Selçuk'un Kesik Yeme Zamanı Gelmedi mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Selçuk'un Kesik Yeme Zamanı Gelmedi mi?

Selçuk'un sorunu şu; büyük takım piskolojisini kaldıramadı. Kendini ön plana çıkarmaya çalışıyor sürekli, yapamadığı şeyleri denemeye kalkıyor. Amrabat'ın sorunu da buydu, sürekli kendini kanıtlama çabası yüzünden yapabildiklerini de yapamadı bize.

Selçuk, Trabzonspor'da oynadığı gibi en geride oynamalı bence, savunma önünde oyun kurmalı. Mümkünse kaleden uzak dursun.

Beyler, olay Selçuk Melo x olayı değil, olay sistem olayı. Sistem işlemiyor, çarklar dönmüyor, dişliler birbirleriyle uyuşmuyor. Sen Selçuğun Partneri Meloyu Stopere çek, Emreye Melonun görevini ver, orta sahan yol geçen hanına dönsün. Savunma arkasına atılan toplar cabası. 3 lü savunma olmaz!!! çünkü bu sistemde rakip atak yaparken savunmanın 5 lenmesi gerekiyor. Ama ne Riera ne Eboue gerekli katkıyı yapamıyor. Stoperlerin 3 lü oynamak için çok yetersiz. Ayrıca Riera bu takımda hiç olmaz. Selçuk kesilsin diyenler biraz daha yürekli olsunlar, ondan önce kesilmesi gereken kişi Sneijder dir. Çünkü onu oynatmak için alışılmış düzenden vazgeçiliyor. Ayrıca Elmander in takım savunması için nekadar önemli bir futbolcu olduğuda birkez daha ortaya çıktı. Sorun tamamen sistem ve mantalite. Selçuk sorunu değil.

Kimisi Selçuk un form durumunda dalgalanma oldugunu söylese bile aslinda Selçuk ta 1.5 senedir istikrarli bir düşüş var. Defansif tarafi zaten güçlü degildi, artik ofansif tarafida güçlü degil. Emre beleş'ten çabuk tükendi.

Beyler, olay Selçuk Melo x olayı değil, olay sistem olayı. Sistem işlemiyor, çarklar dönmüyor, dişliler birbirleriyle uyuşmuyor. Sen Selçuğun Partneri Meloyu Stopere çek, Emreye Melonun görevini ver, orta sahan yol geçen hanına dönsün. Savunma arkasına atılan toplar cabası. 3 lü savunma olmaz!!! çünkü bu sistemde rakip atak yaparken savunmanın 5 lenmesi gerekiyor. Ama ne Riera ne Eboue gerekli katkıyı yapamıyor. Stoperlerin 3 lü oynamak için çok yetersiz. Ayrıca Riera bu takımda hiç olmaz. Selçuk kesilsin diyenler biraz daha yürekli olsunlar, ondan önce kesilmesi gereken kişi Sneijder dir. Çünkü onu oynatmak için alışılmış düzenden vazgeçiliyor. Ayrıca Elmander in takım savunması için nekadar önemli bir futbolcu olduğuda birkez daha ortaya çıktı. Sorun tamamen sistem ve mantalite. Selçuk sorunu değil.

Biz farkli takimlari izliyoruz galiba kardeş .

Melo yanındayken 1 yıldır çok mu iyiydi güldürme Allah aşkına

Vodafone 975N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selcuk'un kotu performansinin sistem ile alakasi yok.

4-4-2 oynarken Sneijder sakatkende kotuydu.

Melo ile 4-2-3-1 oynarkende kotuydu.

4-1-3-2 oynadik yine kotuydu.

3-5-2'de yine kotu.

Performans olarak dibe vurmus durumda.

Demekki öyle kardeş, Sneijder in adı Murat olsaydı çok tan afaroz edilmişti. (Ayrıca ben Sneijder kesilsin demiyorum) Demek istediğim olay Selçuk Sneijder o bu olayı değil, Sistem ve mantalite problemli diyorum. Özelliklede bazı oyuncuların maç seçme problemi acilen düzeltilmeli.

Biz farkli takimlari izliyoruz galiba kardeş .

tek selçukmu alayı leş tamam takımın yarısı çöp onları anlarımda yetenekli olanlar neden çöp rolüne büründü onu anlamadım çöplerden bukaşıyor herhalde hastalık gibi

Selcuk'un kotu performansinin sistem ile alakasi yok.

4-4-2 oynarken Sneijder sakatkende kotuydu.

Melo ile 4-2-3-1 oynarkende kotuydu.

4-1-3-2 oynadik yine kotuydu.

3-5-2'de yine kotu.

Performans olarak dibe vurmus durumda.

Bizim arkadaşlarda anlamadığım bir Selçuk sevdası var.Vay efendim sistem de vay efendim yükü çok artmış da ...

