Rosicky, Ocak’ta Aslan - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rosicky, Ocak’ta Aslan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rosicky, Ocak’ta Aslan

Rosicky'i alıp kanat oynatmak saçmalık olur bence. Madem sol açık alacağız orjinal sol açık alalım o zaman ne gerek var.

Arsenal'de sol açıkta epey oynamışlığı var, Terim'in bu diziliş işledikçe pek bozmaya niyetleneceğini düşünmüyorum. Ama haklısın, zaten bana kalırsa yabancı kontenjanını sol açıktan ziyade sağ açıkta kullanmamız lazım. Sol açığa alınırsa Olcan da götürür, Engin, E.Çolak da cabası; ancak sağ tarafta Kazım'ın yetersiz kaldığı, yerine alınabilecek kaliteli yerli oyuncu da olmadığı ortada.

Rosicky'i alıp kanat oynatmak saçmalık olur bence. Madem sol açık alacağız orjinal sol açık alalım o zaman ne gerek var.

Doğru söylüyorsun ama belki de Fatih Hoca eski zamanlardaki gibi kanattan akma işini tamamen bek oyuncularına bırakmayı düşünüyor olabilir.Yani orta sahayı Selçuk-Melo-Engin-Rosicky olarak kurup bekleri sürekli ileri geri hareket halinde oynatmak istiyor olabilir.Ki bence bu mantıklı da olur ama Hakan Balta'yla olmaz tabi o iş.

Arsenal'de sol açıkta epey oynamışlığı var, Terim'in bu diziliş işledikçe pek bozmaya niyetleneceğini düşünmüyorum. Ama haklısın, zaten bana kalırsa yabancı kontenjanını sol açıktan ziyade sağ açıkta kullanmamız lazım. Sol açığa alınırsa Olcan da götürür, Engin, E.Çolak da cabası; ancak sağ tarafta Kazım'ın yetersiz kaldığı, yerine alınabilecek kaliteli yerli oyuncu da olmadığı ortada.

Aynen takımın en zayıf halkası sağ açık gibi gözüküyor şu an. Kazım kanat oyuncusu falan değil ne hızı var ne adam geçebiliyor. Oynayacaksa forvet veya 2. forvet oynasın. Aslında Yekta iş yapardı bence sağ tarafta. Pas alışverişi falan iyi gayet.

Doğru söylüyorsun ama belki de Fatih Hoca eski zamanlardaki gibi kanattan akma işini tamamen bek oyuncularına bırakmayı düşünüyor olabilir.Yani orta sahayı Selçuk-Melo-Engin-Rosicky olarak kurup bekleri sürekli ileri geri hareket halinde oynatmak istiyor olabilir.Ki bence bu mantıklı da olur ama Hakan Balta'yla olmaz tabi o iş.

Şu lanet sınırlama olmasa Taiwo mükemmel olurdu ama şu aşamada imkansız. Öyle ileri geri oynayabilecek bi yerli bek de yok yani Hasan Ali'yi falan geçelim küçük takım futbolcuları.

Rosicky gelirse mükemmel olur bence. Sakatlık problemi yaşamazsa (ki bu sezon herhangi bir problemi olmadı) hem temposu yüksek hemde müthiş tekniğiyle kanatta bile iş yapar. Yada tek forvete dön, koy forvet arkasına takır takır attırsın golleri..

Şu anki şartlarda öyle aman aman Keita tarzı bir kanat alamayacağımıza göre Rosicky çok mantıklı olur. Sağlam gelirse de 3 sene ligin tozunu attırır.. Koy sağa da Mertan ı miss.. Ben olsam 11 için başka transfer yapmam.

Reyese ölüp bitip de bu adamı istememek saçmalık bence.. Oynarsa takıma level atlatır CL seviyesine çıkarır.. Oynamazsa ? Bence risk almaya değer..

Adam su an Milan'i eziyor . 40 kere soyledik yasa basa bakmayin , bu camiaya altin yillarini 30 yasindaki bir adam yasatti diye . Ama size kalsa 19 yasindaki tavuk g.tu sacli apaci El Arabi gelsin daha iyi .

Bu yaz transfer etsek ; takim 3 gomlek seviye atlar, net . Aradigimiz offansif lider olup ; 2000'li yillarda yakaladigimiz Hagi-Popescu Rumen ustadlar birligi tadini Rosicky-Ujfa ile Checz Rep. bayragi altinda yakalayabiliriz :ka21:

İlk yarı iyi oynadı sadece. İkinci yarı dili dışarda eli belinde. Çabuk yoruluyor. Biz yeni yapılanmaya ve gençleşmeye çalışıyoruz. Riera'da varken Rosicky bizim belimizi, bel fıtığı yapar. Gerek yok.

Adam Epl temposunda oynuyor , su anda da Cl'de Milan'a karsi oynuyor . Hagi de 50 dk oynardi , OYNARDİ . Genc oyuncu da alinsin ama bu tarz ustadlar da SART .

Rosicky yerine Podolski alınsın çok daha makbul olur. Rosicky'nin yapacağı katkının %50 daha fazlasını yapar.

ben kanat istedigim icin istememiştim ama hakket işe yarayacak durumdaymış son haliyle. ama sık sakatlık sorunu yaşıyor.

Elmander'i yedekleyecek bir oyuncu degil. O yüzden gelmesin. Bence forvet arkasi olarak Elmander kesinlikle ilk 11'de baslamali. Cift forvetli sistemde Rosicky'e gerek yok. Genc ve yetenekli oyuncu istiyorsak, Rosicky'nin mevkisinde oynayan bir Emre Colak var zaten elimizde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt