Şampiyonluk Yarışında Kalan Maçlar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
hangi kritere göre şampiyonluk yarışı veriyoruz ?

bir yarış falan yok adamlar gelene geçene takıyor, trabzon deplasmanında bile averaj yaptılar, biz ise pozisyon bulmadan bitiriyoruz maçları.

Ts bile ha ölmüş ts yapalım onu adamlarda orta saha yoktu komple yoktu yani o maçta üstüne hakem öyle el attı ki inanılmaz 2 golde direkt katkısı vardı hakemin 3 2 olduktan sonra topu başakşehire vermek için elinden geleni yaptığını da unutmadık.

Alanya maçında da aynı bizim gibi dağıldılar izlemediysen 1 1 bitmişti o maçta Alanya baya kaçırmıştı bizim maçta pek kaçırmadılar iyi oynadılar ama pozisyona giremediler.

Seri yapmamız lazim 5 veya 7 yapmamız olası başakşehir kesin takılacak ondan sonra 3 büyüklerle oynayacağı maçlar kaderi belirler
Bizi yakan fener ve Rize maçları oldu

Bu forumda transferler sonrasında seneye CL'de finali bile kovayabiliriz diyenleri okudum. İnsanlar çok çabuk gaza geliyorlar. O zaman da söylemiştim bu kadro Drogba ve Sneijder'in olduğu kadrodan bir tık daha zayıf, oysa mesajımdan alıntı yapan arkadaş o senelerde de bekler rezaletti vs. demişti. Bütüne baktığımızda ise o seneki takım daha çok "kazanan" bir takımdı. Sahadaki oyun sadece kadro mühendisliğiyle kazanılmıyor. Elimizdeki kadronun malesef devamlılığı yok. Bunu geçen sene de gözlemliyorduk. Tudor da bundan çekti. Bir bakıyorsunuz takım çok iyi gibi, bir bakıyorsunuz sahada yoklar.

Geçen haftaki Göztepe maçı takımın kondisyonu olduğunu göstermişti ama bu haftaki maç tuhaftır bunun tam tersini gösterdi. Sebeplerini Terim'in bulup analiz etmesi gerekiyor. 1-1'den sonra takımın daha çok atak yapmasını beklerken top sürekli Alanyaspor'da kaldı ve ciddi ataklar geliştirdiler. Son 30 dakikalık süreçte Galatasaray neredeyse ezildi ve kontra atakları dahi iyi değerlendiremedi. Bu iyiye bir işaret değil. Rakipler Galatasaray'ın orta sahasını çok rahat geçiyor. Bu bölgenin de gözden geçirilmesi taktiksel bir takım dizilimlerle iyileştirilmesi gerekir. Forvet hattının orta sahaya yakın oynaması, beklerin ya da stoperlerin o bolgeye destek vermesi vs.

Geride olduğumuza göre rakibimizin kaybetmesini beklemekten başka çaremiz yok.

Şampiyonluğu yolu Galatasaray'ın maçlarını kazanması, özellikle de büyük maçları kazanması ve Başakşehir'in de özellikle büyük takımlara kaybetmesinden geçiyor.

Haftaya Başakşehir Erzurumspor ile içerde oynuyor. Rakip zayıf ancak düşme hattında olduğu için direnç götermesini umut ediyorum. Zayıf dediğimiz rakip aslında son dönemde evinde kaybediyor, deplasmanda berabere kalıyor. 2 hafta önce BJK ile 4 hafta önce de FB ile deplasmanda berabere kaldılar. Son 4 deplasmanlarında gol atmayı başarmışlar. Hatta son 11 maçlık seride bu hafta hariç 10 hafta boyunca her maçta en az 1 gol atmışlar. Bu açından bakınca direnç de gösterirseler, özellikle defans anlamında, neden olmasın diyorum. Trabzonspor maçından galip gelirsek Başakşehir'in beraberliği farkı yine 6'ya getirir ve herşey bir önceki paragrafta bahsettiğim olaya gelir. Belirleyici olan İstanbul takımlarının kendi aralarında yapacağı maçlar olur. Tabi bu maçları kazanalım derken diğerlerine puan bırakalım demiyorum.
Yavaş koysunlar cl şampiyonluğunu

Kalan ic saha maclarinin hepsini kazanmali

Deplasmanlarda iki beraberlik bir maglubiyet hakkimiz var

Maglubiyet Kadikoy olsa Kpasa, Erzurum, Bursa, Konya, Rize ve Sivas deplasmanlarindan 4 galibiyet 2 beraberlikle donmek gerekecek

Zor, ben ozellikle Erzurum'da beraberlik bekliyorum, hatta Konya'da da bekliyorum. Kadikoy'de fark yeriz zaten 3 tane atar yollarlar.

Rize ve Sivas deplasmanlarindan son haftalarda cikmak cok zor olacak, umarim Fenervari son mac soku yasamayiz

Başakşehir 69 puan

Erzurum 3
Antanlya (D) 3
Bursa 1
Malatya (D) 0
Fenerbahçe 3
Kayseri (D) 0
Konya 3
Beşiktaş (D) 0
Rize 3
Göztepe 3
Sivas (D) 0
Ankaragücü 3
Galatasaray (D) 0
Alanya 3

Galatasaray 69 Puan

Trabzon 3
Kasımpaşa (D) 3
Akhisar 3
Erzurum (D) 3
Antalya 3
Bursa (D) 1
Malatya 3
Fenerbahçe (D) 1
Kayseri 3
Konya (D) 0
Beşiktaş 3
Rize (D) 3
Başakşehir 3
Sivas (D) 1​

Şöyle bir senaryo lazım, fikstür üzerinden gidince anladım ki şampiyon olmamız hakikaten çok zor.

Kalan ic saha maclarinin hepsini kazanmali

Deplasmanlarda iki beraberlik bir maglubiyet hakkimiz var

Maglubiyet Kadikoy olsa Kpasa, Erzurum, Bursa, Konya, Rize ve Sivas deplasmanlarindan 4 galibiyet 2 beraberlikle donmek gerekecek

Zor, ben ozellikle Erzurum'da beraberlik bekliyorum, hatta Konya'da da bekliyorum. Kadikoy'de fark yeriz zaten 3 tane atar yollarlar.

Rize ve Sivas deplasmanlarindan son haftalarda cikmak cok zor olacak, umarim Fenervari son mac soku yasamayiz

Rize ve Sivas'ın iddaası kalmaz o zamana kadar helva gibi olurlar da Konya , Erzurum , Fb , Bursa dep maçları zor baya.

Basaksehir'in puan kaybi hususunda endiseye luzum yok bugun Akhisar macini izleyen herkes anlamistir bu takimin kesinlikle kazanir diyebilecegimiz bir mac yok

En basitinden iceride Erzurum'a karsi zorlanacaklardir Erzurum icin kirilma maci oldugundan. Keza Antalya deplasmani o kadar kolay olmayacaktir Boffin sicmazsa.

Malatya (D)
Beşiktaş (D)
Galatasaray (D)
Sivas (D)
Konya

bu 5 maç dışında sürpriz olur puan vermeleri. Erol Bulut'tan ötürü Malatya'ya güvenmiyorum pek. İnşallah 1 puan bari koparırlar.

Beşiktaş-Başakşehir
Galatasaray-Başkşehir

kesinlikle 0 puan olmalı.

Sivas-Konya ikilisinden birine de yenilmeliler. Aykut yine bitirir inşallah. :D

Şu 5 maçta 2 puandan fazlasını alırlarsa şampiyon olurlar muhtemelen.

Basaksehir'in puan kaybi hususunda endiseye luzum yok bugun Akhisar macini izleyen herkes anlamistir bu takimin kesinlikle kazanir diyebilecegimiz bir mac yok

En basitinden iceride Erzurum'a karsi zorlanacaklardir Erzurum icin kirilma maci oldugundan. Keza Antalya deplasmani o kadar kolay olmayacaktir Boffin sicmazsa.

Hocam senin kesin kazanırız dediğin deplasman var mi peki bizim için?

Üst Alt