Seçim 7 Mayıs'ta Yapılmalı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seçim 7 Mayıs'ta Yapılmalı!

Cevap: Seçim 7 Mayıs'ta Yapılmalı!

O zaman iki tarih açıklamanın hiç bir manası yok. Tek tarih 14 mayıs desinler de bizde burda uğraşmayalım. Tutsunlar salonu. Çağırsınlar insanları. Çok saçma hem de acayip saçma bir uygulamaymış bu. İnsanlar zaten bilirler toplantının olmayacağını, o nedenle gelmezler gibi bir açıklamadan sonra iki tarih birden açıklamak kadar saçma birşey olamaz.

haklısındostum, ozaman tek tarih açıkla olsun bitsin...

Bunun sebebi su. Birinci toplantilarin her zaman yapilmama olasiligi var. Cunku yeter sayisi tutturulamadiginda oraya gelen insanlar bosu bosuna gelmis oluyor. Ikinci toplantida ise boyle bir olasilik yok. Haliyle tek gun belirleniyor , o gun de 2 inci toplanti gunu oluyor. Bunda anlasilamayan bir sey yok. Eger bu sekilde olmamis olsaydi , bir cok toplantida yeter sayisi var mi yok mu diye say babam say ya da su saatte yeter sayisi yok hadi herkes evine gibi durumlar olurdu. Bu sebepten dolayi artik toplantilarin cogunluk aranmayan ikinci toplanti gunu yapilmasi bir teamul haline geldi. Oyle ki , dedigim gibi toplantinin alt yapisini olusturan seyler bile ilk gun icin yapilmaz , salon kiralamak , personel ayarlamak vs gibi. Bu yuzden bu baslik cok yersiz.

Bunun sebebi açık seçik ortada. Ezelden beridir 2 tarih açıklanıyor. İnsanlar nasıl olsa bir dahaki sefere gideriz deyip ilk sefere katılmıyorlar. Bir tane tarih açıklansa mesela 7 mayıs. İnsanlar mecburen gidecekler. Aslında 7 mayıs ta gitmeye yine mecburlar ama , o ikinci tarih olayı durumu bozuyor. :) Vay arkadaş ne biçim bişey bu ya:D

Tartismaya acilmasina gerek olmayan bir konuda bosuna nefes tuketiyosunuz. Size bunu soylemeye calisiyorum. Klup uyeleri taraftar degil. Herkesin bir plani programi var. Senelerdir bu sistem boyle , ileride de bu tuzukte bu maddeler bu sekilde oldukca ayni sekilde devam edecek. Burada luzumsuz yere sanki bir ihtimal varmis gibi konusmalar yapilmasi bosa kurek cekmek. 14 Mayista herkes gorevini yerine getirmek icin rekor katilimla kongrede olacaktir. Taraftar konusunda ise , 2000 degil 2 milyon taraftar da toplansa kimsenin icine sindirememe gibi bir durumu olamaz zira baskanindan divan kuruluna ,uyesinden personeline kimse ajandasina bile 7 mayis tarihini yazmaz. Bu yuzden kimsenin kabullenemeyecegi bir durum yok , ordaki 7 mayis tarihi tamamen sembolik ,yok kabul edin yani onu.

Bunun sebebi açık seçik ortada. Ezelden beridir 2 tarih açıklanıyor. İnsanlar nasıl olsa bir dahaki sefere gideriz deyip ilk sefere katılmıyorlar. Bir tane tarih açıklansa mesela 7 mayıs. İnsanlar mecburen gidecekler. Aslında 7 mayıs ta gitmeye yine mecburlar ama , o ikinci tarih olayı durumu bozuyor. :) Vay arkadaş ne biçim bişey bu ya:D

Galatasarayın gelenekleri görenekleri....

bencede bu kadar sacma birsey olamaz cogunlugu saglayabilecek üyemiz yeterince var 7 mayis da olmamasi icin hicbir engel yokk

Tartismaya acilmasina gerek olmayan bir konuda bosuna nefes tuketiyosunuz. Size bunu soylemeye calisiyorum. Klup uyeleri taraftar degil. Herkesin bir plani programi var. Senelerdir bu sistem boyle , ileride de bu tuzukte bu maddeler bu sekilde oldukca ayni sekilde devam edecek. Burada luzumsuz yere sanki bir ihtimal varmis gibi konusmalar yapilmasi bosa kurek cekmek. 14 Mayista herkes gorevini yerine getirmek icin rekor katilimla kongrede olacaktir. Taraftar konusunda ise , 2000 degil 2 milyon taraftar da toplansa kimsenin icine sindirememe gibi bir durumu olamaz zira baskanindan divan kuruluna ,uyesinden personeline kimse ajandasina bile 7 mayis tarihini yazmaz. Bu yuzden kimsenin kabullenemeyecegi bir durum yok , ordaki 7 mayis tarihi tamamen sembolik ,yok kabul edin yani onu.

Anlaşıldı. Benim dediğim gibi işte. Sembolik bir tarih gibi saçma bir konu bu. Ne demek sembolik. Öyle işte sembolik. Yersen.

Ben ümidimi kestim ama neyse biz yine de diğer forumlara ayıp olmasın. Konuyu tartışmaya devam edelim. Sonuçta bu konu bir çok yerde konuşuluyor.

Teşekkürler Sinan Bey

Üyelerin şunu da iyi idrak etmeleri gerekiyor: Bu bir hafta çok önemli.

1- Klübün çok acil nakte ihtiyacı var. Bunu bu yönetimde dile getirdi. Bu gizli birşey değil. Mevcut yönetim bunun kaynağını bulacak ne prestije sahip ne de motivasyona. Gelecek yönetim bir an önce yetkilerine kavuşması lazım ekonomik gerekçelerle.

2- Gelecek sezon transferleri için yapılması gereken çalışmalar için de çok acil yetkiye ihtiyaç var.

3- Klüp üyelerinin kamuoyu üzerinde son olaylar nedeniyle kaybolan prestijini bu olayı fırsat olarak görerek iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Klüplerinin sorunlarına sahip çıktıklarını hem taraftara hemde dış mihraklara göstermeleri elzem gibi duruyor.

1- Klübün çok acil nakte ihtiyacı var. Bunu bu yönetimde dile getirdi. Bu gizli birşey değil. Mevcut yönetim bunun kaynağını bulacak ne prestije sahip ne de motivasyona. Gelecek yönetim bir an önce yetkilerine kavuşması lazım ekonomik gerekçelerle.

2- Gelecek sezon transferleri için yapılması gereken çalışmalar için de çok acil yetkiye ihtiyaç var.

3- Klüp üyelerinin kamuoyu üzerinde son olaylar nedeniyle kaybolan prestijini bu olayı fırsat olarak görerek iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Klüplerinin sorunlarına sahip çıktıklarını hem taraftara hemde dış mihraklara göstermeleri elzem gibi duruyor.

Soylediklerin hepsi gerceklesecek ancak bunun gunu 7 mayis degil 14 mayis , hepsi bu

Emin ol üyeler bizlerden daha çok farkındadır bu durumun. Ama herkes kendini 14 Mayıs'a ayarlamış deniliyor. Sinan Bey'in dediği bu. Hatta bu konu bakalım medyada tartışılacak mı? Sanmıyorum. Biz hiç olmayacak bir konuyu tartışıyormuşuz. Şu anda Helvacı'yı dinliyorum. Hiç 7 Mayıs'tan bahseden yok.

Rıza&Sinan ikinizde klüp üyesisiniz ve olmaz diyorsunuz. Sadece şu iki nedeni öne sürüyorsunuz:

-Ajandalar da yok.

-Gelenekler böyle.

Normal koşularda: OK. Yukarda 3 başlıkta size neden 1 haftanın önemli oduğunu açıklanmasına rağmen bunda ısrar ederseniz bu sabırsız taraftar da size "başlarım ben sizin geleneğinize de ajandanıza da" deme hakkına sahip olur. Bu sizin için bir fırsat. Gelin hem klübü hem de kendinizi düşünün diyoruz.

Uyeler hakkinda surekli tembel , olaylari goremeyen , yasli , etkisiz vs gibi yorumlar yapilmasi da ayrica gercekten garip kacmaya basladi. Bizim kendimizi taraftardan ayri gordugumuz , ayricalikli lanse ettigimiz filan yok. Ama uyeleri degerlendirirken , kendi hosuna gitmeyen kararlar ciktiginda yuhalayan , tersi oldugunda alkislayan bir sekil olmamasi lazim. Bir kac sitede geziyorum , biri cikmis uyeler baskana haksizlik etti diye veryansin var , digerinde helal olsun uyelere diyenler. Tamam yorum yapmak problem degil de , biz de neticede taraftariz , kongrenin buyuk cogunlugu boyle , elbette yasi gecmis bizim de bir seyden anlamadigina kanaat getirdigimiz bir kesim var , ama uyelikten atamicagimiza gore onlari kongre yapisinin gitgide degismesini umarak ilerlemeye calisiyoruz.

Rıza&Sinan ikinizde klüp üyesisiniz ve olmaz diyorsunuz. Sadece şu iki nedeni öne sürüyorsunuz:

-Ajandalar da yok.

-Gelenekler böyle.

