Rusya 2018 Dünya Kupası Takip Başlığı - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dostum ben bu dediklerine karşı değilim zaten

Alman medyası tek suçluyu Mesut gibi lanse etmek istiyor,düşmanca yaklaştı

Eğer bu kadar zorlarına gittiyse takımdan göndereceklerdi problem burada,ee göndermedin o zaman destek çıkacaksın bu kadar basit

Bak Hırvatistan Kalinic gibi adamı turnuva devam ederken gönderdi ihtiyaç duyarım felan diye kıvırmadı hiç

Bence de mutlak suretle Mesut ve Ilkay kadroya alinmamaliydi

Bu yuzden DFB ve Löw falan bir sey diyemez

Zaten Almanlar gruptan cikip elense yine bunlar konusulmazdi

Orada ikiyuzlulukten kolayca bahsedilebilir

Hele ki Uli Hoenessin araya girip aciklama falan yapmasi densizlik

Dostum ben bu dediklerine karşı değilim zaten

Alman medyası tek suçluyu Mesut gibi lanse etmek istiyor,düşmanca yaklaştı

Eğer bu kadar zorlarına gittiyse takımdan göndereceklerdi problem burada,ee göndermedin o zaman destek çıkacaksın bu kadar basit

Bak Hırvatistan Kalinic gibi adamı turnuva devam ederken gönderdi ihtiyaç duyarım felan diye kıvırmadı hiç
Bu tam olarak doğru değil.
Medya ve taraftar daha resim sızar sızmaz açıklama talep ettiler.
İlkay kısa bir süre sonra açıklama yaptı ve ona olan tepkiler bayağa azaldı ama Mesut açıklama yapmadı.
Bu yüzden ve Federasyonun krizi yönetememesi yüzünden bu iş bumerang gibi büyüdü.

Almanlar ırkçı konusuna gelince ne yanlış ne de doğru, bugün hemen hemen her ülkede olduğu gibi Almanya'da da var tabiiki.

O gun de basliga yazmistim ama kilidi vurdular dikkatlerden kacti

Dogru soru "Mesut'un yaptigi OK midir?" "Almanlar irkci midir?" degildi

Dogru soru "RTE disinda herhangi bir gecmis baskanla resim cekilse ne olurdu?" idir

Ya da Boateng gidip Gana başkanıyla fotoğraf çekilse tepki olur muydu yine?

Rte fotoğraf konusunun ırkçılıkla alakası yok. Nefret edilen bir liderle, düşman olarak görülen bir adamla fotoğraf çekilip "cumhurbaşkanım" diyorsun. Hangi ülke olsa bu tepkiler olurdu, biz de dahil.

Bu olayın turnuva sonrası "takım kötü oynadı ama sadece göçmenlere yükleniliyor ırkçılık yapılıyor" diye lanse edilmesini de anlayamayacağım. Olay çok farklıydı çünkü..

Bu tam olarak doğru değil.
Medya ve taraftar daha resim sızar sızmaz açıklama talep ettiler.
İlkay kısa bir süre sonra açıklama yaptı ve ona olan tepkiler bayağa azaldı ama Mesut açıklama yapmadı.
Bu yüzden ve Federasyonun krizi yönetememesi yüzünden bu iş bumerang gibi büyüdü.

Yine de ıslıklandı ama İlkay

Bu olayın turnuva sonrası "takım kötü oynadı ama sadece göçmenlere yükleniliyor ırkçılık yapılıyor" diye lanse edilmesini de anlayamayacağım. Olay çok farklıydı çünkü..

Mesut'un PR danismani kimse isini biliyor

Tam da 21. yuzyil globalizm ve liberalizm degerlerine oynayacak sekilde bir anlati yarattilar

Dusunmeyen guruhlar ve isine gelenler de tabii ki yalayip yuttu

ASpor ozel irkcilik yayini falan yapti 4 saat bunu tartistilar

Başarısızlığı bir oyuncuya yıkmak doğru değil

M.Doğan'ın açıklamaları bu yüzden değerli
Burada araya girmem lazim. Perfomans olayinda Mesut'dan ziyade Boateng sey edildi, Kroos sey edildi, Werner zaten havada parcalandi.

