Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Cevap: Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Kesinlikle inanıyorum.

O finali yaşıcaz. Göreceksiniz hepiniz. O FİNAL en az 5 sene içinde FATİH TERİM'le beraber gelecek. Finalde kazanır mıyız kaybeder miyim bilemem ama o final GE LE CEK. Sarı kırmızı çıkıcaz o finale.

Gerçek Bir Hikaye

1996 senesinde Faruk Süren, Terim ile masaya oturuyor anlaşmak için. Anlaşmak zaten zor değil biliyorsunuz. Neyse. Anlaşma oluyor, Terim bir madde daha istiyor. Avrupa'da bir kupa finali oynarsam şu kadar prim, kupayı alırsam şu kadar prim isterim diyor. O zamanlar millet Malmö galibiyetlerinde zafer turu atıyor sabahlara kadar. Faruk Süren ''Aman hocam senin ağzın ne söylüyor. Sen o kupayı getir yada o finali oyna ne dilersen dile'' diyor.

Bu hikayeyi daha önce defalarca anlattım. İnanmıyorum yada ben görmem diyenler şimdi tekrar düşünsün. O FİNAL GELECEK

Şimdi onlar düşünsün !

henüz kapa bildirilen transferlere inanamıyoruz buna inanmak çok zor :)

mumkun digil.

yarı final bile mucize oglu mucize demektir.

Önce istikrarlı bir sekilde her sene katılmak lazım tabi, sonra cıtayı yavas yavas yükseltiriz. Zaten Fatih Terim'in de en büyük hayalinin CL kupası olduguna inanıyorum. Bu kadar hırslı bir adamın "her sene CV'me bi lig sampiyonlugu daha koyayım yeter" diye düsündügünü sanmıyorum.

ben birgün o kupanin bizim müzemize gelecegine inaniyorum.

ancak ne kadar zaman alacagini kestirmek cok zor.

seneye CL'de neler yapcagimiza bir bakmak lazim. ben bizi yapacagimiz 2-3 iyi transfer ile birlikte bir ceyrek final adayi olarak görüyorum.

iyi bir takimimiz var ve büyük 5li disinda (Barca, Real, Bayern, Milan, ManU) bence her takimla kafa kafaya oynayabiliriz. Ha yeneriz demiyorum ama yenme sansimiz var.

gercekci olun..

ekonomik olarak Turk futbolu İngiliz İspanyol Alman ve İtalyan kulupleriyle bas edebilir mi ?

Bizim ornek alabilecegimiz 2 takım var.

1. Dinamo Kiev

2. Porto

Yapabilecegimiz en fazla Dinamo Kiev seviyesine cıkmaktır ki, Porto'yu sadece boktan bir lig'de oynadıgı icin ornek verdim, o kulubunde cok daha saglam sistemi var.

Devlerin oynadıgı bir arenada biz istikrar saglayacak kadar buyuk bir kulup degiliz, ekonomik olarak degiliz en başta [adayı satmadıgımız surece] + zaten lig'in gelirleri buna musait degil.

Galatasaray'ın yapabilecegi harika bir kadroyu şans eseri de olsa bir araya getirip sezonluk başarı yakalamaktır CL'de. Bu başarı için once her sene CL'ye katılmalıyız, sallayıp sallayıp birindede tutturmalıyız. Başka turlu olmaz.

Gercekci olmak gerekirse, hersey dogru yapıldıgı takdirde CL'de ulasabilecegimiz maksimum nokta yarı final'dir. CL kupasını asla alamayız, zira endustriyel futbol buna musait degil. 30 yıl once musaitti belki.

real barca manu man city arsenal chelsea bayern münih milan inter bu takımlar hep birlikte şike yapıp avrupa kupalarından 3-5 yıl uzaklaştırılırsa neden alamayalımki. bu kadar karamsar olmayalım :)

City'i bu sene hangi takım eledi? Napoli - Bayern - Villarreal - City li grupta üçüncü oldu, UEFA ya katıldı. Lizbon'a elendi.

Arsenal'i Milan eledi. Daha önce biz de eledik

Chelsea TD değişikliğine gitti. Zar zor geldi buralara. Fenerbahçe bile neredeyse eleyecekti bu takımı

İnter kim yahu. Şu halimizle biz İnter'i eleriz. TS yendi interi deplasmanda.

Burada bir tek Barca - Real - Bayern ve bana kalırsa Manu dötlüsü var ki Manu'yu da zamanında eledik.

Bu takımları büyük görmenizi anlarım da bizi nasıl bu kadar küçük görüyorsunuz ki

Geleceğin nelere gebe olduğunu bilemeyiz ama şu anki güç dengeleri ve piyasaya göre Kesinlikle gelmeyecek hiç şüphe yok diyesim var.

Rıza şu başlığı 1996 yılında açsaydın. Ve soru 4 sene içerisinde UEFA kupası'nı alabilir miyiz olsaydı, forumda en büyük dalga konusu olurdun.

Terim'li Galatasaray bize gerçekçi olup, imkansızı istemeyi öğretmiştir.

O sebeple, şartlar olgunlaşırsa, neden olmasın diyorum :)

Hatta final maçına Emir'le gideriz :D Orada da ''mumkun digil'' derse, gerekeni yaparız :)

Ağa,geçti o devirler artık.Futbol bir başka oynanıyor.Ve oynanan seviyeye ulaşmamız çok zor.

Sadece şunu yap.Haftasonu bizim maçı izle.Ardından herhangi bir Premier Lig maçını izle.Aradaki oyunun kalite farkı direk gözüne çarpar.

Türkiye'de oynanan futboldan cacık olmaz.

Biz futbol oynamayı falan bil-mi-yo-ruz..

Uefa kupasını bize getirenler de Tafi - Popescu -Capone ve Hagi'ydi.Bu oyuncuların çevresine kimi koyarsan koy oynarlardı zaten.Tabiki TÜrk futbolcularımızın hakkını yemiyorum,ama gerçekler böyle.

gercekci olun..

ekonomik olarak Turk futbolu İngiliz İspanyol Alman ve İtalyan kulupleriyle bas edebilir mi ?

Bizim ornek alabilecegimiz 2 takım var.

1. Dinamo Kiev

2. Porto

Yapabilecegimiz en fazla Dinamo Kiev seviyesine cıkmaktır ki, Porto'yu sadece boktan bir lig'de oynadıgı icin ornek verdim, o kulubunde cok daha saglam sistemi var.

Devlerin oynadıgı bir arenada biz istikrar saglayacak kadar buyuk bir kulup degiliz, ekonomik olarak degiliz en başta [adayı satmadıgımız surece] + zaten lig'in gelirleri buna musait degil.

Galatasaray'ın yapabilecegi harika bir kadroyu şans eseri de olsa bir araya getirip sezonluk başarı yakalamaktır CL'de. Bu başarı için once her sene CL'ye katılmalıyız, sallayıp sallayıp birindede tutturmalıyız. Başka turlu olmaz.

Gercekci olmak gerekirse, hersey dogru yapıldıgı takdirde CL'de ulasabilecegimiz maksimum nokta yarı final'dir. CL kupasını asla alamayız, zira endustriyel futbol buna musait degil. 30 yıl once musaitti belki.

Hapoel nasıl baş etti. Metalist nasıl kafa tutuyor şimdi kendinden büyük takımlara.

TS nasıl yendi İnter'i deplasmanda, 4 puan aldı İnter'den. Tecrübesizlikten elendiler. Galatasaray olsa o gruptan çıkamaz mıydı?

Bence sen abartıyorsun.

City'i bu sene hangi takım eledi? Napoli - Bayern - Villarreal - City li grupta üçüncü oldu, UEFA ya katıldı. Lizbon'a elendi.

Arsenal'i Milan eledi. Daha önce biz de eledik

Chelsea TD değişikliğine gitti. Zar zor geldi buralara. Fenerbahçe bile neredeyse eleyecekti bu takımı

İnter kim yahu. Şu halimizle biz İnter'i eleriz. TS yendi interi deplasmanda.

Burada bir tek Barca - Real - Bayern ve bana kalırsa Manu dötlüsü var ki Manu'yu da zamanında eledik.

Bu takımları büyük görmenizi anlarım da bizi nasıl bu kadar küçük görüyorsunuz ki

City'nin başında adam gibi bir teknik direktör olsa CL'i alırlar. Mancini çok gerizekalı bir herif.