Normal koşularda: OK. Yukarda 3 başlıkta size neden 1 haftanın önemli oduğunu açıklanmasına rağmen bunda ısrar ederseniz bu sabırsız taraftar da size "başlarım ben sizin geleneğinize de ajandanıza da" deme hakkına sahip olur. Bu sizin için bir fırsat. Gelin hem klübü hem de kendinizi düşünün diyoruz.

:D Uğur. Ah be kardeş keşke üye olsam. Sen yanlış anladın. Ben üye olsam var ya aynen senin deiğin gibi yapar, dilekçe, önerge falan ne lazımsa uğraşırdım 7 Mayıs için. Ama malesef değilim. Sen Sinan'a söyle onu :) Haklısın.

Ama Sinan'ın dediği de başka bişey. Tamam haklısınız ama malesef durum bu diyor.

-Ajandalar da yok.

-Gelenekler böyle.

yahu ben anlatamiyor muyum ? Gelin diyosun , nereye gelelim. Kongre yok ki , yani kapilar acik kac kisi gelecek diye bir durum yok , oyle olsa da biz tembellikten gitmiyor olsak tamam. Kongre olmayan binanin onunde durup kapidaki guvenliklere beyaz kagitlar dagitip tutanak mi olusturalim. Size anlatmaya calisiyorum , 7 mayista kongre yok ki gidelim. Sembolik bir tarih o. Tuzukte iki tarih aciklaniyor ,bu tarihlerin ikincisinde cogunluk arayisi olmadigi icin ikinci tarihte kongre yapiliyor. Durum bundan ibaret

Seçim Haziran yada Temmuz ayı gibi tatil döneminde yapılmıyor ki kendilerini 2 hafta sonrasına ayarlasınlar. Sonuçta Bodrum'dan, Marmaris'ten mi geleceker? Üyelerin %90'ı İstanbul'da zaten şu an. Hafta içi değil, hafta sonu iki tarihte ki iş randevuları ile çakışsın.

Çözüm basit: Duayenerden biri çıkar 7 Mayıs'ta toplanıyoruz diye açıklar. Olay çözülür.

Ben tembelsiniz yada yaşlısınız gibi küçültücü imalarda bulunmuyorum. Bu bir ihtiyaç ve sizin için de taraftarla barışma fırsatı diyorum.

Tamam da bu ibra olmadiklarinin gercegini degistirmez, bu durum'un hangi nedenle secime gidildiginin bir onemi yok benim bildigim ki tuzukte de bu yer aliyor?

Fakat ila ki ucu acik maddeler vardir. Aslinda girmemeli ama Helvaci'da secimde olacaktir orasi kesin gibi birsey.

Cok karisik bu tuzuk ya, kafam karisti simdi :D

Yeni kurallar geregi ibra olmayan yonetim bir sonraki secime giremiyor. Ama, bu yeni kurallar da bu yilin sonundan itibaren gecerli olacagi icin su an Polat ve ya herhangi bir yonetim kurulu uyesinin onunde hukuki bir engel yok.

Bu arada madem ilk toplantida cogunluk saglanamama korkusundan uyelerin bosu bosuna oraya gelecekleri gerekcesi ile toplanti yapilmiyor, o zaman ilk aciklanan tarihde cogunluk aranmasi kuralini degistirsinler. Madem ise yaramiyor bu kural bosu bosune niye duruyor ki, tuzukde?

Bizim taraftarla ne kuslugumuz var ki barisalim. Yonetim kurulunun basarisiz icraatleri onlari baglar. Biz de secmesini bilmek kadar indirmeyi de bildik. Bundan 1 sene once taraftari ,kongre uyesi , basini ,tv leri , herkes adnan polat isminde hemfikirdi ,biz de sectik. ama 1 senede birakin sportif basariyi , klup itibari bile yerlere dustu , 1 sene daha sure vermeyi uygun gormedik ibra etmedik , orda sonuc alinamasa imza toplanacakti ,bir sekilde bu is halledilecekti. Neden taraftarla barismamiz gereksin ? transferi biz yapmiyoruz ,futbolu yonetmiyoruz ... bilakis isini kotu yaptigina inandiklarimizi azlettik , daha ne yapalim .. ama yazili kurallarin disina da cikamayiz. Diger yandan baska sehirlerden gelenler var , isini gucunu cok onceden ilk secim aciklandiginda sadece 14 une gore ayarlayanlar var. Cogunluk saglanamayip da bu kisileri geri gonderemeyiz. Bunun cozumu tek gun belirlemek ama sanirim dernekler masasi kanununa uygun tuzuk hazirlama mecburiyeti oldugundan cogunluk sartini iceren bir madde ve gunu oraya yazmak zorundayiz. Bu karmasanin sebebi budur

Yeni kurallar geregi ibra olmayan yonetim bir sonraki secime giremiyor. Ama, bu yeni kurallar da bu yilin sonundan itibaren gecerli olacagi icin su an Polat ve ya herhangi bir yonetim kurulu uyesinin onunde hukuki bir engel yok.

Bu arad madem ilk toplantida cogunluk saglanamama korkusu ile uylerin bosu bosuna oraya gelecekleri gerekcesi ile ilk secim gunu hic bir sey yapilmiyor, ilk aciklanan tarihde cogunluk aranmasi kuralini degistirsinler. Madem ise yaramiyor bu kural bosu bosune niye duruyor ki, tuzukde?

Bu konuda 100% bilgim olmamakla beraber kuvvetle muhtemeldir ki , bu tip hukumlerin yazilmasi, bir ust denetleyici kurul olan ve hukumetce cerceveleri belirlenmis dernekler masasi amir hukumlerinin zorlayici sebeblerinden kaynaklaniyor.

Bu konuda 100% bilgim olmamakla beraber kuvvetle muhtemeldir ki , bu tip hukumlerin yazilmasi, bir ust denetleyici kurul olan ve hukumetce cerceveleri belirlenmis dernekler masasi amir hukumlerinin zorlayici sebeblerinden kaynaklaniyor.

Bilgi icin tesekkurler, ama, her halukarda cok garip bir kural. :) Bir o kadar da mantiksiz. Peki olaganustu durum oldugu icin uyeler kendi gayretleri ile ilk toplantinin yapilmasini saglayamazlar mi?

Sabah Arkadaşlarla konuştuk burada 7 mayısta diye abdullah reis sana mesaj atcaktım index hazırlayalım bununla ilgili diye çarşıya gittim geldim bir baktım index konmuş çok iyi olmuş inş 7 mayısta ünal reis oturur koltuğa

Bizim taraftarla ne kuslugumuz var ki barisalim. Yonetim kurulunun basarisiz icraatleri onlari baglar. Biz de secmesini bilmek kadar indirmeyi de bildik. Bundan 1 sene once taraftari ,kongre uyesi , basini ,tv leri , herkes adnan polat isminde hemfikirdi ,biz de sectik. ama 1 senede birakin sportif basariyi , klup itibari bile yerlere dustu , 1 sene daha sure vermeyi uygun gormedik ibra etmedik , orda sonuc alinamasa imza toplanacakti ,bir sekilde bu is halledilecekti. Neden taraftarla barismamiz gereksin ? transferi biz yapmiyoruz ,futbolu yonetmiyoruz ... bilakis isini kotu yaptigina inandiklarimizi azlettik , daha ne yapalim .. ama yazili kurallarin disina da cikamayiz. Diger yandan baska sehirlerden gelenler var , isini gucunu cok onceden ilk secim aciklandiginda sadece 14 une gore ayarlayanlar var. Cogunluk saglanamayip da bu kisileri geri gonderemeyiz. Bunun cozumu tek gun belirlemek ama sanirim dernekler masasi kanununa uygun tuzuk hazirlama mecburiyeti oldugundan cogunluk sartini iceren bir madde ve gunu oraya yazmak zorundayiz. Bu karmasanin sebebi budur

Düştüğmüz bu durumun sorumlusu kim diye bir başlık vardı geçen aylarda bu sitede. Ben orada ana kaynak Üyeler demiştim. Bu kelimenin her zaman arkasındayım. 10 yıldır adım adım geliyorum diye bas bas bağıran bu felaketin işaretlerini aklı başında bir çok taraftar görüyor ama siz ne yazık ki göremediniz. Gerekli yapısal değişiklikleri yapamadınız. Bırakın onları bu çağ dışı tüzüğü oylamaya bile geçemediniz on yıllarca. Konu başllıktan sapmasın diyerek detaya girmeyeceğim ama kısaca senin mantığınla Türkiye'nin bunca yıl geri kalmışlığının tek nedeni hükümetler ama onlara oy verenler değil demekten farkı yok diyerek kesmek istiyorum.

Konuya gelirsek. 1934 kişi ibra oylamasına katılıp oylamaya katılıyorsa tarihimizin en önemli seçimine 3500 kişiyi toplamak sorun olmaz, olmamalı. Salon tutulması, sandıların ayarlanması, personel gibi ihtiyaçlar zaten daha önce otamatiğe binmiş uygulamalar. Şirketler, salonlar bilindik şeyler. Organizasyonu 1 günde halledilir. Dediğim gibi mesela İrfan Aktar çıkar: Olağanstü koşullar mevcut. Adaylarla görüştük, anlaştık. Bu yüzden 7 Mayıs'ta şu salonda şu saatte toplanıyoruz der. Ha çoğunluk sağlanamadıysa 1 hafta sonraya kalır. ScoutGS'un dediği gibi: "Bi zahmet lütfen."

Üst Alt