değil ki. Belki yaz ayında satacağı ve o 6.5 milyonluk bonusun 2 milyonluk kısmı gerçekleşmiş olacak. Bunları bilmiyoruz ki. Sponsor, yardım, ekstra gelir bunları henüz bilmiyoruz. Erden Timur bu güne kadar mantık dışı işler yapmadı o yüzden burada da yapmamıştır diye düşünüyorum. İllaki tam olarak açıklanacaktır bir şeyler gerek üyelere gerek medya yoluyla taraftarlara falan.

23 vermiyorsun. 16.5 veriyorsun. 6.5 kolay gerçekleşebilen bonus 6.5 ise gerçekleşmesi çok zor olan bonus. Oyuncuyu ne zaman satacaksın sattığın zaman o bonuslar gerçekleşmiş olacak mı bunlar daha belli değil ki. Belki yaz ayında satacağı ve o 6.5 milyonluk bonusun 2 milyonluk kısmı gerçekleşmiş olacak. Bunları bilmiyoruz ki. Sponsor, yardım, ekstra gelir bunları henüz bilmiyoruz. Erden Timur bu güne kadar mantık dışı işler yapmadı o yüzden burada da yapmamıştır diye düşünüyorum. İllaki tam olarak açıklanacaktır bir şeyler gerek üyelere gerek medya yoluyla taraftarlara falan.
bende onu umuyorum umarım bilmediğimiz lehimize durumlar vardır bu şekliyle olumlu değil

Inanilmaz bir para baglamisiz bizim gibi bir kulup icin. Taksitler halinde 23 milyon euro + uzun sure kalirsa 6.5 milyon euro muhtemel bonus. Yani 30 oluyor. Eger erken satarsak, farz edelim 30-35'e sattik. 2 milyon euro ve kar payi ile elde edecegimiz kar cok dusuk oluyor. Hayirlisi diyelim, Sn. Erden Timur'a guvenmeyi tercih ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt