Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Agresiflik konusunda haklisin. Turkiye'de pozitif milliyetcilik bile yok hatta bence bos bir milliyetcilik var Turkiye'yi ilerletmeyen. Pozitif derken ilerletecek bir milliyetcilik Turkiye'yi yok. Surecler, gelecek falan planli degil akan kanin durmasi falan cok da amaclari degil. O gunun durumuna gøre bir parti bir seyi savunuyorken farkli bir zamanda oldugundan cok farkli bir konuma gecebilir Turkiye'de. Celiski dolu surekli olaylar. Kahrolsun Amerikan emperyalizmi ve atilan bir fuze lazer gudumlu yeri delebilen 143.000 dolarmis ya da ona benzer bir rakam. Kahrolsun Amerikan emperyalizmi ve gene silahlanma ve bunu yaparken ABD'den alma vs. vs. Kahrolsun teror ve milli gelirin cogunun silahlanmaya gitmesi. Okullar, egitim ve sosyal devlet falan denilince bosver onlari yaklasimi. Onlari bosverirken para baska yere gidiyor asil sosyal devlet, demokrasi, iyi bir egitim ile cøzecegin ya da buyuk oranda ilerleyecegin sorunlari cøzemez hale gelip daha fazla batiyorsun bagimlilik konusunda ulke olarak.

Søylem olarak genelde bos milliyetcilik var. Sorsan torpil yapanlara ki arkadaslarim anlatiyorlardi cogu yerde torpil varmis en iyi milliyetcidir fakat bos milliyetcilik iste. O konumu hakeden orayi ilerletir. Ya da tuyu bitmemis yetim hakki yeme søylemi Turkiye'de gene torpiller døner isi yapamayacaklar ise alinmaya baslarlar ve o tuyu bitmemis yetim hakki yersin.

Bir sorunun cøzumunu sirf askere birakirsan askerin cøzumu genelde silah olur ondan farkli acilimlari dusunmez genel olarak sonra Suleyman Demirel ordu ne istedi de vermedik diye salakca aciklama yapar. Otorite, alt-ust iliskisi gibi bir aidiyet ister. Sonra Diyarbakir'in nufusu cok fazla artar ve hukuk øtelenir bunlar iskenceyi hak eder deyip onlarca faili mechul olursa bu durum baglilik degil daha fazla ayrilik getirir. Sorsan bunu yapanlar en iyi milliyetcidir fakat bu tarz bir milliyetcilik ilerletmez bir ulkeyi.

Demokrasi-tolerans asiriliklari torpuler terorun kaynagi demokrasi degil aksine demokrasinin cok fazla gelismemis olmasi. Demokrasi-tolerans gibi dil olusmazsa ne savas biter ne Sivas'ta yakilan insanlar biter ve kutuplar cok sertlesir hem devlet sertlesir hem partiler hem de bazi Kurt gruplari. Sonucta siddetin dili bu gruplara insan getirir siddetten beslenen bir toplum varsa ortada.

Acikcasi siyaset bilimde iki yol var daha ønce de yazdim. Kendine karsi olan guclu bir muhalefeti kendi icine katarsin bunun bedelleri vardir odersin ve demokrasi icinde asiriliklari tørpulersin ya da tamamen sistem disina itersin bu da silah bomba olarak geri døner. Sadece silah ve bomba ile sorunu cøzen bir ulke yok benim bildigim.

Ortada sosyal devlet, siddetin toplumun geneline yayilmasi ki bu her kesimi etkiliyor iste, Ortadogu, 4 devlet ve buyuk bir halk, ordu, demokrasi vs. vs. bunlarin toplamindan sorun cøzulur. Bunlarin icinden tek askeri hareket cøzum olarak gørulurse sorun cøzulmez daha da buyur.

Neticede birileri yardım ediyor işte,Abd,Rusya,İsrail vs ne farkeder.Kimler yardım ediyorsa,amaçlarına ulaşıyorlar işte.

Rahmetli Recep Yazıcıoğlu'nun dediği gibi;Gidemediğimiz yer bizim değildir.Sen sahip çıkmazsan,koruyup kollamazsan,elbet çıkar sahip çıkan,koruyan kollayan.

Dünya 3.sü ordumuz (yersen) bile silahlarını kendi üretemiyor atlamayın lütfen.

Tamamını değil ama,kendi ürettiklerimizde var.Tabi ne kadar yeterli,orası ayrı mevzu.Misal İsrail üretsin,biz alırız vatan savunması için,öbürü alır terörizm için.Neticede tek karlı üretici.Buda bir sektör -ki çok çok büyük bir sektör.

Bende diyorum ne diyo bu baştan yazsana olum,doğukan falan hackledi zannettim üyeliğini :asd:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt