Selçuk İnan - Sayfa 129 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Valla ahbab bir kere profesyonel değil. Topçuluk hayatının son 3 yılını yatışta geçirmiş birinin oyuncular üzerinde bir şey katacağını düşünmüyorum. Bu sene frikikten golümüz var mı hatırlamıyorum en kötü bu konuda etkili olması lazımdı, onda bile şüphe varsa o zaman ne yapıyor diye sormak lazım. Hocanın bu tarz olayları var, eski topçuları açıkladıkça öğreniyoruz. O dönem yanında duran oyuncuya vefasını göstermiştir. İleride ne olur bilinmez. Şahsen Selçuk gibi adamlar yerine Hasan gibi hırsı ekran karşısında belli olan insanları seçerim.

çoğu yetenek işi zaten yav. taylan'dan da içinde olmayan bir şeyi çıkarmadı ama yetenekli adama nerde duracağını, ne zaman topu tutup pası atacağını, savunma arkası koşan adama ne zaman bakacağını öğretmiştir bence. yoksa etebo'nun içinde yok işte, herifin başına scholes'u getirsen ne olur. hocanın öyle olayları var da necati, selçuk ve riera pozisyonel antrenörlüğe getirildiler ve o pozisyonlardaki oyuncuların gelişimine bakarsak gayet de iş yaptılar bence. necati oğulcan'ı bile santrafor gibi gösterdi, riera normalde linnes'in ümit özatlığına duacıyken 3 tane sakat ve yarım adamdan iyi bir bek rotasyonu çıkardı, selçuk da galatasaray'a normal bir yönetimle 15 milyona yakın bir kaynak yaratabilecek 2 yerli oyuncu kazandırdı.

esas yardımcı antrenörlük konusunda davala-şahin ve hasan'ın yetersizliği zaten 2.5 yıl çok daha iyi kadroya rağmen oynatılan çok kötü ve sistemsiz oyundan belliydi. ben açıkcası hep hasan'ın gitmesini istedim ama gelinen noktada geri kalan ikisi birden gitse bile hasan'ın kaybından daha azını kaybedeceğimizi tecrübe etmiş olduk. kenarda murat şahin tarzı bir zıpçıktı tüm büyük takımların ihtiyacı bu coğrafyada.

E322JshWUAQSezl

Selçuk politik duruşu , zekası ve liderlik tecrübesiyle gelecekteki 1 numaralı Galatasaray hoca adayıdır. Tabii istisnaları oluyor ama 8 numaralardan fena hocalar çıkmıyor. Selçuk da bence bu işi rahatlıkla yapar.

Selçuk'un tek sıkıntısı fazla efendi. Aslında bu normalde iyi bir şey olması lazım ama hocalık için biraz fazla efendi olabilir.

Gene de burası Galatasaray. Arda da Selçuk da önce kendilerini başka takımlarda kanıtlamak zorundalar. Özelikle Selçuk Fatih Terim'den öğreneceğini öğrenmiştir. Bana müsade deyip Anadolu takımlarından başlamalı.

Tüm büyük hocalar önce kendilerini farklı takımlarda ispatladılar. Selçuk da Arda da bunu yapmak zorunda.

Arda'nın da Selçuk'un da o potansiyelde olduğunu düşünüyorum. Hatta Arda Yurt Dışına da açılabilecek seviyeye çıkabilir.

Aslında Melo'dan da bence müthiş hoca olacak. Melo da artık evladımız sayılır. Gelecekte Galatasaray'a hoca olabilecek adam çok olacak.

Benim tek istemediğim Galatasaray'da olmasını asla benimsemeyeceğim tek kişi Okan Buruk'tur. Bunun da sebebi 13 Mayıs 2001 Ankaragücü maçıdır. Okan'ı asla hoca olarak Galatasaray'da görmek istemiyorum.

Üst Alt