Şener Özbayraklı, Galatasaray'a İmzayı Attı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şener Özbayraklı, Galatasaray'a İmzayı Attı

14 yabanci+ Emre A+ Emre T+ Yunus+ türk kaleci = 18 oyuncu.

Buraya 3 alt yapi oyuncusu eklesek tek 2 türk transferi lazim oluyor. 4-4-2 oynatmayi düsünüyorsa hoca, Umut Bozok gibi biri sart. Diger türkde artik süper ligden olur artik.

Gözden kaçırılan bir konuya değineceğim; bizim lig kalitelidir-değildir, serttir-yumuşaktır vs vs; tartışmaya açık konular. Ancak kanımca kesin olan şey, bu ligde en zor olan bek mevkiilerinde oynamaktır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi beklerinden R. Carlos' un buna dair sözünü çok beğenirim, birkaç kez burada da yazmıştım. Bir stoperin olması gerektiği kadar defansif yönden sağlam olacaksın (Ters kademe vs), bir kanat ya da orta saha oyuncusu kadar hücum aksiyonlarına katılacak, bunları yaparken yerini hiç kaybetmeyecek, 90 dakika boyunca sayısız defa 70 metrelik koşular yapacaksın!. Oldu canım, bu da insan lan!...

O yüzden istikrarlı şekilde ve uzun süreli olarak iyi performans gösterebilen tek bir bek oyuncusu hatırlamıyorum. Bilen varsa söylesin!...

Bugün sonradan oyuna giren Zeki' nin hiçbir numarasını göremedim. Çocuk genç yaşta dikkat çekip gittiği Ligue 1 de, belli sistem içinde iyi işler yapıyor. Ciddi maliyetle transfer edilebilecek bir futbolcu; gözü karartıp almış olsak, çoğumuzu tatmin edemeyecektir muhtemelen...

Son düzenleme:
Neymiş efendim yedekte iyiymiş. Senin yedek oyuncun zaten Linnes. Yedeğin yedeğini mi alıyoruz?? Böyle yeniçeri kılıklı herifler kulüpten uzak dursun. Terim ne zaman vazgeçek şöyle çöplerden. O gittikten sonra bu kazıkları çıkarmaya 2-3 sene uğraşıyoruz ondan sonra

As ya da yedek; yerli sağbek önerisi alayım. Altyapı masalı anlatmayın bana, ciddi öneri istiyorum; buyurunuz lütfen...

İki yabancı kontenjanını işgal eden Mariano-Linnes ikilisinin toplamı bir adam ya eder ya etmez. Onlardan daha iyisi bulunur, Şener de onu yedekler. Niyetin bu olduğunu tahmin ediyor ve onaylıyorum...

As ya da yedek; yerli sağbek önerisi alayım. Altyapı masalı anlatmayın bana, ciddi öneri istiyorum; buyurunuz lütfen...

İki yabancı kontenjanını işgal eden Mariano-Linnes ikilisinin toplamı bir adam ya eder ya etmez. Onlardan daha iyisi bulunur, Şener de onu yedekler. Niyetin bu olduğunu tahmin ediyor ve onaylıyorum...

Nazım Sangare çok daha iyi. Şener'in her şeyden önce taktik bilgisi yok. Tamamen iç güdüleri ile oynuyor. Savunmada bir sürü hatası var.

Hoca Mariano'nun yerini yerli oyuncu ile doldurup bosalan kontenjani kanatta kullanmak istiyor galiba, ki dogru karar bence, Garry yerine oyuncu alinmadi.

Belese Sener mi, yoksa 2-3 milyona Sangare mi?

Nazım Sangare çok daha iyi. Şener'in her şeyden önce taktik bilgisi yok. Tamamen iç güdüleri ile oynuyor. Savunmada bir sürü hatası var.
1. Sangare' yi kaça satarlar sence?...(Şener bonservissiz).

2. Şener muhtemelen rotasyon için düşünülüyor. Sangare' yi ''As'' futbolcu olacak kadar kaliteli görüyorsan sözüm yok şimdilik, gelirse görürüz; ben o kaliteye sahip biri olduğu kanaatinde değilim. Rotasyon için ciddi bonservis bedeli ödeyecek durumda değiliz zaten...

Üst Alt