Rubén Neves, Al Hilal'da | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rubén Neves, Al Hilal'da

1687111431255.png

Al Hilal, 26 yaşındaki Rubén Neves'in transferi için Wolves ile 55 milyon euro karşılığında anlaştı. (Fabrizio Romano)

Maasi aciklanmadi ama haberlerde Wolves'taki senelik kazancinin 10 mislini alacakmis bu da 50 milyon euro senelik para ediyormus asagi yukari.

23-06-2023:
Al-Hilal, Ruben Neves'i kadrosuna kattığını açıkladı!

Bonservis bedeli: 55 milyon euro
Senelik ücreti de 25 milyon euro.

Bu artık sebepsiz zenginleşme gibi bir şey oldu.

Futbolla en ufak alakası olmayan bir ülkeye turist çekmek için ederinin 5-10 katı hatta bazı durumlarda 20 katı parayı veriyorlar. Taraftar kültürü yok, maç izleme kültürü yok, stadyumlarında ambiyans diye bir şey yok, futbol oynanacak ortam da yok. 35 derece sıcaklıkta neyin futbolu? Bunların önümüzdeki 50 yıl için olacağını gösteren bir emare de yok. Yani futbol olmayan yerde, futbol adı altında birileri zenginleşecek, özellikle bizim seviyemizde kulüplerin etkin olmaya çalıştığı piyasada saçmasapan bir enflasyon yapıp herkesi zarara uğratacaklar. Hatta belki Real Madrid bile yarın diyecek ki adamlar durduk yerde benim oyuncularıma 10 katı ücret vaat edip aklını çelmeye çalışıyorlar. Oyuncu gitmek istemese bile ben neden bu paralara oynuyorum diye soruyor diyecekler. Anca o zaman Fifa uyanacak bir şeylere, o da uyanırsa tabii çok da umudum yok aslında. Bu kadar parayı oyunculara harcayan yapı Fifa'yı da Uefa'yı da cebinden çıkarır.

Yani kısaca konu futbol değil aslında. Bir hiç uğruna, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir şey için bütün piyasayı p.ç ediyorlar. Kimse de kılını kıpırdatamıyor.

Anasını satayım yine Araplar, yine zarar.

Üst Alt