Mesutun olayi ise, Oynadigin ülkeye küfürler eden, hakaret eden Adamin yanina gecip pos etmen. Bokunu cikardilar mi? Cikardilar hatta ihsal oldular, yine de mesela Sinerji felan filan burada.

@Aydın Aslan 'a kesinlikle katılıyorum. Kolektif anlamda battı Almanya. Tek oyuncu değil.

Alman milli takımı ayrıca uzun süredir düşüşte. Malumun ilanı olacaktı zaten Özil'le alakası yok.

Boateng hep sakat, sol bekleri leş, orta sahada khedira ve sağ kanatta müller kazmaları takım kötü olunca zaten kısıtlı yetenekleriyle de olumsuz anda hemen göze çarpıyorlar. Forveti bizim 2 sene önce süper lig'de oynayan Gomez.

Kroos ve Reus dışında pek top oynayan yoktu cidden. Kadro kaliteleri düşük, dünya kupasını falan almaları mucize olur şu kadro bir turnuva daha oynasa en fazla çeyrek finali görür o da kuraya bağlı. İspanya milli takımı da mesela kaç zamandır leş ama onlarda işi hocaya yıkıp sıyrılmaya çalışıyor. bu iki ülkenin topçularıda epey havalıydı ve ciddiyetten uzak hocalarla iyice batırdılar.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

@Aydın Aslan 'a kesinlikle katılıyorum. Kolektif anlamda battı Almanya. Tek oyuncu değil.

Alman milli takımı ayrıca uzun süredir düşüşte. Malumun ilanı olacaktı zaten Özil'le alakası yok.

Boateng hep sakat, sol bekleri leş, orta sahada khedira ve sağ kanatta müller kazmaları takım kötü olunca zaten kısıtlı yetenekleriyle de olumsuz anda hemen göze çarpıyorlar. Forveti bizim 2 sene önce süper lig'de oynayan Gomez.

Kroos ve Reus dışında pek top oynayan yoktu cidden. Kadro kaliteleri düşük, dünya kupasını falan almaları mucize olur şu kadro bir turnuva daha oynasa en fazla çeyrek finali görür o da kuraya bağlı. İspanya milli takımı da mesela kaç zamandır leş ama onlarda işi hocaya yıkıp sıyrılmaya çalışıyor. bu iki ülkenin topçularıda epey havalıydı ve ciddiyetten uzak hocalarla iyice batırdılar.

İyide Almanya'nın kötü futbolunu Mesut'a bağlamadı ki kimse. Sinerji açısından suçlayan vardır yoksa performans olarak bütün takım eleştiriliyor. Kroos da İsveç maçındaki golünden önce en çok eleştiri alan isimlerden biriydi. Mesut göçmen diye turnuvanın günah keçisi ilan edildi gibi bir durum yok. Mesut'un neden tepki gördüğü ortada. Hayır benim mi bilmediğim şeyler var anlamadım ki?

İyide Almanya'nın kötü futbolunu Mesut'a bağlamadı ki kimse. Sinerji açısından suçlayan vardır yoksa performans olarak bütün takım eleştiriliyor. Kroos da İsveç maçındaki golünden önce en çok eleştiri alan isimlerden biriydi. Mesut göçmen diye turnuvanın günah keçisi ilan edildi gibi bir durum yok. Mesut'un neden tepki gördüğü ortada. Hayır benim mi bilmediğim şeyler var anlamadım ki?

Bal gibi de eleştiriyorlar ya. Ayrıca Almanya gibi çok disiplinli bir takım bir fotoğraftan etkilenmez. Bu da hikayedir. %1 etkisi vardır belki , daha fazlası olamaz. Özil okadar çok eleştirildi ki diğerleri aradan sıyrıldı.

Bal gibi de eleştiriyorlar ya. Ayrıca Almanya gibi çok disiplinli bir takım bir fotoğraftan etkilenmez. Bu da hikayedir. %1 etkisi vardır belki , daha fazlası olamaz. Özil okadar çok eleştirildi ki diğerleri aradan sıyrıldı.

Şimdi sinerjiyi bozdu diye turnuva da o fotoğrafa bağlandı ve eleştiriyi anlamsızca abarttılar mı yani? Bal gibi eleştiriden kastın bu mu?

Performans açısından diğerlerinden daha fazla eleştirilme durumu var mı?

