Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

2 resim koyacağım aynı eylemden.

b5cd4a0f-3.jpg

6b7d5651-2.jpg

Hadi yürüyün gidin kardeşim. İninizde geberin.

O doğru. Hakkari bölgesi için hükümetin yaptırım uygulaması lazım. "Kaybedilmiş Bölge" tanımlaması pek hoş değil.

O doğru. Hakkari bölgesi için hükümetin yaptırım uygulaması lazım. "Kaybedilmiş Bölge" tanımlaması pek hoş değil.

O bölgede tekrardan OHAL ilan edersen,o zaman gerçekten kaybedersin o bölgeyi.

Bir örgütün yaptığından dolayı oradaki masum insanların hayatlarını zorlaştıramazsın.

OHAL'i sen çıkardın şimdi. Ben o anlamda söylemedim. Hükümet'in o bölgedeki bazı kesimler ile p.k.k. ilişkisini kesmesi lazım. Yüksekova karargah gibi olmuş söylenenlere göre. Kendi çaplarında federasyondan falan bahsediyorlar haber ajanaslarında. Halk büyük baskı altında. Elbet bir çözümü vardır bunun.

10 gün önce petrol istasyonlarına pkklılar gelip haraç istedikleri abi kardeşi öldürdüler. Güvenlik kamerası kaydetmiş haberlerde gösterdiler daha yeni. Bazen halk da yardım etmek zorunda kalıyor.

Zaten destekleyen ve o tuzağa düşmüş kesim var. Ben bizzat yüksekovahaber sitesindeki yorumları takip ediyorum. Orada bile dayatmalar var. Bu bildiğin beyin yıkama. Sen orada siyasi bir irade koyamazsan geçmişten bugüne, şu zamanda bunların olması normal.

Ama şu mitingi düzenleyen kesimde var.

[video=youtube;HDbqE3JMNFY]https://www.youtube.com/watch?v=HDbqE3JMNFY[/video]

Devlet diye bir şey yok ki Hakkari'de. Sadece okul, hastane vb yaptırmakla olmuyor bu işler. Hakkari'nin hemen aşağısında 7-8 tane kamp varmış Pkk'nın. Herifler istediği an pat diye çıkıp yol kesip kimlik kontrolü yapabiliyor, gündüz gözüyle polise ve askere suikast düzenleyebiliyor. Hangisinin katili bulundu bugüne kadar ?

Sen daha kendini koruyamıyorsun, halkın en temel ihtiyacı olan can güvenliğini sağlayamıyorsan sana neden güvensin ki.

Şu son haberler doğruysa p.k.k. büyük vurgun yer.

- Bölgede ki gençlere iş imkanı sağlanacak,

- Bursa - Şanlıurfa dostluk maçı organizasyonu yapılacak.

Birkaç tane daha vardı. Bence önemli bir hamle. Bunlar yapılırken dağdakiler ise ininde vurulur. Halk refaha kavuşur gibi. Faydalı olacağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt