# Ronaldinho - Sayfa 63 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ronaldinho

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Ronaldinho

Gerçekten Ronaldinho'nun geleceğine ihtimal verenler var mı ya. antu'dan farkınız kalmadı.. Bazen gülmek için antuyu açmaya gerek kalmıyor. Hayal olduğunu biliyorsanız da burada bu konuyu hortlatmanın alemi yok...

Arkadaş kaç gündür bir şey yazmıyorum ama artık zorlamayın bak!Size ne ulan?!Milletin inandıkları,ihtimal verdikleri sizi neden bu kadar geriyor?Anasını satayım zannedersin Messi'yi bekliyoruz da gelmesi imkansız diyip duruyorsunuz.Başımızda adam gibi bir yönetim olsa Ronaldinho'yu çatır çatır getirirsin!Bunu da artık kafanıza sokun!Milletin yazdıklarına saygı duymayı öğrenin.Kaç gündür deli ettiniz lan adamı,1% bile ihtimal vardıysa biz de onu konuştuk siz ne diye geriliyorsunuz,işinize baksanıza!

Arkadaş kaç gündür bir şey yazmıyorum ama artık zorlamayın bak!Size ne ulan?!Milletin inandıkları,ihtimal verdikleri sizi neden bu kadar geriyor?Anasını satayım zannedersin Messi'yi bekliyoruz da gelmesi imkansız diyip duruyorsunuz.Başımızda adam gibi bir yönetim olsa Ronaldinho'yu çatır çatır getirirsin!Bunu da artık kafanıza sokun!Milletin yazdıklarına saygı duymayı öğrenin.Kaç gündür deli ettiniz lan adamı,1% bile ihtimal vardıysa biz de onu konuştuk siz ne diye geriliyorsunuz,işinize baksanıza!

Yüreğine sağlık kardeşim :yenieek:

Bende anlamıyorum nasıl bir kafa ,n asıl bir ziniyettir, nasıl bir ağızdır o ya.Çok mu zor bu başlığa girmemek yazılanları okumamak anlamıyorum.

Sonra öyle adamlar yanlışlıkla başa geçince ülkede düşünmek hayal kurmak hapisle sonuçlanıyor.

RONALDİNHO HİKAYESİ!...

Tarihi tam olarak hatırlamıyorum.

Galatasaraylı yöneticiler, TT Arena açılışı öncesinde bir yıldız getirmenin iyi olacağı konusunda görüş birliğine vardılar.

Bu yıldız hem taraftarı heyecanlandıracak hem de maliyet anlamında yük getirmeyecekti...

Böyle bir yıldıza sponsor olması anlamında bir kaç görüşme de yapılmıştı hatta.

Ronaldinho'yla ilk temaz yaz aylarında sağlandı... Hedef sezona onunla girmekti..

Olmadı...

Proje ötelenmek üzereyken, Milan Asbaşkanı Galiani'nin bundan yaklaşık 1 ay kadar önce yaptığı açıklama Galatasaray'da da büyük heyecan yarattı.

Galiani: "Bizim gelecek planlarımızda Ronaldinho yok. Bonservis bedeli 8 milyon Euro" demişti...

Bu haber sadece Galatasaray'ı değil, Türkiye , İngiltere ve Brezilya olmak üzere 4-5 kulübü daha hareketlendirdi...

Ronaldinho Milan'dan ayrılacağı ilk günlerde kesinlikle Brezilya'yı düşünüyordu.

Brezilya'ya, dahası Gremio'ya dönecek ve bir anlamda kendisini toparlayacaktı.

Fakat Ronaldinho gibi bir yıldızın boşta kalması ve pazarlık payı da düşünülürse 8 milyonluk bonservis bedeli iştah kabartıcıydı.

Galatasaray işte bu noktada yeniden harekete geçti.

Hatta biraz ileri gidelim, PEGASUS'la bu transfere sponsor olması anlamında görüşme yapıldığı ve prensipte "Tamam" cevabı aldığı haberleri de yayıldı...

Galatasaray, bağıra çağıra değil, gizliden gizliye Ronaldinho'yla bağlantı kurdu.

Bu bağlantının ne kadar kuvetli olup olmadığı konumunda bilgim yok.

Ama Ronaldinyo'ya "Galatasaray seni istiyor" teklifi iletildi...