Ağa,geçti o devirler artık.Futbol bir başka oynanıyor.Ve oynanan seviyeye ulaşmamız çok zor.

Sadece şunu yap.Haftasonu bizim maçı izle.Ardından herhangi bir Premier Lig maçını izle.Aradaki oyunun kalite farkı direk gözüne çarpar.

Türkiye'de oynanan futboldan cacık olmaz.

Biz futbol oynamayı falan bil-mi-yo-ruz..

Uefa kupasını bize getirenler de Tafi - Popescu -Capone ve Hagi'ydi.Bu oyuncuların çevresine kimi koyarsan koy oynarlardı zaten.Tabiki TÜrk futbolcularımızın hakkını yemiyorum,ama gerçekler böyle.

UEFA Kupasını getirenler diyorsun da, şimdi ŞL yi getirenler de formda ve motivasyonu yüksek Muslera, Melo, Elmander, Eboue olamaz mı? Selçuk İnan final oynayamaz mı?

Berbatov deniyor yada ne bileyim iyi bir sol bekle bu iş olamaz mı?

Sene başında Şakiri'ye talip olmadık mı, demek ki onun gibi kaliteli adamlar alıcaz.

Modlardan ricam bu başlık hep kalsın. Göreceksiniz siz :)

Hapoel nasıl baş etti. Metalist nasıl kafa tutuyor şimdi kendinden büyük takımlara.

TS nasıl yendi İnter'i deplasmanda, 4 puan aldı İnter'den. Tecrübesizlikten elendiler. Galatasaray olsa o gruptan çıkamaz mıydı?

Bence sen abartıyorsun.

reis işte yaparız diyorum, ceyrek final oynarız, şansımız varsa yarı da oynarız. ama işte neticede ciddi maçlara geldimmi iş baba takımları geçemeyiz malesef, bu yuzden CL kupası hayaldir bizim icin.. -HAGI'li donemi herşeyden ayrı tuttugumu belirtiyim yinede-, o harbi mucizevi bir futbolcuydu.

cok super bir kadro kurulsun, yarı final hayal degildir - mumkunatı var. ama işte dun gordunuz Milan'ı.. :)

gulmeyin fakat kendimce mevcut etkenleri goz onunde bulundurarak bir hesaplama yapmıstım, oranlama.. buna gore onumuzdeki 6 yıl icinde ;

Galatasaray'ın ceyrek finale kalma ihtimali %27.5

Galatasaray'ın yarı finale kalma ihtimli %4.7

Galatasaray'ın CL finali oynama ihtimali %0.08

Galatasaray'ın CL'yi kazanma ihtimali %0.02'dir

ayatollah.gif

UEFA Kupasını getirenler diyorsun da, şimdi ŞL yi getirenler de formda ve motivasyonu yüksek Muslera, Melo, Elmander, Eboue olamaz mı? Selçuk İnan final oynayamaz mı?

Berbatov deniyor yada ne bileyim iyi bir sol bekle bu iş olamaz mı?

Sene başında Şakiri'ye talip olmadık mı, demek ki onun gibi kaliteli adamlar alıcaz.

Modlardan ricam bu başlık hep kalsın. Göreceksiniz siz :)

uefa kupasında 3-5 oyuncunun etrafına kurdugun takımla başarabilirsin bu işi ama şampiyonlar liginde tüm takım yıldız olmalı, örneğin real madrid kadrosu ortada kaç yıldır alamıyorlar bu kupayı

Uefa kupası nasıl geldi bu ülkeye. Sergen Yalçın demiş o dönemde

Bologna çıktı bunlar İtalyan aygırı sizi kesin yerler

Alman çıktı bunlar Alman panzeri üstünüzden geçecekler

İspanyol çıktı bunlar İspanyol boğası ezer geçerler

İngiliz çıktı bunlar sizi parçalar

falan diye diye finael çıktık ve o kupayı aldık.

Bu kupayı da alıcaz, en azından final oynucaz. İyi oynucaz, sistemimiz güzel, teknik ekip çok iyi. Kaleci harika. Defans biraz daha iyileşecek, orta saha takviye edilecek ve forvete adam alıcaz. Bunların hepsi olacak ve o finali oynucaz:)

inandım lan sinerji ortamlarına bayılırım re re re ra ra ra !!!

Üst Alt