Rosicky, Ocak’ta Aslan - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rosicky, Ocak’ta Aslan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rosicky, Ocak’ta Aslan

Elmander'i yedekleyecek bir oyuncu degil. O yüzden gelmesin. Bence forvet arkasi olarak Elmander kesinlikle ilk 11'de baslamali. Cift forvetli sistemde Rosicky'e gerek yok. Genc ve yetenekli oyuncu istiyorsak, Rosicky'nin mevkisinde oynayan bir Emre Colak var zaten elimizde.

kanatları gole yakın adamlardan oluşturursak işe yarayabilir ama.

Elmander'i yedekleyecek bir oyuncu degil. O yüzden gelmesin. Bence forvet arkasi olarak Elmander kesinlikle ilk 11'de baslamali. Cift forvetli sistemde Rosicky'e gerek yok. Genc ve yetenekli oyuncu istiyorsak, Rosicky'nin mevkisinde oynayan bir Emre Colak var zaten elimizde.

Forvet arkası olarak Elmander'den çok daha verimli olur skor üretme açısından. Hele ki önünde Baros veya daha iyi bi isim varsa.

"Emre Çolak var zaten" yanlış olmuş. Büyük ihtimal CL'de 4-4-1-1 veya 4-5-1 gibi bir sistemde oynarız ve bu dizilişte 10 numara görevini Emre Çolak'a vermek skor açısından işimize yaramaz. Yeterli değil çünkü henüz.

Rosicky'i ister miyim?.. İsterim. En sevdiğim oyuncular arasındadır. EPL'de son 3 maçını seyrettim. Bugünkü maçı seyredemedim ama iyi oynamış deniyor. Liverpool maçında takımın geneli gibi o da çok etkili değildi, ama Tottenham maçını 2-0'dan çeviren isimlerden birisidir Rosicky. Uygun bir fiyata alabileceksek ve daha iyisi/gencini alamıyorsak neden olmasın.

---------------Muslera--------------

Eboue-----Ujfalusi----Semih---Olsson

----------------Melo---------------

----Engin------Selcuk-----Emre-----

---------------Miccoli--------------

--------------Elmander-------------

lig macinda degismeli olarak biri yedek kalir yabancilarin

cl'yi bayiltiriz bunla

Adam dun ortasahayi tek basina goturdu resmen 70 dakika kusursuz oynar her macta.Podolski diyenler ne mantikla podolski diyor anlamiyorum adamin bonsvervisi en az 15 onun yerine Jaja daha mantikli bence hersey var adamda hatta fazlasi var oda kivrakligi podolskiye bakarak.

topsuz oyunda hiç yok...4-5-1 oynayacaksak olur...4-4-2 de hiçbir işe yaramaz.ama ben 4-4-2 ile devam edeceğimizi düşünmüyorum

topsuz oyunda hiç yok...4-5-1 oynayacaksak olur...4-4-2 de hiçbir işe yaramaz.ama ben 4-4-2 ile devam edeceğimizi düşünmüyorum

Ligde 4-4-2'yle devam edebiliriz belki ama CL'de 4-4-2 defansif olarak sorun çıkarabilir. Ben de 4-4-2 ile devam edeceğimizi düşünmüyorum. 4-5-1 oynarız büyük ihtimal. Bu sistemde de Rosicky iyi bi oyuncu olur bence.

Rosicky gelirse Baros kesin kalmalı... solbek'e de Kadlec [ve tabiki Tom] = czech air

İleri uçta Baros arkasında Rosicky, tam bir hayal kırıklığı olur bu iki oyuncu üzerine sistem kurmak.Bunlarla uğraşılacağına önce Melo'nun bonservisi alınsın, Melo-Selçuk ikilisine eklenecek 2 kanat oyuncusu ve 1 tane de üst düzey forvet oyuncusu ile Avrupa'da başarı gelir, yeter ki güçsüz, sakatlığa müsait oyuncuların üzerine sistem kurmayalım.

İleri uçta Baros arkasında Rosicky, tam bir hayal kırıklığı olur bu iki oyuncu üzerine sistem kurmak.Bunlarla uğraşılacağına önce Melo'nun bonservisi alınsın, Melo-Selçuk ikilisine eklenecek 2 kanat oyuncusu ve 1 tane de üst düzey forvet oyuncusu ile Avrupa'da başarı gelir, yeter ki güçsüz, sakatlığa müsait oyuncuların üzerine sistem kurmayalım.

Orta sahayı kalabalık tutmazsak CL'de çok pozisyon veririz ve az pozisyon buluruz. Bu yüzden en az 3 göbek oyuncusu olmak zorunda. Melo ve Selçuk CL'de çok geçit verir. Melo'nun bonservisi tabi ki alınsın, ama CL'i düşünmek zorundayız.