Ronaldinho'nun bu teklif karşısında seçeneklerini yeniden gözden geçirmesine karşılık, hala Brezilya'da kalmayı tercih ettiği dolaylı yollardan Galatasaray'a iletildi.

Galatasaray Yönetimi, Ronadinho'yu ikna etmek için eski futbolcularından Tafarel'i de devreye sokmayı planladı.

Ronaldinho'nun maddesel anlamda kafasının karışmaması için gerekli tüm teminatlar iletildi.

SON SÖZ: Belki de Galatasaray Yönetimi bu görüşmelerin sızmaması, resmi haber olmaması için özel çaba gösterdi. Belki de haberin yayılması durumunda Galatasaray taraftarının beklentiye sokulup, olumsuzluk durumunda büyük tepki gelmesine karşı önlem alındı.

Gerçek olan şu. Gelir mi gelmez mi ayrı bir şey! Ama Galatasaray, Ronaldinho'yla ilgilendi, Brezilyalı yıldıza Sarı Kırmızılı formayı giydirmek için teklif sundu... Ne yazdım ne de başka bir yerde konuştum. Ama benim bu bildiklerim, neredeyse satır satır, Radyospor'da dile getirildikten sonra Twitter'a "Galatasaray Ronaldinho'yu ikna turlarında" yazdım...

Bildiğim bundan ibaret.

Sabri Ugan

Sabri Ugan ciddiyse ve gerçek hesabından alıntıysa bu (ki radyo spordaki açıklamalrı bimliyorum ) kahrolurum ya.

pegasus ile sponsorluk anlaşmasına varıldığında genel müdür Sabancı ile görüşüldü ve yıldız transfer sözü alındı, o tarihten bu yana başkan Polat'ın hayalindeki yıldız r10, ve kendisi bizzat ilgileniyor, Ronaldinho %49 galatasaray forması giyecek...

bu radyosporda klübe yakın birisinin konuşması, kazım transferini 1 hafta önceden bilmiş birisi, ismini hatırlamıyorum ama, galiba r10 aslantepenin yıldızı olacak, hadi hayırlısı...

Ronaldinho laflari gercekten komedi , fb forumlarinda da burda da komedi .. Sanirim gercekmis gibi konusanlar da gulmek ya da ortam yapmak icin bunu iddia ediyolar ya da bizi guldurmek icin.

Akil var mantik var Ronaldinho Turkiye'ye gelir mi ? Bak G.Saray'a demiyorum sadece ,fenere de olsa besiktasa da olsa , gelir mi ? bunu dusunmek bile nasil bir gaf nasil bir aczdir.

Teklif yapilmis olabilir , cesurca oneri iletilmis olabilir ,bunlara lafim yok ,ama Ronaldinho bunlara ya sadece portekizce "Nao" yani hayir demistir ya da o 32 cikik disi ile gulmustur.

Adamin dususte filan oldugu yok ,Avrupa futbol endustrisi oyunculari devinim icine sokup ordan oraya tasitip sekil yapiyor, yoksa Ronaldinho captan filan dusmus degil , en olgun zamanlarini yasiyor. Ama Avrupada degisim esas , Barcelona baska adamlar buldu Xavi Messi Iniesta , yollari ayirdi Roni ile , Milan aldi . Simdi o da yolluyor , bunlar Roni den bisi goturmez.

Adam Brezilyaya baska kisisel sebeplerden gidiyor olmali , yoksa heralde ki Gremio ya kalacak degil. Avrupada kalacak olsa Turkiyeyi mi secer ? Ronaldinho'yu Carlos ile Hoiijdonk ile ya da Ortega ile kiyaslamayin .. Bunlar Turkiyeye apoletleri ile geldiler , Guti gibi veya bu tip iste.

Turkiyeye bu olcekte gelip de (o da tesadufen ,Real Madrid de 2 sene ust uste Tenerife deplasmaninda sampiyonlugu son macta kacirmanin verdigi daginikla) basarili olan tek yabanci Hagi dir. Ronaldinho da Turkiyeye gelirse Hagi den sonra 1 numara olacagi garantidir. Ama gelmez cunku 2011 deyiz. Ona verecek paralari goren oyuncular kesinlikle "o oynasin o zaman" diyecektir. Iyi bir takima alinir Roni ,CL desindir , Lucescu nun 2001 donemindesindir , o zaman dusunur. Suan niye gelsin ,reklamini dusurmek icin mi , UEFA da olmayan bir takimi cok basarili buldugu icin mi , super vizyon icin mi ? Ya da Turkiye gibi bi ulkeden yabancilar kacip kacip CAS ta davalar actigi icin mi ?

