seboreik dermatit rahatsızlığı ve çözümleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

seboreik dermatit rahatsızlığı ve çözümleri

Şöyle ki; kafam acayip kaşınıyor sanırsın bit var. Saçlarım uzun olmamasına rağmen dökülüyordu, 3 numaraya vurdum sırf o yüzden, 2 gün duş almasam sanırsın 1 aydır kafama su değmemiş gibi kepek benzeri döküntüler oluyor ve sanki kafamda bir yara çıkmış da kabuk tutmuş gibi oluyor.
1604239071118.png

boyle bisey mi ustad bu cok asiri ama boyle kisariyor mu

sanirim ayni derdi ben ve babam yasadik ya ayni seyimiz vardi bizdede dedigin gibi kabuk tutmus gibi, yara cikiyordu felan

Malum, devlet hastanelerinde corona nedeniyle artık randevusuz hastaya bakılmıyor. Uzunca bir süredir devam eden kafamdaki kaşıntı ve kabuklanma sorunundan dolayı randevu almak istedim. Önce e-randevu'dan almaya çalıştım ama hiçbir şekilde randevu alamadım. Sonra mecburen 182'yi aradım. Bu sefer de en erken ayın 17'sine verilebiliyor, ancak 15 günlük sınırı aştığından şu anda randevu veremiyorum. Saat 4'ten sonra arayın dediler. Neyse işte, randevuyu az önce aldım. Tarihi 17 kasım... Koca hastanede sadece 2 cildiye doktoru hizmet veriyor. :asd: O zaman kadar ölmezsem giderim artık. Sağlıktaki devrimi sizinle paylaşmak istedim.

Saçta ki egzama tarzı bise o. Konazol şampuan al. Bide akşam bi losyon soylicem sana onu kullan. Etkisi oluyor. Islak tutmayacaksin bir de saçını. Sakal içinde geçerli aynı problem. Yıllardır bende çekiyorum aynı şeyi. Kepektir diye sallayıp duruyordum. Konazol + losyon kullandım baya azaldı.

GSCimbom Mobile App

Şöyle ki; kafam acayip kaşınıyor sanırsın bit var. Saçlarım uzun olmamasına rağmen dökülüyordu, 3 numaraya vurdum sırf o yüzden, 2 gün duş almasam sanırsın 1 aydır kafama su değmemiş gibi kepek benzeri döküntüler oluyor ve sanki kafamda bir yara çıkmış da kabuk tutmuş gibi oluyor.
En manyağından egzama olmuşsun. Ketoralla yıka saçlarını

dişim abse yaptı 12 gün sonraya eczanelerde vermiyor artık antibiyotiklli ilaç, ağrı kesici falan idare ettik , şişlik geçti randevu günü hatırlatma geliyor birde ben unutmuştum

Bu gün mevzusunda sıkıntı şu ki 15 gün full dolu mesela 16.gün gece açılıyor o an doluyor zincirleme oluyor yani anca içerden birini bulacan doktorun boş olduğu bir an muayane olucan corona ile alakalı mevzu değil önceden de böyleydi.

Ahanda böyle bir şey evet. Görmüştüm bunu nette. Egzama mıydı neydi adı.
Aynen dostum bende yasadim bunu egzama iste.

Doktora gittim bende pahali bir sampuan yazdi neyse aldim dedigi gibi kullandim pek ise yaramadi kafamda rahatlamadi hala kasinmaya devam etti kepekler dokulup duruyordu ve yara cikmaya basladi.

Youtubeda bir adam gordum (bu degil ama bunun benzeri) bu sampuani onerdi (bu da biraz pahali ama doktorun verdigi ile ayni fiyatda nerdeyse) dedim anasini satayim deneyecem iki kutu aldim ve ise yaradi inanil gibi degil 1 hafta sonra bi bokum kalmadi acayip rahatladim yani.
Kendime soz verdim bundan sonra pahali sampuan alacagim diye oyle head and shoulders felan kepaze isler dedi kuaforum bende hayatim boyunca head and shoulders ve clean kullanirim. Cidden o kafa/sac sikintilari cekilmez bes para icin. Iyi hatirlattin sampuanim bitiyor siparis verecem simdi netten xd

Ama sen yine bir doktora gorun istersen ama ikinci cozum olarak aklinda tut bunu derim :)

Aynen dostum bende yasadim bunu egzama iste.

Doktora gittim bende pahali bir sampuan yazdi neyse aldim dedigi gibi kullandim pek ise yaramadi kafamda rahatlamadi hala kasinmaya devam etti kepekler dokulup duruyordu ve yara cikmaya basladi.

Youtubeda bir adam gordum (bu degil ama bunun benzeri) bu sampuani onerdi (bu da biraz pahali ama doktorun verdigi ile ayni fiyatda nerdeyse) dedim anasini satayim deneyecem iki kutu aldim ve ise yaradi inanil gibi degil 1 hafta sonra bi bokum kalmadi acayip rahatladim yani.
Kendime soz verdim bundan sonra pahali sampuan alacagim diye oyle head and shoulders felan kepaze isler dedi kuaforum bende hayatim boyunca head and shoulders ve clean kullanirim. Cidden o kafa/sac sikintilari cekilmez bes para icin. Iyi hatirlattin sampuanim bitiyor siparis verecem simdi netten xd

Ama sen yine bir doktora gorun istersen ama ikinci cozum olarak aklinda tut bunu derim :)
Eyvallah reis. Gideyim bir doktora bakayım, ne diyecek. Sıkıntı çözülmezse dediğini denerim.

Üst Alt