Yahu adam zaten merkez orta saha oyuncusu.Hücum ve savunma yönü kuvvetli olmak zorunda.Ama Selçuk ne savunma yapabiliyor daha da beteri ileri oynamayı unutmuş durumda.Hücuma hiç destek veremiyor.

Bir de asla kesilemez diyenler var onlar ayrı bir komedi.Kötü oynayan adam kesilir ben Umut'un Selçuk'u keseceğinden eminin aklı başına gelsin biraz.Tamam formun düşük olabilir de bari kuvvetli ol biraz dinamik ol ama nerdeee...

Ya arkadaşlar eğer olmuyorsa yerine başkalarını denemekte fayda var. Sürekli kötü oynaya oynaya nereye kadar devam edecek ki bu? Bazı arkadaşlarımız işi vefaya getirmiş. Bizim için önemli olan Galatasaray. İyi oynayan kimse o oynamalı. İyi oynamayanların yerine de başka çözümler bulunmalı. Bundan daha doğal ne olabilir ki? Vefa diye diye yedekten gelen Aydın, Sabri gibi adamları senelerdir takımda tutuyoruz. Kim memnun ki bunlardan?

Kötü oynarsın ama mücadele edersin. Sabri bile kötü oynadığı halde mücadele ediyor, Selçuk maalesef mücadele bile etmiyor. İyi de nereye kadar devam edecek ki bu? Taraftarın kırılma noktası ne olabilir ki? Bu halde oynayan oyunculara sürekli destek vererek bir nevi kötülükde etmiş oluyoruz. Belki yedeğe çekilse yerine gelecek kişi daha iyi oynayacak, belki Selçuk hırs yapacak yine eski formuna dönecek... Denenmeden bilemeyiz ki?

Selçuğun oynamadığı kaç maç var son iki yılda, birileri istatiki olarak o maçları ve o maçlarda alınan skorları yazarsa sevinirim. Bakalım o oynamayınca takım dahamı iyi oluyor. ;)

Selçuğun oynamadığı kaç maç var son iki yılda, birileri istatiki olarak o maçları ve o maçlarda alınan skorları yazarsa sevinirim. Bakalım o oynamayınca takım dahamı iyi oluyor. ;)

Bir elin parmağını geçmez. İYi de ne alakası var ki? Kötü oynadığı için yedek bırakıldı mı Selçuk? Soruyu tersten soralım o zaman. Selçuk oynadığı maçlarda kaç puan kaybettik? Böyle kıstas olabilir mi :D Drogba'nın oynadığı maçlarda kaç puan aldık, Sneijder'in oynamadığı maçlarda kaç puan kaybettik, Melonun oynamadığı maçlarda kaç puan aldık, Dany'nin oynadığı maçlarda kaç puan kaybettik :D

Yahu Selçuğun bu sene iyi oynamadığını görmemek için kör olmak gerekiyor, ama Selçuk bu işin bütün sorumlusu gibi gösterildiğinde yanlış oluyor. Selçuk kesilecekse onunla beraber kaç kişi daha kesilmesi gerekiyor? Ben ısrar ediyorum mevcut 11 mevcut formasyonda başarılı olamaz. Buda tek başına Selçuğun suçu değildir. Türkiyenin en iyi yerli orta sahası, oyun okuyucusu ve kurucusu halen Selçuk İnandır.

Bir elin parmağını geçmez. İYi de ne alakası var ki? Kötü oynadığı için yedek bırakıldı mı Selçuk? Soruyu tersten soralım o zaman. Selçuk oynadığı maçlarda kaç puan kaybettik? Böyle kıstas olabilir mi :D Drogba'nın oynadığı maçlarda kaç puan aldık, Sneijder'in oynamadığı maçlarda kaç puan kaybettik, Melonun oynamadığı maçlarda kaç puan aldık, Dany'nin oynadığı maçlarda kaç puan kaybettik :D

Yahu Selçuğun bu sene iyi oynamadığını görmemek için kör olmak gerekiyor, ama Selçuk bu işin bütün sorumlusu gibi gösterildiğinde yanlış oluyor. Selçuk kesilecekse onunla beraber kaç kişi daha kesilmesi gerekiyor? Ben ısrar ediyorum mevcut 11 mevcut formasyonda başarılı olamaz. Buda tek başına Selçuğun suçu değildir. Türkiyenin en iyi yerli orta sahası, oyun okuyucusu ve kurucusu halen Selçuk İnandır.

Bu söylediklerinde %100 haklısın. Selçuk mevkisinde Türkiye'nin en iyisidir. Ama en iyi olması sürekli kötü oynayarak yerinin garanti olmasını gerektirmez. Yani benim esas eleştirdiğim kötü oynayanlara sınırsız teşvik verilmesi. Ben bu yoklukta bile uzun süre kötü oynayan herkesin en azından bir kaç maçta olsa yedekte bekletilmesi taraftarıyım; ki olması gerekende budur.

Üst Alt