Sozun ozu , Turkiyeye neden gelsin ? Tek sebep para olabilir. Peki o paranin daha cogunu ayni Man.City gibi verebilecek en az 20 klup yok mu Avrupada ?

Ronaldinho laflari gercekten komedi , fb forumlarinda da burda da komedi .. Sanirim gercekmis gibi konusanlar da gulmek ya da ortam yapmak icin bunu iddia ediyolar ya da bizi guldurmek icin.

Akil var mantik var Ronaldinho Turkiye'ye gelir mi ? Bak G.Saray'a demiyorum sadece ,fenere de olsa besiktasa da olsa , gelir mi ? bunu dusunmek bile nasil bir gaf nasil bir aczdir.

Teklif yapilmis olabilir , cesurca oneri iletilmis olabilir ,bunlara lafim yok ,ama Ronaldinho bunlara ya sadece portekizce "Nao" yani hayir demistir ya da o 32 cikik disi ile gulmustur.

Adamin dususte filan oldugu yok ,Avrupa futbol endustrisi oyunculari devinim icine sokup ordan oraya tasitip sekil yapiyor, yoksa Ronaldinho captan filan dusmus degil , en olgun zamanlarini yasiyor. Ama Avrupada degisim esas , Barcelona baska adamlar buldu Xavi Messi Iniesta , yollari ayirdi Roni ile , Milan aldi . Simdi o da yolluyor , bunlar Roni den bisi goturmez.

Adam Brezilyaya baska kisisel sebeplerden gidiyor olmali , yoksa heralde ki Gremio ya kalacak degil. Avrupada kalacak olsa Turkiyeyi mi secer ? Ronaldinho'yu Carlos ile Hoiijdonk ile ya da Ortega ile kiyaslamayin .. Bunlar Turkiyeye apoletleri ile geldiler , Guti gibi veya bu tip iste.

Turkiyeye bu olcekte gelip de (o da tesadufen ,Real Madrid de 2 sene ust uste Tenerife deplasmaninda sampiyonlugu son macta kacirmanin verdigi daginikla) basarili olan tek yabanci Hagi dir. Ronaldinho da Turkiyeye gelirse Hagi den sonra 1 numara olacagi garantidir. Ama gelmez cunku 2011 deyiz. Ona verecek paralari goren oyuncular kesinlikle "o oynasin o zaman" diyecektir. Iyi bir takima alinir Roni ,CL desindir , Lucescu nun 2001 donemindesindir , o zaman dusunur. Suan niye gelsin ,reklamini dusurmek icin mi , UEFA da olmayan bir takimi cok basarili buldugu icin mi , super vizyon icin mi ? Ya da Turkiye gibi bi ulkeden yabancilar kacip kacip CAS ta davalar actigi icin mi ?

Sozun ozu , Turkiyeye neden gelsin ? Tek sebep para olabilir. Peki o paranin daha cogunu ayni Man.City gibi verebilecek en az 20 klup yok mu Avrupada ?

senin yazdığın daha komedi olmuş bence Messi den Ronaldo dan Kaka dan Robben den bahsetmiyoz Ronaldinho dan bahsediyoruz madem inanılmaz piyasası var avrupada neden 1 aydır 8 milyonu bastırıp alan olmadı halen ?

Ronaldinho bambaşka bir oyuncu , futbolun saha içindeki yaratıcısı onu takımda görmek Galatasaray tarihinde adından söz etmek muazzam olur

bana göre ronaldinho en iyi zamanında şu an ki messiden kat be kat iyi bir oyuncuydu.. dediğim tartışılabilir sizin gözünüzde ama esas demek istediğim böyle muhteşem bir oyuncunun Türkiye'ye gelme olasılığı kesinlikle yok.. arkadaşın biri neden 8 milyon veren olmamış diyor.. iş 8 milyonla bitmiyor ki.. alacağı maaş, şu, bu, derken, şu an alsak abartmıyorum en kötü ama en kötü 20 milyona patlar bize..

Blackburn 8 milyon euro teklif etmedi mi yıllık. Parayı seçse oraya gider, huzuru seçse Brezilya'ya döner. Bunların ikisi de bizde yok, ne Roni'si..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt