Şamp. Ligi B Grubu | Beşiktaş 1 - 2 CSKA Moskova | 8 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şamp. Ligi B Grubu | Beşiktaş 1 - 2 CSKA Moskova | 8 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: Şamp. Ligi B Grubu | Beşiktaş 1 - 2 CSKA Moskova | 8 Aralık | Maç Sonucu

7 puan alıpda uefayada kalamadılar işin ilginç yanı.

Birde denizli kesinlikle devre arası transfer istemiyorum ancak sezon sonu performansından memnun olmadığımız oyunculardan tabata olsun delgoda olsun isim farketmez yollarımızı ayırcağız,taktik çizgimiz bellidir böyle devam edecek yolumuza bakacağız diye beyenat verdi.

Valla bizim ligdeki bu sarhoş gidişatımız ile fenerinde tepetaklak oluşundan beşiktaş faydalanıp şampiyon olacak gibime geliyor.Şu denizli ne ballı ya geçen sezon kovulacakken şampiyon oldu bu sezonda öyle olacak gibi.

Ernst ne adamdır ya ulan her maç imreniyorum!

Rüştü'nün topu kaptırdığı pozisyonda sahaya bir top daha attılar ya, ben utandım orda.Yemişim böyle büyüklüğü, böyle büyük takım mı olur?

Rüştü'nün topu kaptırdığı pozisyonda sahaya bir top daha attılar ya, ben utandım orda.Yemişim böyle büyüklüğü, böyle büyük takım mı olur?

O topla Rüştüyü vurmaktı amaç senin gibi kalecinin ..... orada top mu kaptırılır :D :D şaka şaka :D

Beşiktasın tarihinde 3. olup uefaya gitmişligi varmı gruptan cıkmayı gectimde gercekten bilmiyorum:D

M.Denizli'nin kahin gibi konuşmasına hayranım.Medyum olsa daha iyi olurmuş.Ayrıca şu kadromuzla star da GS mizi izleyemiyoruz ya ona yanıyom.Önceden star da GS miz sembol olmuştu.Nerde o günler,o zaferler,artık bu sene olalım şu cl liginde

Yazık... Çok yazık hemde.

Türkiye kupası , Şampiyonluk kupası.

Hakkını verseydiniz bari be :eek:

puhahaha Yeterrrr yıldırım demirören yeterrrr.artık başlarlar yine:D

Wolfsburg deplasmanında alınan bir puanın, Manchester United deplasmanında alınan üç puanın meğerse hiç önemi yokmuş. Mutlaka kazanılması gereken, belki de Beşiktaş adına son yılların en hedef karşılaşmasında Beşiktaş kendi sahasında CSKA Moskova'ya 2-1 mağlup oldu. Oynanan futbola baktığımda, mücadeleye baktığımda, tribünlerin maça yaklaşımına baktığımda malesef Beşiktaş adına hatta Türk futbolu adına çok üzüldüğümü söyleyebilirim. Benim Mustafa Denizli hakkında söylemlerimi doğrulayan bir maç oldu. Bir takım Şampiyonlar Ligi'nde kendi sahasında sıfır çekiyorsa böyle elenmeye mahkumdur. Yani CSKA Moskova'yı kendi sahanda yenemeyip, ligde şampiyonluğu hedef göstermek benim asla kabullenemediğim bir düşünce yapısıdır. Beşiktaş bu maçı kazansa bile deplasmanda Manchester United, Wolsfburg'u yendiği için elenmiş olacaktı ama Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle ve yedi puanla veda etmenin önemi çok büyüktü. En azından Avrupa'ya önemli bir mesaj verilmiş olacaktı. Bu arada İlker Yasin ve Rıdvan Dilmen ikilisine pek girmemek lazım ama yazmadan olmaz. İlker Yasin'i zaten biliyoruz, onun hakkında pek fazla konuşmaya gerek yok ama Rıdvan Dilmen giderek tarafsız görünen çizgisini bozuyor. Maç boyunca sanki Beşiktaş'la alay etti. Beşiktaş zaten sahada yok, gol atmak için boş çabalar içerisindeydi ama Rıdvan Dilmen'de sanki bu durumda dalga geçer gibiydi. Şu maçı Fenerbahçe oynamış olsaydı çok farklı bir Rıdvan Dilmen izleyebilirdik.

Beşiktaş bu sezon oynadığı maçlarda olabildiğince defansif bir kadroyla sahaya çıkıyor ve bir gol atıp öne geçince bu skoru korumasını iyi biliyor. Çünkü kaliteli defans oyuncularının yanında orta sahasında hatta hücum oynuyor gözüken kanat adamlarında bile inanılmaz bir defansif güç var. Bu sisteme baktığımızda sadece santrafor ve onun arkasında oynayan futbolcunun asıl işinin hücum olduğunu görüyoruz. Mesela Beşiktaş'ın bugün sahaya çıkan 11'ine baktığımızda sadece Bobo ve Tello'nun asıl işinin hücum olduğunu görüyoruz. Beşiktaş, Tello'yu transfer ederken aslında bir sol bek olarak bu transferi gerçekleştirdiğini düşünüce durum daha da vahim bir hal alıyor ama Ertuğrul Sağlam döneminden bu yana Tello'yu sol bek oynarken göremedim. Beşiktaş'ın Avrupa Ligi'ne kalabilmesi için bu maçtan mutlaka galip ayrılması gerekiyordu, hatta gol yemesi durumunda iki farklı galip gelmesi gerekiyordu. Ama Mustafa Denizli çıkardığı 11 ile yine bir tane atarım üstüne bir güzel yatarım felsefesini sahaya yansıttı. Bunu Türkiye'de bir ölçüde başarabilirsiniz ama hücum gücü yüksek takımlar karşısında {Galatasaray, CSKA Moskova, Wolfsburg gibi} bu ters etki yapabilir.

Beşiktaş'ın bu sezon gol bölgesinde sıkıntı çektiğini görüyoruz ve zaten hücumcu oyunculardan kurulmayan takımda hücum oynayan 1-2 futbolcunun da formsuz olduğunu görüyoruz. Bu sebeple Beşiktaş oynadığı bütün maçlarda gol sorunu yaşıyor ve bizlere kısır maçlar izletiyor. Hatta bol pozisyon buldukları maçlarda bile gol atmayı başaramıyorlar. Böyle bir takımda 1-0 geriye düştükten sonra {özellikle CSKA Moskova gibi sert bir takıma karşı} geri dönüşü yapamıyor. Mustafa Denizli'de bu maçta gereken ilk 11'i çıkarmadığı gibi taktik ve oyuncu değişikliklerini yapamayınca Beşiktaş bütün maç ellerinin arasından giden Avrupa Ligi'ne baktı durdu. CSKA Moskova maçına yönelik aklımda kalacak tek olay Krasic'in İbrahim Üzülmez'in olduğu kanatta maden işlemesi ve İbrahim Toraman'ın ne yapmaya çalıştığını çözmek olacak.

Maçtan gözüme çarpan notlara gelirsek:

* Tello'nun maçın başında vuruşu gol olsaydı Mustafa Denizli'nin kafasında kurmuş olduğu taktik işe yarayabilir ve Beşiktaş bu maçı kazanabilirdi ama futbolda bu olsaydı, şu olsaydı gibi kavramlara malesef yer yok.

* Rüştü çok kötü bir maç çıkardı. Yenen gollerde falan hatası olduğunu düşünmüyorum ama hareketleriyle inanılmaz şekilde güvensiz bir görüntü çizdi ve bizim Leo Franco misali topla oynaması gerçekten bir faciaydı.

* Mustafa Denizli bu maçta 68. dakikada yaptığı Nihat değişikliğine kadar oyuncu değiştirmemesi ile zaten maça ne kadar erken havlu attığını gösterdi. Mustafa Denizli gibi bir teknik adama çıkardığı bu 11 ve defansif ötesi defans futbolu hiç yakışmıyor. Bu durumdan hatta ligde 8'de 8 serisinden bile çoğu Beşiktaş taraftarının mutlu olmadığını düşünüyorum. Çünkü iyi futboldan söz etmemiz imkansız.

* Günümüz futbolunda hala tam adam markajının yeri var mı bilmiyorum. İbrahim Toraman bütün maç boyunca Dzagoev'in ensesinde gezdi ve hatta onu oyundan düşürdü ama takımını sahada kaleciyi saymazsak 9 kişi oynattı. CSKA Moskova'da bu durumu fırsat bilip yaptığı hızlı ataklarla güçlü dediğimiz Beşiktaş savunmasını oldukça yıprattılar.

* Bu maçta gördüğüm artık Beşiktaş'ın mutlaka bir santrafor transferi yapması gerektiğidir. Nobre'yi zaten saymıyorum ama Bobo'nun da artık bittiğini görüyorum. Tabi Bobo'yu bu hale getiren malesef Mustafa Denizli ama bu ayrı bir yazı konusu.

* Fink - Uğur İnceman oyuncu değişikliğini anlayan biri varsa lütfen bana açıklasın.

* Son olarak Beşiktaş sanki bugün normal bir lig maçı oynarmış gibi mücadele gösterdi ve maçı kazanmak adına hırs, mücadele, istek yoktu. Normal bir Beşiktaş'ın ikinci yarıda o 3 golü bulmak adına elinden geleni yapması gerekiyordu. Ama bu sistemde bunu ne kadar başarabilecekleri de soru işareti.

Her beşiktaş maçından sonra düşündüğüm şeyler:

- İsterse 5 yıl üst üste şampiyon yapsın iyiki 1980 model bir hocamız yok.

-Keşke Ernst ve Ferrari bizde olsa.

-İbrahim Üzülmez'den futbolcu İbrahim Kaş'dan sağ bek olur mu?

Her beşiktaş maçından sonra düşündüğüm şeyler:

- İsterse 5 yıl üst üste şampiyon yapsın iyiki 1980 model bir hocamız yok.

-Keşke Ernst ve Ferrari bizde olsa.

Ek yaparsak 35 yaşında olan İbrahim Üzülmez'in arkasında müthiş bir geleceği olan İsmail Köybaşı'nı yedek bırakmak ne kadar sağlıklı bir karardır.

Üzülmez iyi oynuyor yine de..

O değil 11 kişilik kadroda Sivok 1,Ferrari 2, Kaş 3, Toraman 4. Tam dört tane stoper kökenli oyuncu var.. Nasıl bi sistem , nasıl bi kadro. Kimin nerede oynadığı belli değil..

Günün iyileri M.Fink , Ferrari ve biraz da Bobo.

Ernst çok kötüydü. Çoğu topu ezdi , kaybetti.

Ernst'i ve Ferrari'yi çok çok çok çok çok çok çok çok çok abartıyorsunuz. Ernst deyim yerindeyse "kazma" olarak nitelendirilen futbolculardan, çünkü azıcık yeteneği varsa, bunu sahaya 10 pozisyondan 2'sinde yansıtabiliyor. Bence kesinlikle işe yaramaz bir oyuncu. Kaliteli takımlara karşı sahada yok. Ferrari ise -bizde olsa- kesinlikle fark yaratamayacak bir adam. İkisinide gerçekten hiç ama hiç beğenmiyorum. Beşiktaş'ta beğendiğim 2 adam var, birtanesi Köybaşı, diğeride Tabata. (Ancak Tabata sadece yetenekli, takım durduğu zaman maçı çevirebileceğine pek inanasım gelmiyor şu an...) Diğer, Bobo, Ekrem vs.. bunlar futbolcu mu ? Lütfen.... Lütfen...........................................................

Denizli'ye gelince, Denizli'nin nasıl bir hoca olduğunu hepimiz biliyoruz zaten... :eek:

İbrahim Üzülmez bu maçta yokları oynamıştır ve Beşiktaş'ın mağlubiyetinde bir numaralı etken oldu. Çünkü onun kanatı resmen yalama oldu ve oradan gelen pozisyon buldu. Güçlü ve hızlı CSKA'lı oyuncular karşısında Üzülmez resmen sıfırdı.

ee jimnastikçiler, Manchester'ın yedek takımını şansa bir golle yenmeye benzemez bu işler. Öyle 1 puan bile vermezler adama.. evlerinde bir puan bile alamadı adamlar ya cidden skandal.. Gene rezil ettiler Türkiye'yi.. Doping moping muhabbetine de gelmesinler UEFA'ya.. UEFA bile çok bunlara..

hadi bakim kargalar avrupa sizin neyinize

Yahu dün maçı izlerken bir kez daha gördüm ki gençlere şans vermek size hiçbirşey kaybettirmiyor.Aksine kazanıyorsunuz.Geleceğinizi kazanıyorsunuz.Necid 20 Krasic 24 Schennikov 18 Dzagoev 19 Mamaev 21 Akinfeev 23 yaşında.Aklıma geliyor biz neden bizimkilere şans vermiyoruz diye.Neden bir Uefa maçında gençlerimizi oynatmıyoruz neden buna cesaret edemiyoruz?Denizli neden Batuhan'a güvenmez de ölmüş Bobo ile Nihat'a şans verir?Gerçekten üzülüyorum bizim genç futbolcularımız için.Neyse...Maça dönersek Beşiktaş kazanması gereken bir maçta neden kapanır ki bu kadar?İlk yarı top CSKA'da iken Beşiktaş'ın en ilerideki futbolcuları ortasaha taraflarındaydı ve stoperlere hiç baskı,pres yapmadılar.Nasıl kazanacaksın bu maçı o zaman?Beşiktaş 4-3-3 filan oynayamaz 4-4-2'nin takımıdır Beşiktaş.Bence Batuhan ve Nihat ikilisiyle çıksalar rahat kazanabilirlerdi.Maçın sonlarına doğru yaptıkları ufak çıkışı saymazsak çok korkak oynadılar.CSKA'ya da helal olsun gençlerine güvenmişler ve gruptan çıktılar.Beşiktaş taraftarına da Allah sabır versin ben bile bir Galatasaraylı olarak tv başında çıldırıyorsam onlar ne yapsalar ne tepki verseler haklarıdır.

Üst Alt