GSC Anket - Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Finale Çıkmak mı UEFA’da Finale Çıkmak mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Finale Çıkmak mı UEFA’da Finale Çıkmak mı?

Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmek mi UEFA Avrupa Ligi’de Finale Yükselmek mi?

• Kullanılan toplam oy
    95
Niye çıkamayalım abi finale şans bu hangi takım aşırı zorlar bizi UEFA’da
UEFA'da kac kere hayatimizda final oynadik? 1 defa. Oyle kolay olsaydi 5 senede bir final yapardik ama yapamadigimiza gore oyle kolay olmadigini bilmemiz lazim. Bizim gibi takimlar once 2-3 sene ust uste istikrar saglayip sonra bunlari dusunmesi gerekir. Tabi ki futbolda hersey mumkun ama gercekci hedef degil bu bizim icin bu sezon. Daha en basitinden set oyununu oynayamiyoruz, defansif olarak da her mac gol yemeye devam ediyoruz daha 1 tane macta kalemizi gole kapatamadik CL'de. Onun disinda CL'den de AL'ye katilacak olan ekipler var, bunlarin bazilari bizden iyi takimlar.

UEFA'da kac kere hayatimizda final oynadik? 1 defa. Oyle kolay olsaydi 5 senede bir final yapardik ama yapamadigimiza gore oyle kolay olmadigini bilmemiz lazim. Bizim gibi takimlar once 2-3 sene ust uste istikrar saglayip sonra bunlari dusunmesi gerekir. Tabi ki futbolda hersey mumkun ama gercekci hedef degil bu bizim icin bu sezon. Daha en basitinden set oyununu oynayamiyoruz, defansif olarak da her mac gol yemeye devam ediyoruz daha 1 tane macta kalemizi gole kapatamadik CL'de. Onun disinda CL'den de AL'ye katilacak olan ekipler var, bunlarin bazilari bizden iyi takimlar.
Bu gerçekçiliğin bizi üzüyor adminim bize danyal admin gibi hayal satan adminler lazım uçarız kaçarız diyen :(

Bu takımın tarihimizin en iyi kadrosu olduğunu ve dünya da her takıma gol atabilecegine inanıyorum.Sol bek ve orta sahaya kalite olarak İcardi Ziyech ayarında adam alınmış olsa Şampiyonlar ligi çeyrek finalini seçerim ancak şuan ki şartlar da UEFA daha mantıklı geliyor

Kura şansı da önemli bu tarz organizasyonlar da herşey olabilir.

Final yerine UEFAyi almak olsaydi diger madde o zaman onu secerdim. Cunku tarihte bir yeri bir kaydi olacak. Ustelik CL'den de bir miktar bir seyler aldik para olarak. Fakat sadece UEFA finali ise o zaman CL de ceyrek daha mantikli geliyor sahsen.

Şampiyon olacaksak UEFA, finalde kaybedeceksek UCL Çeyrek Final.

Ayrıca UCL'de çekebileceğimiz en zor 2 gruptan birini çekerek Çeyrek Finalin doğal favorisi iki takım ile yarışmış olarak çıkacağız başarabilirsek.

Bayern Münich
R.Madrid
Arsenal
M.City
Barcelona
PSG
A.Madrid

dışında her takım ile dişe diş oynayabiliriz.

2.turu bu takımlardan birini eleyerek, ya da Sociedad, Inter tarzı bir kura çekerek onu eleyerek geçersek Çeyrek Finalde City, Arsenal, Bayern ve Real dışında her takıma karşı da az da olsa şansımız var.

Sociedad/Inter
Dortmund'tan biri bu sene elenmez olmaz. Sonrasında bu takımların bir kısmı birbiri ile de eşleşebilir.

Şampiyon olacaksak UEFA, finalde kaybedeceksek UCL Çeyrek Final.

Ayrıca UCL'de çekebileceğimiz en zor 2 gruptan birini çekerek Çeyrek Finalin doğal favorisi iki takım ile yarışmış olarak çıkacağız başarabilirsek.

Bayern Münich
R.Madrid
Arsenal
M.City
Barcelona
PSG
A.Madrid

dışında her takım ile dişe diş oynayabiliriz.

2.turu bu takımlardan birini eleyerek, ya da Sociedad, Inter tarzı bir kura çekerek onu eleyerek geçersek Çeyrek Finalde City, Arsenal, Bayern ve Real dışında her takıma karşı da az da olsa şansımız var.

Sociedad/Inter
Dortmund'tan biri bu sene elenmez olmaz. Sonrasında bu takımların bir kısmı birbiri ile de eşleşebilir.
Saydığın takımlardan birincisiyle gayet rekabet ettik zaten bana göre hakem kurtardı elimizden. Oynadığımız futbol itibari ile büyük takım diye anılan takımlara karşı çok daha etkili olabileceğimizi düşünüyorum. Mesela Turu geçersek olursa Sociedat falan isteniyor. Bence tam tersi büyük takım olması, futbol oynamaya çalışması, geriden pasla çıkması bizim işimize gelir. Diğer takımlara elenmemeiz daha olası.

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uefa-champions-league.gif
f'shit

ikisinde de eleneceksek bu seviyede tabi ki UCL çeyrek finali... Uefa kupasını çeyreğe tercih ederdim... ama ha finalde elenmişsin ha UCL çeyrek finalinde... Fakat UCL çeyreği hem daha prestijli, hem getirisi daha yüksek hem daha az maç var...

Kısacası kupayı alamıyorsan AL finalinde elenmek için yorulma, UCL çeyrekte elen, al paranı odaklan lige...

CL formatı değişecek 24-25 sezonunda - bu sezondaki gibi gruptan çıkıp çeyrek zorlama poizsyonunu rahat göremeyebiliriz. Belki daha çok görürüz bilemiyorum ama torbalara çok bağlı bu iş- ilk 2 torbada olacak takımlar (18 takım) daha avantajlı olacak ama kağıt üzerinde "4 banko galibiyet" mantığında

36 takım - 4 torba , tek lig tablosu , 8 farklı takımla oynanacak maçlar - 4 içerde 4 deplasman. 4 torbadan 2şer rakip çekilecek.

SON 16 : lig tablosundaki ilk 8 direkt - 9 ile 24 üncü arasındaki 16 takım iki ayaklı playoff oynayacak

Format olarak benim daha hoşuma giden bir durum harbi şampiyonlar ligi oluyor çünkü. 8 farklı takımla karşılaşmakta aha rekabetçi yaklaşım ona saygım var. esas kırıcı kısım ekonomik olarak kurabileceğin kadro ve yarışma kapasitende işe etki etmiş olacak. öyle gruta oh 3 galibiyer 1 beraberlik yaptım son 2 maçta yatayım çok olmaz diye düşünüyorum.

Link : UEFA CL sitesi

How will the Champions League format change from 2024/25?

The pivotal change in the reforms announced by the UEFA Executive Committee is the departure from the current format's group stage system. The present Champions League group stage includes 32 participants divided into eight groups of four. From the 2024/25 season, 36 clubs will participate in the Champions League league phase (former group stage), giving four more sides the opportunity to compete against the best clubs in Europe. Those 36 clubs will participate in a single league competition in which all 36 competing clubs are ranked together.

Under the new format, teams will play eight matches in the new league phase (former group stage). They will no longer play three opponents twice – home and away – but will instead face fixtures against eight different teams, playing half of those matches at home and half of them away. To determine the eight different opponents, the teams will initially be ranked in four seeding pots. Each team will then be drawn to play two opponents from each of these pots, playing one match against a team from each pot at home, and one away.

This gives the opportunity for clubs to test themselves against a wider range of opponents and raises the prospect for fans of seeing the top teams go head to head more often and earlier in the competition. It will also result in more competitive matches for every club across the board.

Saydığın takımlardan birincisiyle gayet rekabet ettik zaten bana göre hakem kurtardı elimizden. Oynadığımız futbol itibari ile büyük takım diye anılan takımlara karşı çok daha etkili olabileceğimizi düşünüyorum. Mesela Turu geçersek olursa Sociedat falan isteniyor. Bence tam tersi büyük takım olması, futbol oynamaya çalışması, geriden pasla çıkması bizim işimize gelir. Diğer takımlara elenmemeiz daha olası.

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hakem lobisi olan

R.Madrid
B.Münich
PSG
M.City’i

Destan da yazsan oyun olarak eletmezler bizim ölçekte takıma.

O yüzden kapalı da olsa zor da olsa o takımı istemeyi anlayabiliyorum.

UEFA’da bile Atletico Madrid maçlarında 2010 da nasıl eletildiğimiz ortada.

2000 Süper Kupa’da Real’e çalınan penaltı, 2013 eşleşmesinde 3/0 kaybettiğimiz maçta 2 golümüzün yenmesi.

Bu sene Bayern 2 maçta ve son MANU maçında olanlar. Hepsini alt alta koyunca tablo belli.

Soru net olarak şu
Önümüzde bir maç var ve bu maçın
Şampiyonlar liginde çeyrek final maçı mı yoksa avrupa ligi final maçı mı olmasını tercih edersiniz?

Oynanmamış maç için ondan elenirsek şunu bundan eleneceksek onu diye düşünmemek gerekli cevap verirken.

Ben avrupa ligi finali derdim.
Çünkü en yakın kupa en iyi kupadır : )

Suan maddi anlamda tabiki ucl devam, ceyrek de elensen bile avrupa ligi final oynasan heralde ceyrek finalin verdi parayi cikaraman

Üst Alt