Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Cevap: Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Su an icin yakin gelecekte imkansiz gibi duruyor belki, ama Lucescu'lu zamanda hic de öyle degildi diye hatirliyorum. Adam baya kiralik toplama takimla iyi sonuclar aldirtti bize. Eger imkan verilseydi kendisine, daha iyi bir kadroyla mutlaka gelirdi 2000'lerin ortalarinda CL kupasi.

kadrolara gel... ilk 11'de 2 yabancıyla oynuyoruz anasını satayım:D

mac sonucu: 1-0

Şampiyonlar Ligi'nin kalitesi yerin dibinde. 1995-2003 arası çok daha kaliteli ve zevkliydi.

O yüzden alma şansımız var. Ama bu öyle yazması kadar kolay değil. Yedek kulübesinde, Aydın/Batdal/Servet vs... gibi olan bir takım için imkansız. Yine düşük maliyetli ve paraya doymuş yaşlı oyuncularla imkansız.

Çok sağlam bir yapılanmayla 4 yıl içinde final oymana şansımız olabilir. Ama sadece ihtimal. Hemde çok küçük bir ihtimal. Biraz da şans işi. İkinci tur maçında kolay takım gelecek, çeyrek finalde yine abartı bir takım gelmeyecek vs...

Tek maça indirsek Emin olun Galatasarayımız Barceloayı yenerek kupayı alır. Ama bu uzun bir Maraton olduğu için ve takım performasyonları değişken olduğu için gerçekçi değil.

Bomba gibi kadro kurup kupayı almayı düşünürseniz, sittin sene ne Real den, nede Barca dan daha iyi kadro kuramayız. Yani sittin sene alamayız...

Ama akıllı bir hoca ve uygun kadroyla her an alabiliriz. Akıllı hocadan kastım Lucesku gibi CL de haddini bilen, taktisyen, kontraatak futbolu iyi bilen, buna yatkın oyuncuları bulup kadroya alabilen bir hoca. Onun zamanında CL de çok iyi işler yapmıştık. Kovulmasa belki de bir kaç yıl içinde final oynardık. Aynı sene içinde Real Madrid ile 4 maç yapıp ikisini kazanmıştık...

Fatik Terim ile CL yi kazanmak için bahsettiğiniz bomba kadrolardan kurmak lazım. Çünkü sürekli hücumu düşünüyor ve kadroyu buna göre oluşturuyor. Eğer siz Real e, Barca ya karşı hücum oynamaya kalkarsanız, delik deşik olursunuz.

Fatih Terim hücum futbolu oynatıyor.

Kesinlikle inanıyorum, kısa bir zaman içinde kazanıcaz

yahu dünkü Milan'ı biz yenerdik. Varmı yenemeyiz diyen ? Şuanki kadromuzla yeneriz hemde. çeyrek finalist büyük bir takım Milan. Oynadığı futbolu gördünüz eleyemeyiz diyen varsa inancını yitirmiştir. Barça ve Real sadece bizi değil , Manu'yu , City'ide tir tir titretecek takım. O yüzden Bu ikisi karşımıza çıkmadığı taktirde gayet başarılı olacağımıza inanıyorum. Biz Milan'ı manuyu elerizde Shaktar'ı Porto'yu falan eleyemeyiz. Cins bir takımız çünkü.

portonun uefa dan sonra şampiyonlar ligini kaldırdığı zamanı hatırlıyorumda eğer F.Terim ve bazı futbolcular ayrılmamış olsaydı bizde portonun yaptıklarını yapabilirdik, yapabilirmiyiz çok çok zor ama imkansız değil...

Şu anki Çeyrek Finalistlerden Real-Barça-Bayern dışındakileri samimi düşüncemle söylüyorum öttürürüz...

Öttürür...

Üstteki takımlarada ezilmeyiz...

3-4 sene sonra olabilir böyle bir sampiyonluk ama her mac 3 yerli 8 yabancı oyuncu ile oynayarak değil. 96-02 arası dönemdeki gibi iyi yerli oyuncuları bir araya getirip kaynastırarak basarabiliriz.

Örn; forvette Eren-Burak, kanatlarda Gökhan-Olcan(Hamit), ortada Selçuk, geride Hakan-Semih gibi. Tabi bunun yedekleride aynı düzeyde iyi olması lazım.

Edit. Yabancı oyuncularda ya yerli oyuncularımız kadar iyi olmalı yada fark yaratmalı(Taffarel-Popescu-Hagi gibi)

3 sene içerisinde büyük bir başarı bekliyorum. Ama bu Uefa Avrupa ligi mi olur, Şampiyonlar ligi mi olur bilemem.

5-10 sene önce olur derdim ama avrupanın büyükleri dağlar kadar fark açtı diğer takımlarla.Bu takımları taş çatlasa yarı finale kadar zorlarsın sonrası çok çok zor(bence imkansız)

portonun uefa dan sonra şampiyonlar ligini kaldırdığı zamanı hatırlıyorumda eğer F.Terim ve bazı futbolcular ayrılmamış olsaydı bizde portonun yaptıklarını yapabilirdik, yapabilirmiyiz çok çok zor ama imkansız değil...

Uefa kupasını aldıktan sonra bir dolap döndü, bunu kimse bilmiyor bilenler de anlatmıyor. Avrupa şampiyonu takım bir anda dağıldı. Eğer dağılmasaydık ve takviye yapsaydık 2001 veya 2002'de CL'de çeyrek final yerine en az final oynardık.

Inanmiyorum. kura bali ile ceyrek finale kaliriz o ayri konu.

Başbakanın dediği olursa zaten 5 sene avrupada olmayacağız. :)

Dünkü maçı izledikten sonra çeyrek final'e duacıyım

Futbolun guzel yani surprizlere acik olmasi. :)

bi bizim ligdeki maçlari izliyorum bi sampiyonlar ligini arada daglar kadar fark var, onun için kesinlikle inanmiyorum

----

3 tür büyümek vardır:

1-) Çevreyi motivasyon ve rekabet şeklinde kullanıp " O yaptıysa bende yaparım " veya " Ortamın gelişmesiyle oluşan doğal bir gelişim " şeklinde bir büyümek,

2-) Çevreyi basamak,merdiven,hamal gibi kullanıp ,tabiri caizse başkalarını kirletmeye , aşağılamaya çalışarak, yok sayarak, onların sırtına binerek yapılan suni büyüme...

( Sizce kimi tarif ediyor olabilirim, hadi tahmin edin)

3-) Dışa bağımsız (ne 1 nede 2.madde geçerli) tamamen kendi gücüyle oluşan bir büyüme... ( 2000 dönemi öncesi ve sonrası Galatasaray başarıları )

1. madde : Bu tip bir başarı için gerekli ortam Türk Futbolunda yoktur...

2. madde : Galatasaray için terstir... Bize gelmez...

3. madde : Biz ancak bu tip başarıları bu sayede kazanabiliriz. Tabiki bugünki şartlardan bahsediyorum...

Uzun lafın kısası sen güçlü olursan senin karşında kimse duramaz.

Güçlenmek içinde kendi göbeğini kendin kesmelisin.

Kimseye bağımlı olmamalısın.

Kendi gelir kalemlerini kendin oluşturmalısın...

Kaderin birilerinin iki dudağı arasında olmamalı.

Bunlar yapıldığı taktirde Galatasaray'ımızın elbetteki geçmişteki başarılarından daha büyük başarılara ulaşacağından eminim.

Üst Alt