Şimdi sinerjiyi bozdu diye turnuva da o fotoğrafa bağlandı ve eleştiriyi anlamsızca abarttılar mı yani? Bal gibi eleştiriden kastın bu mu?

Performans açısından diğerlerinden daha fazla eleştirilme durumu var mı?
Ciddi bir baskı var. Vofafone bile reklam sözleşmesini sonlandırdı Özil'le. Sürekli gündemde yani. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz hocam.

Ayrıca Özil'in sosyal medya paylaşımları resmen adam kudurtmaya yönelik. Bu tamamen şahsi fikrim.

Almanya'da aşırı sağcı kesim sürekli bunu gündemde tutmaya çalışıyor, sosyal demokratların sesi biraz bastırıldı bu anlamda.

Aklı başında adamlar tabi herkesin düşük performans gösterdiği konusunda hemfikir, Transfermarkt'taki yorumlara dayanarak söyleyebilirim.

Ciddi bir baskı var. Vofafone bile reklam sözleşmesini sonlandırdı Özil'le. Sürekli gündemde yani. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz hocam.

Ayrıca Özil'in sosyal medya paylaşımları resmen adam kudurtmaya yönelik. Bu tamamen şahsi fikrim.

Almanya'da aşırı sağcı kesim sürekli bunu gündemde tutmaya çalışıyor, sosyal demokratların sesi biraz bastırıldı bu anlamda.

Aklı başında adamlar tabi herkesin düşük performans gösterdiği konusunda hemfikir, Transfermarkt'taki yorumlara dayanarak söyleyebilirim.

Şahsen o fotoğraf kaynaklı tepkileri normal karşılıyorum. Ama o olay yüzünden Mesut'un turnuva sonrası günah keçisi ilan edilmesi yanlış tabii ki. He bu yanlış ama ırkçılık mı? Bence alakası yok..

Performans olarak sadece Mesut'a yüklenenleri ise ciddiye almaya gerek yok zaten. Böyle bir çoğunluk olduğunu da sanmıyorum..

Irkcilik olduguna ben de katilmiyorum acikcasi. Irkcilik olsa niye sadece Mesut'a yönelik tepkiler olsun, takimin tamami yabanci oyuncularla dolu.

Türk'ü var, Gana'lisi var, Polonya'lisi var, Ispanyol'u var, Tunus'lusu var. Yani var da var.

Sorun tamamen RTE ye olan nefret daha dogrusu onun yillardir dis politika da ektigi kin tohumlarinin sonuclari. O fotograf olmasa, Mesut'a bu kadar yüklenilmezdi bu apacik ortada yani. Olay büyüdükce büyüdü önüne gecilmedigi icin, Mesut aciklama yapmadikca da insanlarin kafasindaki soru isaretleri bir türlü giderilmedi.

Bana göre de o fotograf hareketi cok yanlis ve gelen tepkilerin abartildigini düsünsem de baslarda normal karsiladim fotografa tepki verenleri, biraz akli olan ve son yillarda yasadigi ülkenin (Almanya) politik tavirlarini ve RTE ile yasanan sorunlarini bilmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir. Iste maalesef Mesut akilli birisi degil. Ama Mesut'a bu kadar yüklenilmesi de her acidan yanlis, adami resmen günah kecisi ilan ettiler.

Hadi bunu sirf taraftarlar yapsa salla gitsin falan dersin her türlü de ama ülkenin futbol otoriterleri ve politikacilari bile buna ayak uydurdu ve bütünleserek Mesut'un üstüne cöktüler.

Ayrica ismi gecmis Hoeness'i ciddiye almayin fazla, adam Almanya'nin Aziz Yildirim'i gibi birsey. Onun da sütten cikmis ak kasik olmadigini herkes cok ama cok iyi biliyor. Serefsizin teki.

Adamlar turnuvadaki basarisizligin nedenlerini arastiracagina ve özelestiri yapacagina kolaya kactilar tüm yükü tek bir adamin üstüne attilar.

Neden? Cünkü bu islerine geldi o kadar basit. Hazir Mesut haftalarca gündemdeyken bir de biz faydalanalim bundan dediler.

Milli takimi birakmakla en iyisini yapti Mesut ama "Kazaninca Alman, kaybedince türk" aciklamasi yersizdi bence.

Üst Alt