Muslera

Eboue-Ujfa-Semih-Balta:)()

Melo-Selçuk

XXXX-Rosicky-XXXX

Baros

Drogba'yı alırsak Baros'un yerine rahatlıkla yazarız zaten. Kanatlar da çok önemli. Ama 4-4-2 oynarsak çok fazla geçit veririz, ayağımızda da top tutamayız.

Orta sahayı kalabalık tutmazsak CL'de çok pozisyon veririz ve az pozisyon buluruz. Bu yüzden en az 3 göbek oyuncusu olmak zorunda. Melo ve Selçuk CL'de çok geçit verir. Melo'nun bonservisi tabi ki alınsın, ama CL'i düşünmek zorundayız.

Muslera

Eboue-Ujfa-Semih-Balta:)()

Melo-Selçuk

XXXX-Rosicky-XXXX

Baros

Drogba'yı alırsak Baros'un yerine rahatlıkla yazarız zaten. Kanatlar da çok önemli. Ama 4-4-2 oynarsak çok fazla geçit veririz, ayağımızda da top tutamayız.

CL'de ayağında top tutabileceğin maçlar zaten kuralar çekilince belli olur, sen kadroyu nasıl yazarsan yaz önemli olan topu ayağında tutabilecek oyuncuların sahada var olması, örneğin yazdığın kadroda ileri uçtaki tek adam olan Baros ile topu ayağında tutmak imkansızdır, bunu son 2 yıl içinde görmemen garip.Baros güçsüz ve teknik açıdan yetersiz bir oyuncu, Baros'un top saklama,arkadaşlarını oynatma gibi özellikleri yetersiz, Baros'a bel bağlamamak gerekir.ilk geldiği sezondaki verdiği güven malesef yok şu an.Daha diri oyuncularla oynamak şart.Rosicky'nin oyun görüşü,top tekniği üst düzey, herkes böyle oyuncuları takımda görmek ister ama Baros gibi o da fiziksel açıdan yetersiz, dün muhteşem bir ilk yarı oynadı ama ikinci yarıda sahada yoktu.Üst düzey bir maç olabilir ama dünkü maçta Milan'ın orta sahası yok gibi bir şeydi.Teknik açıdan bakarsak olaya kimse istemezük diyemez Rosicky için ama önemli olan devamlılık olduğu için işler değişiyor.

CL'de ayağında top tutabileceğin maçlar zaten kuralar çekilince belli olur, sen kadroyu nasıl yazarsan yaz önemli olan topu ayağında tutabilecek oyuncuların sahada var olması, örneğin yazdığın kadroda ileri uçtaki tek adam olan Baros ile topu ayağında tutmak imkansızdır, bunu son 2 yıl içinde görmemen garip.Baros güçsüz ve teknik açıdan yetersiz bir oyuncu, Baros'un top saklama,arkadaşlarını oynatma gibi özellikleri yetersiz, Baros'a bel bağlamamak gerekir.ilk geldiği sezondaki verdiği güven malesef yok şu an.Daha diri oyuncularla oynamak şart.Rosicky'nin oyun görüşü,top tekniği üst düzey, herkes böyle oyuncuları takımda görmek ister ama Baros gibi o da fiziksel açıdan yetersiz, dün muhteşem bir ilk yarı oynadı ama ikinci yarıda sahada yoktu.Üst düzey bir maç olabilir ama dünkü maçta Milan'ın orta sahası yok gibi bir şeydi.Teknik açıdan bakarsak olaya kimse istemezük diyemez Rosicky için ama önemli olan devamlılık olduğu için işler değişiyor.

Baros'un bu dizilişteki görevi zaten skor üretmek, topu ayağında tutacak olan kalabalık orta saha bu kadroda. Tabi ki top saklayabilen bir forvet isteriz ama şu anda CL'de skor üretebilecek en iyi santrfor olarak Baros var elimizde.

Rosicky'nin dün 2. yarıda sahada görünmediği doğru. Ama 2. yarıda Arsenal'in tamamı kötü oynadı diyebiliriz, bu ona da yansıdı. Atak yoksa Rosicky yok çünkü. Arsenal çok az organize geldi 2. yarıda.

2-0'dan 5-2 biten Tottenham maçını çeviren oyunculardan birisi de Rosicky'dir. O maçın tamamında çok iyi oynadı, bir de gol attı. Bu sezon da sık sık forma şansı bulduğu için belirli bir istikrarı yakalamış durumda. Benim her zaman en çok istediğim isimlerden biri olmuştur ama bu sene ben de pek sıcak bakmıyordum sakatlıkları göz önünde bulunarak. Ve formsuzluğu... Ama bu sezon hiç sakatlanmadı ve çok verimli oynuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt