# Selçuk İnan - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Selçuk İnan

Cevap: # Selçuk İnan

tek + özelliği şutunun iyi olması geri kalan bütün özellikleri vasat bir oyuncu.gereksiz

Bu adamı bizim takımın sırf duran topları kullanmadaki zaafiyeti, rezaleti gidermek için bile alırım....

barış falan gitmem dedi ve ayhan ın da gitceğini sanmıyorum...3-4 €emre güngör veya zan,olmadı 5.5€ falan kıyın paraya.Ondan iyi türk libero yok.Yasin pehlivan'a da baya iyi demiş scout gs ama...

Selçuk İnan tek ön libero asla oynayamaz, bu açıdan Topal'ın yerini doldurmaz kesinlikle. Yine de MC olarak oynar ama daha ofansif bir oyuncu ile birlikte. Çok üst düzey olmamakla beraber çift yönlü bir orta saha oyuncudur, sonuçta nadir çift yönlü Türk orta saha oyuncularındandır, beğenirim. Şu anki orta saha kadromuzda gelirse form durumuna göre ilk 11'e girer gibi duruyor ama normalde Galatasaray orta sahası için kaliteli bir rotasyon oyuncusu olur, ilk 11'i zorlar, eksiklerin yerine 11'de oynadığında sırıtmaz, sonradan girip orta sahayı hem savunma anlamında hem hücum anlamında diriltebilir. Hele kendini biraz geliştirir ve oynadığımız sisteme adapte edebilirse uzun vadede ilk 11'e yerleşebilir bile. Ayhan'ın yaşlandığını düşünürsek eğer gelirse onun yerine yine uzun yıllar hizmet edebilir. Tam aynı tarzda değiller ama aynı görevleri yerine getiren oyuncular sonuçta. Eğer Nuri, Hamit falan gibi kendini kanıtlamış belli üst seviye çift yönlü Türk orta sahalar alınamıyorsa ve o bölgeye ilk 11 için Türk oyuncu transferi yapılacaksa bu şartlar içinde alınacak nadir oyunculardan birisidir, mükemmel transfer olmaz ama en azından doğru hamle olur bence. Ancak dediğim gibi tek ön libero gibi bir konumlandırma olamaz kendisi için.

----xxxxx----Selçuk---- (yanındaki daha ofansif çift yönlü)

--------xxxxx----------

veya

--------xxxxx----------

---xxxxx-----Selçuk---- (yanındaki daha defansif)

(atak yönleri yukarı)

şeklinde konumlandırılabilir.

Selçuk inansa da ben inanmam, gelmez.

Ben de inanmıyorum bu transfere. Şöyle ki, Şenol Güneş seneye başarı istiyor ve bu sebeple ilk 11 oyuncularından, çok büyük teklif gelmediği sürece, vazgeçmez. Ama bize gelse, fena da bir transfer olmaz bence. Düz bir oyuncu olduğunu da düşünmüyorum. Rotasyon için iyi bir oyuncu. :animation:

ufak bir operasyonla, galatasaray'ın orta sahadaki ihtiyacını bir nebze karşılayabilir aslında.

Tek ihtimalli yazmış bunu.

Selçuk alınırsa yanına emre gibi daha hareketli ofansı defansı olan bir adam alınırsa iyi iş yapar.

Üst Alt