# Samuel Eto'o - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Samuel Eto'o

Cevap: # Samuel Eto'o

Moratti'den Eto'o açıklaması

16 Mayıs 2011 Pazartesi * 11:02

Inter Başkanı Massimo Moratti, Manchester City'in de istediği Samuel Eto'yu satmayacaklarını açıkladı.

14 Mayıs'ta yapılan seçimlerden Ünal Aysal'ın zaferle ayrılmasınına ardından gözler transfer piyasasına çevrildi... Bonservis bedeli 28 milyon avro civarında olan Eto'o için İtalyan kaynaklı bazı forum ve blog sitelerinin son günlerde ortaya attığı iddialar Türk basınına da "Galatasaray, Eto'yo istiyor" şeklinde yansıdı.

Transfer iddiaları arka arkaya gelirken; Aysal'ın "Elmander ve Kallström'ü çok istiyoruz" açıklaması gündeme damga vurdu. Elmander ve Kallström hamlesinin yanı sıra 'büyük bir bomba' patlatmanın peşinde olan Aysal ve ekibi için ortaya atılan iddiaların biri de Samuel Eto'o...

Inter ile olan sözleşmesi 2014 yılında sona erecek olan Eto'o için hemen her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor! Ünal Aysal ise konu hakkında yaptığı açıklamada, Samuel Eto'o ile hiçbir görüşmelerinin olmadığını ve bu tarz haberleri medyadan öğrendiklerini ifade etti.

Inter başkanı Massimo Moratti ise Samuel Eto'o'nun transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Ada basını, son bir kaç gündür Manchester City'in Samuel Eto'yu transfer edeceğini ve hatta bu transferde Carlos Tevez kozunu kullanacağını sıkça işlemeye başlamıştı. Başkan Moratti ise yaptığı açıklamada, Eto'o'nun kesinlikle takımdan ayrılmayacağını ve Kamerunlu yıldızın transfer politikalarının dışında olduğunu dile getirdi.

Eto'o'nun Inter'in önemli bir parçası olduğunu ifade eden Moratti, "Birileri bizim oyuncularımızı almak istiyor ancak ben bu konuda onların hiç şanslarının olmadığını söyleyebilirim. Kadromuzdaki yıldız oyuncuları satmayacağız, aksine bir takım takviyeler de yapacağız. Bu takviyeler Rossi de olabilir Hazard da" dedi.

Webaslan.com

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolpa haber oldugu bastan belliydi.

ya zaten bu habere inananlara sasarim drogba hadi neyse o olabilir ama eto adam daha 30 girmemis ve üstüne bu adami isteyenler cok m.city bunlardan birtanesi eto getirmek kaka yi getirmek gibi birsey o zaman kaka haberleride ciksa onada inanacagiz komik olan dün cnn türk de ertem sener de ciddi ciddi eto yu acikliyor birde hava atiyor aldigim kaynaklardan diyor bide duyanda zanedecek adamin sanki italyada kaynaklari var acmis internet i bizim gibi sitelerden haberleri aliyor aldigim kaynaklar diyor cocuk kandiriyor sanki birde bu adama maas veriyorlar onun yaptigi isi burdakilerden herkez yapar sonra haber dogru cikmadimi birde diyorki aldim demedimki ilgileniyor dedim der bu kadar basit iste bu isler

Türkçe'sine niye bakıyorsun yahu Google Translate'in ayıbıdır o Cumhurbaşkanlığı lafı:) Ben İngilizce'ye çevirdim gayet mantıklı yazılmış bir haber.Sadece Aysal'ın L'sini yazmamışlar:) Eto'o'yla belki de harbiden ilgileniyoruzdur orasını bilemem ama İnter'in 20 milyon eurodan aşağı fiyat çekeceğini de hiç sanmıyorum.

Şaka amaçlı belirtmiştim. :) Ayrıca Google Translate'den çeviri olduğu açık. :)

Ya saçmalamayalım.Tamam gelse güzel olur filan ama adamın zaten şu anda Inter'de aldığı maaş 8 Milyon Euro.

Ve dünyada en fazla yıllık maaş alan 10. Futbolcu kendisi. Söyler misiniz neden gelsin?

Ya saçmalamayalım.Tamam gelse güzel olur filan ama adamın zaten şu anda Inter'de aldığı maaş 8 Milyon Euro.

Ve dünyada en fazla yıllık maaş alan 10. Futbolcu kendisi. Söyler misiniz neden gelsin?

5 milyon verirseniz ordaki 8 milyondan daha fazla girer cebine. Para sorunu çözülür. Ama adam niye hedef küçültsün.

Ha der ki ben müslümanım. Müslüman bir ülkede rahat rahat oynamak istiyorum. Irkçılık olmadan dolanmak istiyorum... Ki buna benzer açıklamaları İspanya'dayken vardı. Hatta Barcelona'dan ayrılmasının önemli bir sebebi de bu. O zaman oturur İnter'le pazarlık yaparsınız. İsteyecekleri minimum 40 milyon EU'yu bulursanız tutar kolundan adamı getirirsiniz.

Kısacası göründüğü üzere imkansıza yakın transferdir.

5 milyon verirseniz ordaki 8 milyondan daha fazla girer cebine. Para sorunu çözülür. Ama adam niye hedef küçültsün.

Ha der ki ben müslümanım. Müslüman bir ülkede rahat rahat oynamak istiyorum. Irkçılık olmadan dolanmak istiyorum... Ki buna benzer açıklamaları İspanya'dayken vardı. Hatta Barcelona'dan ayrılmasının önemli bir sebebi de bu. O zaman oturur İnter'le pazarlık yaparsınız. İsteyecekleri minimum 40 milyon EU'yu bulursanız tutar kolundan adamı getirirsiniz.

Zaten parayı verdikten sonra Eto'o nun gönlünü çalmak kolay.

Hatırlarsan daha Barça'dayken Özbekistan'ın Bunyodkor'a gidecekti.Ama son anda Barça yerine birini bulamayınca 1 yıl daha takımda kaldı.Para konusunda filan herşeyde anlaşılmıştı oysa.

Hatta Bunyodkor şehrine bile gitmişti.Taraftarlar karşılamıştı vs.

Tek problem Moratti hıyarının çok konuşan tutucu bir başkan olması.

Fakat Eto'o yerine D.Milito daha olabilitesi yüksek bir transfer olurdu değil mi ?:eek:

Eto diyelimki geldi senelik 10 m euro ücret aliyor.10 m euroyu karsilamak cok zor..Milito gelirse ligde 30 gol üstü atar eminim.

Eto'o müslüman degil benim bildigim. Ha irkçilik fln filan der o olabilir ama Inter taraftari onu çok seviyor.

[video=youtube;oSeqpFVwNb4]https://www.youtube.com/watch?v=oSeqpFVwNb4[/video]

Vah eto'o cosmus o ne bicim sinir hayatimda ben herseyi kazandim dunya kupasi haric diyor , gazetecilere siz calismayi yasamayi bile hak etmiyorsunuz patronunuza soyluyecegim ,sizin gibi gazeteciler yuzunden kamerun afrika ilerlemiyor diyor :D gelip bunu fotomac a da soylese :)

Üst Alt