Rusya 2018 Dünya Kupası Takip Başlığı - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Turnuvadan elenen ve maçları biten 4 takımı kısaca değerlendirelim;

S.Arabistan: Pek bir şey beklemiyordum ama ilk maçta beklenenden de kötüydüler. Son iki maçta ise çok daha iyiydiler. Sonucunu da son saniye golüyle alıp en azından bir moralle evlerine dönecekler.

Mısır: Salah'ın final maçında sakatlanması çok bozdu onları. Uruguay maçında defansif anlamda fena olmayan maç çıkardılar ama kontraya hiç etkili çıkamadılar. Üstüne son dakikalarda yenen gol çok sarstı. Rusya maçında dengede giden bir maçta kendi kalesine atılan gol ve bir anda dağılıp 3-0 olması ile elenmeleri kesinleşti. Son maçta "bitse de gitsek" havasındaydılar zaten. Beklenenin çok altında kaldılar.

İran: Grupta ben Portekiz'i zorlayacak takım olarak Fas'ı görürken ilk maçta atılan son saniye golü her şeyi değiştirdi. İspanya maçında müthiş savunmaya rağmen şanssız gol onları sarstı. Son maçta ise savunma yine iyiydi, son dakikada kazanacak ve lider bile olabilecek pozisyonu buldular ama atamadılar. Yine de İran için müthiş bir turnuva oldu. Renk kattılar kupaya.

Fas: Kadrosuyla ve oynadığı oyunla ben Portekiz'i geçeceklerini düşünmüştüm. Bunu da 3 maçta da gösterdiler. Ancak özellikle forvet konusunda defans ve orta saha kadar şanslı kadar değillerdi. Yine de oyun olarak takdir kazandılar. Hakimi,Harit gibi büyük yıldız olma adayları var. İlerleyen yıllarda doğru kullanırlarsa çok daha iyi duruma gelirler.

Bizi Dünya şampiyonluğundan eden bu haini bir kez daha saygıyla analım !

bu adamın suçu yok. Onu en kritik maçlardan önce getiren TFF'nin suçu var. Bana göre 4 maçı geçici biri götürmeliydi.

Luce'yi ben hala beğeniyorum. Bugün izlediğimiz Fas ve İran'da Portekizli ve Fransız hocalar var. İlla yerli biri olacak kafasından değilim ben.

Arttıyorum; Çare yabancı hoca. Bizim artık geçici,duygu ile oynayan takımdan çıkmamız lazım. En iyi zamanımızda bile duran top golleri yiyen,savunmasında saçma hatalar yapan bir ülkeyiz. Luce gibi savunma işinin ustası biri şart.

Hiddink gibi hocayı erkenden yedik mesela. Adam Belçika gibi takımı geçmişti, üstelik ülke 3 Temmuz skandalı ile çalkalanırken.

bu adamın suçu yok. Onu en kritik maçlardan önce getiren TFF'nin suçu var. Bana göre 4 maçı geçici biri götürmeliydi.

Luce'yi ben hala beğeniyorum. Bugün izlediğimiz Fas ve İran'da Portekizli ve Fransız hocalar var. İlla yerli biri olacak kafasından değilim ben.

Arttıyorum; Çare yabancı hoca. Bizim artık geçici,duygu ile oynayan takımdan çıkmamız lazım. En iyi zamanımızda bile duran top golleri yiyen,savunmasında saçma hatalar yapan bir ülkeyiz. Luce gibi savunma işinin ustası biri şart.

Hiddink gibi hocayı erkenden yedik mesela. Adam Belçika gibi takımı geçmişti, üstelik ülke 3 Temmuz skandalı ile çalkalanırken.

Df7PU9wX4AAqhqe.jpg:large

Katılsaydık şampiyonduk

Bu işin şakası tabi.Yalnız söylemleriyle ciddi bir hater kitlesi yaptı kendine,böyle devam ederse en ufak başarısızlıkta paketlenecektir

Galatasaray ve Bjk lilerin kendisine geçmişten kalan başarılarından dolayı olan saygılarını da sıfıra indirdi desek yeridir

Df7PU9wX4AAqhqe.jpg:large

Katılsaydık şampiyonduk

Bu işin şakası tabi.Yalnız söylemleriyle ciddi bir hater kitlesi yaptı kendine,böyle devam ederse en ufak başarısızlıkta paketlenecektir

Galatasaray ve Bjk lilerin kendisine geçmişten kalan başarılarından dolayı olan saygılarını da sıfıra indirdi desek yeridir

Söylemleri bencede yanlış ama Luce gibi bir isim şart bu ülkeye. İzlanda ve Ukrayna'dan 4 maçta 9 gol yedik. Bu sayı çok fazla. Bugün İran'ın bile bu kadar disiplinli savunmayla bir şeyler yapabildiği yerde biz yapamıyoruz. Sebebi de savunma problemi.

Luce yerine Herve Renard da gelebilir sorun değil. Aykut Kocaman bile sanıldığının aksine savunma oynatan biri değil. Topa sahip olmak isteyen biri. Temposuz ve yana,geriye çok oynadığı için savunma futbolu gibi geliyor.

Madem federasyonda para bol. Fas'tan Renard'ı kopart. Zor değil. Zambiya gibi ülkeyi bile Afrika şampiyonu yaptı adam.

Oynanan rakipler yanıltıyor olabilir tabi ama sahada duruşları, oyun planları, oyuncuların tek tek özellikleri ve hocaların tercih cesaretleri düşünülünce İngiltere ve Belçika bu turnuvayı almalılar.

Üst Alt